Özellikle yaz aylarının gelmesine yakın, kolları forma sokma konusunda hareketlenmeye başladığımız gerçeğini göz önünde bulundurursak, bu güzel bahar günlerinde çalışmalara başlamanın tam zamanı.

Toplam 10 dakika sürecek bu egzersizler düzenli yapıldığı takdirde istediğiniz sonuçlara kavuşmanızı sağlayacak.

Hazırsanız başlayalım?

10 DAKİKADA SIKI KOLLARA KAVUŞMANIN YOLLARI 8

 

Standing V Raise

Dambılları elinize alın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Avuç içlerinize içe bakacak şekilde kollarını aynı hizada dik tutarak öne kaldırın. Kollarınız V şeklini alsın. Sonra başa dönün.
(15 tekrar)

 

 

10 DAKİKADA SIKI KOLLARA KAVUŞMANIN YOLLARI 7

 

Shoulder Press

Dambılları elinize alın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı dirseklerinden kırarak önünde tutun sonra yukarı kaldırın. Ve başa dönün. (6 tekrar)

 

10 DAKİKADA SIKI KOLLARA KAVUŞMANIN YOLLARI 6

 

Rotating Triceps Kickback

Dambılları elinize alın. Dizlerinizi kırarak üst vücudunuzu öne eğin. Sağ kolunuzu arkaya ve düz tutarak yere paralel açın. Başa dönün ve aynı hareketi sol kolunuzda uygulayın.
(15 tekrar)

 

10 DAKİKADA SIKI KOLLARA KAVUŞMANIN YOLLARI 5

 

Pike Walk Pushup Combo

Kollarınız yanda ayakta durun. Kalçanız havada kalacak şekilde üst vücudunuzu öne eğerek ellerinizi yere koyun. Elleriniz yerdeyken ayaklarınızı geriye doğru adım adım uzaklaştırın ve şınav pozisyonunu alın. 6 tane şınav çekin.

 

10 DAKİKADA SIKI KOLLARA KAVUŞMANIN YOLLARI 4

 

Airplane Extension

Yere yüzüstü yatın. Kollarınızı yanlara açın. Bacaklarınız düz ve birleşik dursun. Omuzlarınızdan güç alarak kollarınızı, kalçanızdan güç alarak bacaklarınızı gergin bir şekilde havaya kaldırın. Karın kaslarınızın üzerinde durun. Başa dönün ve hareketi tekrarlayın. (15 tekrar)

 

10 DAKİKADA SIKI KOLLARA KAVUŞMANIN YOLLARI 2

 

Crescent Lunge and Row

Sağ elinize dambıl alın ve sol bacağınızı dizinizden bükerek önde, sağ bacağınızı gergin ve arkada tutun. Sol kolunuzu yere paralel dik tutarken sağ kolunuzu dirseğinizden kırarak yukarı kaldırın. Başa dönün ve dambılı sol kolunuza alarak hareketi tekrarlayın. (15 tekrar)

 

10 DAKİKADA SIKI KOLLARA KAVUŞMANIN YOLLARI 3

T Pushup

Şınav pozisyonu alın. Kollarınızı üst gövdeniz yukarıda kalacak şekilde düz ve gergin tutun. Vücudunuzu sol ayağınızın üzerinde yavaşça yuvarlarken sağ kolunuzu kaldırın ve T pozisyonu alın. Vücudunuz gergin ve sol kolunuzun üzerinde dursun. Başa dönün ve aynı hareketi sağ kolunuz üzerinde deneyin. (5 tekrar)

 

Total
20
Shares

Bir cevap yazın