Getty
Getty

Güneş açtığına ve havalar ısınmaya başladığına göre makyajımızda da biraz değişiklik yapmamızın zamanı geldi. Daha taze ve genç makyajlar bahar aylarına, kışın sürdüğümüz bordo ve patlıcan moru rujlardan daha çok yakışacaktır.

 

1- DUMANLI MENEKŞE

Instagram: @hungvanngo

Bu yıl mor ve tonları gözlerde ön plana çıkıyor. Bu renkle makyaj yapmanın en güvenli yolu iyice dağıtılmış ve dumanlı bir görünüm verilmiş olan stildir, böylece Paskalya yumurtasına benzemekten kaçınmış oluruz.

Gözünüzün üzerinde 3 farklı mor rengini birbirine karıştırarak daha iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz, eğer daha soft bir görünüm arıyorsanız farınıza çerçeve olarak lavanta rengini kullanabilirsiniz.

 

2- ROSE GOLD AYDINLATICI

Instagram: @namvo

Aydınlatıcı çılgınlığı 2017 sonuna doğru daha farklı renklere geçiş yaptı, beyaz ve inci tonu ışıltılardan farklı olarak daha sıcak olan rose gold tonları ön plana çıktı.

Narince elmacık kemiklerinize ve göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. Teninizin tonu ne olursa olsun rose gold çok hoş görünecektir.

 

3- METALİK MAVİ GÖLGELER

Instagram: @shaebutters

Makyaj trendlerinden en sevdiğimiz iki şey -parıltılı parlak bitişler ve lacivert- bir araya geldi ve muhtemelen sezonun hem en iddialı hem de en şık görüntüsünü ortaya çıkardı.

Bu görünümün 80’leri hatırlatmaması için opak ve pigmenti zengin, içinde süt beyazı renkler barındırmayan koyu bir mavi tonu seçmelisiniz. Makyajınızın geri kalanını ise doğal ve sade tutmalısınız.

 

4- AL AL YANAKLAR

Instagram: @nikki_makeup

Gül pembesi ve canlı yanaklar bu bahar süper mat fondötenlerin ve güçlü kontur görünümlerinin yerini alacak. Yumuşak pembe bir krem allığı yanaklarınıza, hafifçe burnunuzun ucuna ve dudaklarınıza uygulayın. Sağlıklı görünen parıltı için ise elmacık kemiklerinize, göz pınarlarınıza ve burun kemerinize aydınlatıcı uygulayın.

 

5- ART DECO EYELINER

Instagram: @patrickta

Klasik kedi gözü görünümü hiçbir zaman trend dışı kalmayanlardan ama yine de birkaç yenilik eklenmedi demek doğru olmaz. Klasik kedi gözünde olduğu gibi daha yumuşak geçişli bir kuyruk yerine daha geometrik ve keskin bir kuyruk tercih ediliyor. Bu sezon daha keskin ve siyah mat bir eyeliner’ın ön planda olacağını söyleyebiliriz.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın