Haftaya Yeni Ay enerjisi ve Merkür Retro ile başlıyoruz. Pazartesi günü boyunca durağan pozisyonda ilerleyecek Merkür, salı günü Retro seyrine başlıyor. Haftanın en ilginç noktalarından birisi Yeni Ay ile Merkür Retro seyrinin birlikte başlıyor olması…

Astrolog Şebnem Ekşib’den 25 Şubat – 3 Mart haftasının astroloji yorumları.

Koç – Yükselen / Ay Burcu Koç   

Sosyal ilişkileriniz, arkadaşlarla ilişkilerinizle bağlantılı etkileri aktive eden bir Yeni ay döngüsü yaşayacaksınız. Arkadaşlarınız ilişkilerinizde bu hafta cumaya kadar dikkatli olmakta, söz verirken, bir vaatte bulunurken düşünerek konuşmanız yerinde olacak.

Aksi halde üzerinize yük olabilecek ek işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Hedeflediğiniz bir konuda ilginç bir gelişme, bir dosttan gelebilecek bir fayda planlarınızda hızlı bir gelişme yaşamanıza neden olabilir. Duygusal ilişkilerinizde ise perşembe ile pazar arası dikkatli olun ve partner veya eşinizle kontaklarınızda daha sakin ve esnek olmaya çalışın. Konuşmalarınıza dikkat edin, küçük bir tartışmayı büyütmek ve abartmak için uygun bir hafta değil.

Boğa –  Yükselen / Ay Burcu Boğa

Yeni Ay kariyer ve işinizle ilgili gelişmeler getirebilir. Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir konuda farklı bakış açılarına geçmeniz, daha önce fark etmediğiniz bir durumu daha derinden analiz etmeniz söz konusu. Ancak önemli bir adım atmak, harekete geçmek için haftanın ikinci yarısını kullanmanız daha doğru olabilir.

Planlama yapmak, daha farklı bir şekilde bir durumu ele almak için güzel etkileriniz var. Harekete geçmek istediğiniz konularda perşembeden itibaren daha rahat olacaksınız. Hafta sonu ise duygusal konulara, sevdiğinizle iletişime dikkat etmeniz yerinde olur.

İkizler – Yükselen / Ay Burcu İkizler

Yeni ay döngüsü yeni fırsatlar, olanaklar, beklenmedik teklifler açısından size güzel şanslar getirebilir. Ancak başlayacağınız bir konuda pazartesi ile çarşamba arası temkinli olun.

Perşembe gününden itibaren hafta başı beliren bir ışık veya yeni bir gelişme kariyer veya işinizde daha net sonuç almanıza neden olabilir. Kariyer ve işle ilgili perşembe ve cuma günleri destekli olacaksınız. Bu hafta sonu bilhassa pazar günü etkileri çok aktif, zihinsel ve duygusal olarak fazlasıyla tetiklenebileceğiniz için haftanın son gününü evde tek kalmanız için çok uygun değil. Seyahat planları, arkadaş organizasyonları için bugünü kullanabilirsiniz.

Yengeç – Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Bırakmak istediğiniz ve sizi sıkan ne varsa bu alanlardan kurtulmak, rahatlamak ve özgürleşmek istediklerinizle sizi buluşturan bir yeni ay döngüsü var önünüzde. Kazalara, aksiliklere karşı tedbirli olun ama ruhsal olarak keskin kararlar alma, radikal değişikliklere yatkın olma hali içinde olacaksınız.

Bu hafta perşembeye kadar alkol, kahve ve benzeri uyarıcı içeceklerden uzak durmak yerinde olur. Sakin ve huzurlu alanlarda bulunmaya çalışın. Perşembe’den itibaren rahatlayacaksınız. Bu hafta perşembe gününden itibaren daha destekleyici olacağınız için önemli konuları haftanın ikinci yarısına almak doğru olur.

Aslan – Yükselen / Ay Burcu Aslan

Karşı burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay bu hafta ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle bağlantılı konular, ortaklı tüm alanlarınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. İkili her türlü ilişkinizde daha sakin ve akılcı olmanız faydanıza olacaktır.

Teklifler ve yeni gelişmeleri ele alırken öncelikle perşembe gününden itibaren hareket edin ve Merkür gerilemesinin dikkat dağıtan enerjisine dikkat ederek, detayları iyi inceleyin. Eş veya partnerle ilişkinize salı ve çarşamba günleri biraz daha dikkat etmek yerinde olur.

Başak – Yükselen / Ay Burcu Başak

Sağlık açısından hassas bir hafta geçirebilirsiniz. Metabolizma dengeniz hafta boyunca önemli olacak. Bağışıklık sisteminize önem verin. Sağlıkla ilgili konular, yakınlarınızla bağlantılı sağlık konuları yine hafta boyunca yoğunlaştığınız konular olabilir.

Çalışıyorsanız salı ile perşembe arası iş ve mesleki konularda gelişmeler ve yeni durumlar içinde olabilirsiniz. İş bağlantılarınızda veya birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizde dengeli gitmeniz gereken bir hafta var önünüzde. Perşembeden itibaren zihniniz duygusal konulara, eşiniz veya partnerle bağlantılı durumlara yoğunlaşacak. Hafta sonu pazar günü kazalar, aksiliklere yatkınlığınız var ki fiziksel olarak kendinizi yormayın ve o günü dengeli geçirmeye çalışın.

