Fotoğraf: Getty /  Joern Pollex / Stringer

Yılbaşı demek illa ki iddialı makyajlar anlamına gelmiyor. Eğer bu yıl daha doğal ve çabasız bir görünüm istiyorsanız bu taze bir his veren makyaj stili tam size göre!

İşte 5 adımda doğal görünümlü makyajı yılbaşına uyarlayın!

Anında ışıltı kazanın

İyi bir makyaj, iyi bir cilt bakımı ritüelinden geçer. Bunun için cildinize ışıltı katmak için temizlemelisiniz. Clinique’in bu temizleme köpüğü hayallerinizdeki ışıltı ve neme kavuşmanızı sağlayabilir.

 

Farkedilmeyecek bir baz uygulayın

Doğal makyaj söz konusu ise, ikinci derinizmiş gibi görünecek bir baza ihtiyacınız var. Benefit Cosmetics’in ünlü The POREfessional Pearl Prime ürününü kullandıktan sonra bir sünger yardımıyla BB krem veya renkli nemlendirici uygulayabilirsiniz.  Eğer tam kapatıcılık arıyorsanız Nars Soft Matte Concealer ürünü aradığınız şey olabilir. Göz altlarını da atlamamak gerek. Siyah halkalar için  It Cosmetics Bye Bye Under Eye Concealer ürünü doğal görünümlü bir seçim olacaktır. 

 

 

Sağlıklı kızarıklık

Yanaklarda da doğal görünüm için favorimiz likit allıklar. Balm gibi uygulanabilen versiyonlarını kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Gözleri belirginleştirin

Makyaj süngerinizde kalan concealer’ı üst göz kapaklarınıza uygulayarak rengi eşitleyin. Sonrasında yumuşak bir fırça yardımıyla mat bronzerınızı göz kapaklarınıza uygulayın. En son aşamada ise Revlon Super Length Mascara gibi kıl fırçalı bir maskarayı iki kat uygulayın.

 

Dudaklarda nem hissi

Bu yılbaşında likit rujunuzdan uzak durun ve hafif renk veren lip balma şans verin. Burt’s Bees Tinted Lip Balm’ın Red Dahlia ya da Rose renkleriyle hata yapmanız mümkün değil. En iyi yanı ayna olmadan rahatlıkla tazelenmeleri!