Son dönemde özellikle 90’lar trendlerinin tamamen geri döndüğü bir gerçek. Özellikle 98′ yılının trendlerine baktığınızda sizin de şaşkınlık yaşayacağınıza eminiz.

İşte yeni sezon alışverişinizi yaparken ilham almanızı da sağlayacak; 1998 yılından günümüze hala tazeliğini koruyan 9 trend: 

Mini Slip Elbiseler

1998 yılında bir ödül töreninde kırmızı halıda spaghetti askılı mini elbisesi ile yürüdüğünde zamasız bir klasik haline dönecek trendin unutulmaz görünümlerinden birine imza atıyordu. Bu elbiseler son dönemde Jacquemus’un “La Bomba” adını verdiği görünümlerde de görülebilir.

Bantlı Yüksek Topuklu Sandalet

Friends’in Rachel Green’inin stili; zamansız görünümler için her zaman başvurulacak dosyalardan biri. Jennifer Aniston ile özdeşleşen bu bantlı sandaletler de bu stilin olmazsa olmazlarından. Son dönemde bu platform sandaletleri sıklıkla görebilirsiniz.

Logo Mania

Yıllar boyunca pek çok trende ilham olan Destiny’s Child üyelerini; daha çok logoları metrelerce uzaktan bağıran kıyafetleri ile hatırlıyoruz. En unutulmazı ise Tommy Jean logolu kıyafetleri.

Logomania trendi ise son bir kaç sezondur reyonlarda hükümdarlığını ilan etmiş durumda.

Mikro Floral

Debra Messing’in bu yaz elbisesi; 2018’e uyarlaması kolay olan 90’lar trendlerinden biri. Küçük floral detayları ise bu trendi daha da çekici kılıyor.

Küçük Simetrik Güneş Gözlükleri

Küçük güneş gözlüklerinin hiçbir yere gittiği yok! Özellikle simetrik olanlar için ilhamınızı J.Lo’dan alabilirsiniz.

Tüy Detayı

Son günlerde pek çok modelde ya da Insta-bloggerda; veya Saint Laurent ya da David Koma podyumunda görebileceğiniz bu trendi aslında ilk kez Kate Moss’taki modern yorumuyla görüp sevmiştik.

Mikro Çantalar

Fendi ya da Jacquemus koleksiyonlarında sıkça gördüğümüz bu minik çantalar; 90’larda Oprah Winfrey dahil pek çok ünlü ismin lüks yaşamının bir simgesiydi.

Mini Etek Takımları

The Nanny’nin Fran Fine’ının harika görünümlerinden biri olan bu simli takımı; tam 2018’in Kira Kira uygulamasına göre!

Hacimli Beyaz Bluz

Mel B’nin bu bluzu; jean pantolon ile asla hata yapmayacağınız tariflerden birini sunuyor.

Total
5
Shares