Terazi – Yükselen / Ay Burcu Terazi

Çocuklarınızla ilgili bir süredir devam eden konular, vermeniz gereken bir karar veya onlarla ilişkinizde hassas olan noktalar bu hafta daha fazla önünüze gelebilir. Özellikle ergen çocuklarınız varsa ilişkinize dikkat edin ve tartışarak çözüm üretemeyeceğinizi bilin.

Diğer yandan ilişkiler, duygusal konularda hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Bu hafta kişisel alanlarınızı, sizi mutlu eden konularda atmak istediğiniz adımları biraz daha öne çıkarmakta fayda var. Cumadan itibarense günlük rutininiz ve kişisel alanlarınızda halletmeniz gereken birikmiş işler daha fazla yoğunlaşacağınız alanlar olacak.

Akrep – Yükselen / Ay Burcu Akrep

Bu haftanın enerjilerini daha çok kendi alanlarınızda, eviniz veya sevdiklerinizle birlikte olarak daha rahat atlatırsınız. Ev ve yuva alanınızda huzura, mekanın enerjinizin dengeli olmasına önem verin. Sürekli dış işler, sosyal alanlarız ve arkadaşlarınızla görüşmeler vs sizi yorar, biraz daha kendinizle kalmanız gerekene bir hafta geçireceksiniz.

Yeni Ay sürecinin aktif olduğu salı ile perşembe arası ailevi konular, ebeveynlerle ilgili iş veya konularla daha fazla içli dışlı olabilirsiniz. Aile içinde gerginlikleri Yeni ay sürecinde büyütmeyin ve tartışmalardan uzak durmaya çalışın.

Yay – Yükselen / Ay Burcu Yay

Yeni Ay döngüsü kardeşler, yakın arkadaşlar, yakın çevrenizle ilgili konulara odaklanmanızı arttırabilir. Bir süredir size yük gelen, sizi zorlayan bir iş veya konuyla ilgili adım atma ve karar verme aşamasında olabilirsiniz.

Özellikle işle ilgili bir adım atacak, bir konuşma yapacaksanız perşembeden itibaren harekete geçin. Öncesinde kendinizi ifade etmeniz daha zor olabilir. Cumadan itibaren ev konuları, kendi alanlarınız daha vurgulu olacak. Bu hafta sonunu dinlenerek ve bitirmeniz gereken kişisel konularınızı evinizde tamamlayarak geçirmeniz daha rahat etmenize destek verecektir.

Oğlak – Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Maddi alanlar, parasal konular, finansal işler ve bu konularda toparlamanız gereken konularla ilgili işlerin öne çıktığı bir Yeni Ay süreci yaşayacaksınız. Eğer satış pazarlama işleri yapıyorsanız veya finansal bir konuyla bağlantılı bir işiniz varsa bu hafta perşembe gününe kadar hayli yoğun bir temponuz olabilir.

Diğer yandan özellikle salı ve çarşamba günleri boyunca konuşmalarınıza, yazılı ve sözlü diyaloglarınıza, verdiğiniz sözlere veya size verilen sözlere dikkat edin. Düşünmeden konuşmayın, özellikle resmi yerlerde, önemli bir toplantıda düşünerek ve önceden hazırlanarak hareket edin. Perşembe gününden itibaren gelecek etkiler bu hafta duygusal hassasiyetlerinizin artacağına işaret etmekte.

Kova – Yükselen / Ay Burcu Kova

Salı günü etkisi başlayacak Yeni ay döngüsü çarşamba tamamlanırken, bu hafta boyunca sizin yoğun etkileyecek. Öncelikle zihinsel olarak çok analitik, sezgisel olarak fazlasıyla hassas olacaksınız. İlginç rüyalar, fark edişler içinde olabilirsiniz. Telepatik etkileriniz yükselirken, düşündüğünüz şeylere dikkat etmenizde fayda var.

Bu hafta pozitifte olmaya çalışın, ağzınızdan çıkana dikkat edin. İç gerginlikler iniş çıkış gösterebilir ki bir konuyu tartışırken inatlaşmadan ve çok yönlü bakmaya çalışın. Yeni ay döngüsü hayatınızda yeni bir sürece işaret etmekte. Bu hafta başlayan konular, durumlar 20 Mart civarında artık tamamlanacak.

Balık – Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu hafta gerçekleşecek Yeni ay sizi arka perdeleri görmeye, arkanızdan iş çevirilen bir durumu fark etmeye yönlendirecek. Düşmanlara, işinizde rakiplere, sizi zorlayan, niyetini tam olarak anlayamadığınız yakınınızda bulunan kişilere karşı dikkatli olun.

Bu hafta başından ortasına kadar sezgileriniz rüyalarınız ve hissedişleriniz adına hayli güçlü enerjilerden geçeceksiniz. Yurt dışı kontaklarınız, farklı sektörler, farklı yerlerde iş yapma üzerine arayışlarınız varsa bu hafta aklınıza çok ilginç fikirler ve yaratıcı düşünceler gelebilir. Adım atmayın ama bu fikirleri de besleyin ve dikkate alın.

Duygusal konularda ise hafta başından perşembeye kadar karışık bir dönem geçirebilirsiniz. Ani bir ayrılık kararı veya sizin fark etmediğiniz bir durumla yüzleşmeniz söz konusu olabilir. Perşembe gününden itibaren bu hafta çok daha aktif ve rahat enerjiler içinde olacaksınız. Önemli bir iş veya adımınızı perşembe gününden itibaren ele alabilirsiniz.

Total
0
Shares