Toplam
56
Paylaşım

Hayatımıza girdiği günden beri sadece Jane Birkin’vari etkileyici sokak stili ve markalarla yaptığı işbirlikleriyle değil; doğal ve kusursuz güzelliğiyle de radarımızda olan Alexa Chung’ın güzellik sırlarını öğrenmeye ne dersiniz? Üstelik biz fikirlerini oldukça gerçekçi bulduk.

Şu sıralar kendi markasını da kuran Alexa Chung’ın gece rutinine bakışından, otellerdeki güzellik ürünleri hakkındaki fikirlerine; duru güzelliğinin ardındaki tüyolar: 

Fotoğraflar: Pinterest

Aslında çok makyaj sevmediğini söyleyen Alexa Chung, yine de farklı makyaj ürünlerini denemekten hoşlanıyor. Becca’nın Shimmering Skin Perfector in Rose Gold ürününü favori makyaj artisti Lisa Eldridge’ın önerisiyle alan Chung aynı zamanda mutlaka alışveriş sepetine kendisinin çıkardığı Eyeko Skinny Liquid Eyeliner ve Perricone MD cleanser eklemeden geçmiyor.

ALEXA CHUNG'IN GÜZELLİK SIRLARI (5)

Kırmızı rujda favorisi Chanel, nude tonlarda ise YSL rujlarını tercih ediyor.

ALEXA CHUNG'IN GÜZELLİK SIRLARI (4)

 

Peki tatil günlerinde de makyaj yapıyor mu? “Bence buradaki asıl soru, tatil günümün olmaması.” diyor ama eğer makyajını kendisi yapıyorsa “Laura Mercier’in concealer‘ı,  Stila’nın allığını ve Chanel ruj uygulamayı seviyorum” diye de ekliyor.

c5c9989a9dd3db6fc1f9c98f86b2657e

 

Eyeliner görünümüme dair önemsediğim tek şey” diyen Chung, yıllar geçtikçe cilt bakımını daha çok önemsediğini söylüyor. “New York’ta Ling Spa diye bir yere gitmeye başladım, bana bazı serumlar uyguladılar ve çok hoşuma gitti. Yağları severdim ve nemlendirdiğini düşünürdüm ancak cilt uzmanım o kadar da harika olmadıklarını söyledi. Aslında sadece nemlendirme sonrası kullanabileceğiniz bir bariyer. Bunu bilmiyordum, şimdi bu yüzden önce serum, sonra nemlendirici ve en son da yağ kullanıyorum.” Glossier’in Milky Jelly Cleanser ve Soothing Face Mist ürünleri, genç yıldızın favorileri.

ALEXA CHUNG'IN GÜZELLİK SIRLARI (6)

 

“Gün geçtikçe bakım konusunda daha çok minimalleşiyorum. Saç konusu söz konusu olduğunda ise “sadece yıkıyorum ve en iyisini umut ediyorum.” diyor.

ALEXA CHUNG'IN GÜZELLİK SIRLARI (1)

Chung’ın güzellik rutini aslında temelde “yıka ve çık”tan oluşuyor. “Bazı sabahlar duşta yüzümü yıkıyorum. Ama bazı geceler yüzümü yıkamıyorum çünkü yatağa güzel girmek istediğim zamanlar oluyor” diyerek şaşırtıyor. “Düzenli bir gece rutininin olmasını seksi bulmuyorum. Düşünsenize eve gece erkek arkadaşınızla döndünüz, ‘bir dakika rutinimi uygulamalıyım’ mı diyeceksiniz?”

ALEXA CHUNG'IN GÜZELLİK SIRLARI (2)

 

“Seyahat etmeyi seviyorum çünkü gittiğim otellerden minik şişelerdeki ürünleri çalmayı seviyorum. Paris’teki Hôtel Costes favorim, gittiğimde stoklarımı yeniliyorum.Günden güne otellerden ürün çalmaya devam ediyorum (burada gülüyor) Bazıları oyunu anlıyor ve stokları yenilemiyor. ‘Oh Bayan Chung 205 numarada kalıyor ve ürünleri mahvediyor, stokları yenilemeyin.” diyorlar muhtemelen. Bu biraz otel soygununa benziyor, ben de sanki güzellik ürünü soyguncusuymuşum gibi. Bir keresinde Paris’teki Ritz otelinde tüm banyo setini aldım. Çıldırmıştım, ‘banyo havlusunu alıyorum, banyo paspasını alıyorum, ayrıca bir kaç pembe havlu…”

ALEXA CHUNG'IN GÜZELLİK SIRLARI (7)

 

 

 

 

Toplam
56
Paylaşım