Toplam
2
Paylaşım

 ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (7)

İmza stili bulmak her zaman kolay olmayabilir. Bu konuda hala kararsızsanız, sizin için sıraladığımız adımları uygulayarak kendi stilinizi keşfedebilirsiniz.

Fotoğraflar: Pinterest

 

VÜCUT TİPİNİZİ ANLAYIN

Şık giyinmenin ilk önemli adımı kesinlikle vücut tipinizi iyice anlamanız. Aynanın önünde fotoğraflarınızı çekerek bunu daha kolay belirleyebilirsiniz. Ayrıca vücut tipinizin benzediği ünlü isimlerden de bu sayede ilham alabilirsiniz.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (4)

İMZA PARÇALARINIZI BULUN

Favori stil ikonlarımızın çoğu onları ilk görüşte kodlayabileceğimiz imza parçalara sahip. Bu imza parça bir aksesuar, bir renk, bir desen ya da bir güzellik görünümü olabilir. Mesela Kate Moss’un dağınık saçları ve kırmızı ruju, Olsen ikizlerinin Starbucks bardaklarının eşlik ettiği dramatik görünümleri gibi…

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (9)

DEFALARCA GİYEBİLECEĞİNİZ PARÇALARA YATIRIM YAPIN

Başarılı bir stil demek, yatırım yapacağınız parçaları iyi seçmeniz demek. Dolabınızdaki diğer parçalarla kombinlenebilen ve yıllarca giyilebilecek kalitedeki parçaları alın.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (8)

BİR MOOD BOARD OLUŞTURUN

Başarılı bir stile sahip olan insanlar, beğendikleri tüm görünümlerden oluşan bir ilham panosu yapıyor. Bunun yer kapladığını düşünüyorsanız, Pinterest ya da Instagram’ın kaydetme özelliğini kullanabilirsiniz.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (7)

“ASLA GİYMEM” DEDİĞİNİZ ŞEYLERİ KEŞFEDİN

Dolabınızı düzenlerken içinde kendinizi iyi hissetmediğiniz parçaları tespit etmeye özen gösterin. Mesela tüm stil ikonları Gucci tişört giyiyor diye siz de sevmediğiniz halde giymek zorunda değilsiniz.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (6)

SİZE YAKIŞAN RENKLERİ BULUN

En az silüet kadar önemli olan bir diğer konu da renkler. Cilt renginiz ve stilinize göre renkler ve bu renklerin tonlarını deneyip en iyisini bulun.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (3)

KENDİ STİL İKONLARINIZI YARATIN

Özellikle internet sayesinde dünyanın dört bir köşesinden ilhamlara ulaşmanız artık daha kolay. Siz de sıra dışı ikonları bulmaya çalışın.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (2)

DOLABINIZI DÜZENLİ TUTUN

Organize bir dolaba ihtiyacınız olduğunu unutmayın.  Eğer kapsül bir dolap yapacaksanız 50 parçadan yukarı çıkmamalısınız. Ayrıca biraz temizlik herkese iyi gelir.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (10)

ÜNİFORMANIN DIŞINA ÇIKMAYIN

Üniforma kelimesi pek çoğumuza sıkıcı gelebilir ancak aynı zamanda güvende hissetmenizi sağlayacak bir terim. Hafta sonu ne giyeceğinize karar veremediğiniz zamanlarda kendinize bir üniforma kodlayabilir, buna göre kolaylıkla kombinlerinizi oluşturabilirsiniz.

ADIM ADIM KİŞİSEL STİLİNİZİ BULMA REHBERİ (1)

 

Toplam
2
Paylaşım