30’LU YAŞLAR İÇİN ÖNERİLEN ESTETİK MÜDAHALELER


Çevresel faktörler, hormonlar ve sorumlulukların yarattığı stres… Evet; yılların bize acımasız davrandığı bir gerçek. Peki, yaşlanma sürecini geciktirmek için en doğru strateji hangisi?

Eğer bir de bu süreçte estetik müdahaleler hakkında da araştırmalara başladıysanız, biz size en çok önerilenleri söyleyelim.

Dr. Mustafa Karataş 30’ların yaşlanma işaretlerinin henüz çok belirgin olmadığı bir zaman dilimi olduğunun altını çiziyor ve şöyle ekliyor; “30’lu yaşlarını sürenler genellikle yetişkin aknesi, güneş lekeleri, donuk, cansız bir cilt ve genişlemiş gözeneklerden şikâyetçi oluyorlar.”

30'LU YAŞLAR İÇİN ÖNERİLEN ESTETİK MÜDAHALELER f2
Kirsten Dunst

 

Selen Meçoğlu
 

Olivia Wilde
Olivia Wilde

 

Peeling Tedavileri: Karataş; “Ayda bir hafif, kimyasal peeling yaptırmak doğru bir strateji. Özellikle genişlemiş gözeneklerin, kahverengi lekelerin görünümünü hafifletmek ve cilde parlak, taze bir görünüm vermek için öneriyorum” diyor.
 

Anne Hathaway
Anne Hathaway

Botoks: Mustafa Karataş, eğer çok mimikli bir ifadeniz varsa botoks enjeksiyonlarına 30’lu yaşlarda başlamanın doğru bir cilt bakım stratejisi olduğunu söylüyor. Burada söz konusu olan bölgeler, alın ile kaşların arasında oluşan mimik çizgileri ve göz kenarlarındaki kazayakları…
 

Carey Mulligan
Carey Mulligan

Lazer Tedavileri: Karataş, özellikle ilk gençlik yıllarını ve yirmili yaşlarını güneş altında saatlerce bronzlaşarak geçirenlere altı seanslık bir Clearlift Lazer tedavisi öneriyor.

Nurdan Gündoğdu