Toplam
2
Paylaşım

Makyaj bir süreliğine güzellik sektörünü domine etmiş olabilir ancak cilt bakımı bu yıl gücünü geri alıyor!

Hepimiz biliyoruz ki çok fazla makyaj ciltte tıkanıklıklara ve kızarıklıklara neden olabilir. Cildinizde verdiğiniz “makyaj partisinden” sonra cildinizi dinlendirmeniz ve eski gücünü geri kazandırmanız gerekecek.

İşte cilt bakımı gücünü yeniden kazanırken; 2018’i ele geçirecek cilt bakımı trendlerini sizler için listeledik.

Fotoğraf: Pinterest

 

Bilinçli Tüketim

Söz konusu cilt bakımı olduğunda her zaman 1 numaralı sorumuş şu oluyor: “İşe yarıyor mu?” Ama şimdi sorularımıza ” doğa dostu mu?” kısmı da eklendi.

Ünlü Cult Beauty’nin kurucusu Alexia Inge “önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde çoğu markanın doğa dostu ambalaja geçiş yapacağına inanıyoruz.” diyor.

Ayrıca Margate’in kıyısındaki yosunlardan elle toplanıp yapılan banyo peelingleri de popüleritesini arttıracak. “İş istihdamı sağlamakla kalmıyor; kıyılarında temiz kalmasını sağlıyor bu trend” diye ekliyor Inge.

Haeckels Traditional Seaweed Bath

Dr Nigma Talib Healthy Flora Supplement

Advanced Nutrition Programme

Yetişkin aknesi

Akne ile savaşan takviyelerden sonra yeni durağımız yetişkin aknelerine odaklanmak. Space NK direktörü Margaret Mitchell “Birkaç nedenin nedeni var” diyor. “Makyajın patlamasıyla birlikte insanlar cildini daha tıkanmış olarak görüyorlar, cilt bakımına giden müşterilerin dile getirdiği sorunlar geleneksel. Artık yaşlanma karşıtı ihtiyaçlar out;tıkanıklık ve lekeler ile savaşmak in.”

Tata Harper‘ın yeni çıkacak temizleme losyonunun yanı sıra 111 Skin markasının fakrlı akne tipleri için çıkaracağı serumları merakla bekliyoruz.

 

Işıltı veren ürünler

Işıldayan cilt trendinin hiçbir yere gittiği yok; özellikle cildi aydınlatan ve gözenekleri sıkıştıran C vitamini popüleritesini bu yıl da koruyor.

Asitler ve soyulur şeklinde eksfoliyasyon, 2018’de tüketiciler tarafından da popülerlik kazandıracak. “Asitlere odaklanan birçok lansman görüyoruz, çünkü markalar bunun tüketicilerin cilt bakım rutinlerinde yeni bir adım olduğunu fark ediyorlar. Asitler artık tonerlerden pedlere ve serum benzeri sıvılara kadar her formda.

Rodial Vit C Brightening Cleansing Pads

Fütüristik aletler

Daha  güçlü uygulamalar sunan teknolojik güzellik aletleri daha da farklı bir konuma ulaşacak. Mesela bir kağıt maskeden edineceğiniz tüm yararı 90 sanşyede almanızı sağlayan FOREO’nun UFO ürünü gibi.


Fransız Carita markasının My C.L.E. ürünü ise LEd ışıkları ile kusursuz bir cilt bakımı imkanı sunuyor. Kırmızı ışık çizgiler ve kırışıklıklar; mavi ışık kızarıklıklar yeşil ise pigmentasyon bakımı sağlayan bu cihaz cildinizin ışıltısını da koruyor.

Dr Dennis Gross’un Spectralite cihazı ise amber ve kırmızı renklerdeki LED ışıkları ile kolajen üretimine yardımcı olup göz çevresindeki kırışıklarda iki haftada sonuç vermeyi vaat ediyor.

 

Plastik maskeler

İşte Pinterest’in meşhur ettiği bir diğer cilt bakım trendi. Halihazırda kağıt maskeler banyomuzda bir dolaplık yer kaplarken; Kore’den çıkan plastik maskeler için de yer açmaya hazırız!

Daha çok geleneksel maskeler gibi olan bu kauçuk maskeler; ıslakken uygulanıp kuruyunca çıkarılıyor.

Dr Jart + Firm Lover

Dr Dennis Gross Hyaluronic Marine Hydrating Modeling Mask

Güzellik uykusu

Newby Hands’e göre “gece artık yeni gündüz.” Net-A-Porter müşterileri arasında da “gece rutini” sekmesinin çok popüler olduğunu düşünürsek bu doğru olabilir.

“Artık olay sadece makyajınızı silin ve yatın kısmından ibaret değil.

Uyurken cildinize bakmanın çok daha farklı yolları var. Derin temizleme için Ziip Beauty’in yüz cihazı gibi aletleri kullanarak uyku maskeleri katmanından çok sayıda ürün kullanıldığını görüyoruz. Gece rutini sadece cilt bakımı ürünleriyle ilgili değil, mesela ipek yastık kılıfı ve uyku maskeleri de oldukça önemli.

 

Toplam
2
Paylaşım