Alexander McQueen, yeni mağazası Londra’nın ünlü caddelerinden Old Bond Caddesi’nde açıyor. Markanın kreatif direktörü Sarah Burton ve mimar Smiljan Radic tarafından tasarlanan amiral mağaza, yepyeni bir konseptle hayata geçirildi.

Kendine özgü bir tasarıma sahip mağaza, Alexander McQueen’in runway koleksiyonları ile modaseverleri Alexander McQueen dunyasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Markanın temel değerlerinden olan “doğaya hayranlığı” vurgulayan mağazanın her katında, duvar ve tavanlarında ana malzeme olarak, birbiriyle içiçe geçen ceviz ve meşeden açık ve koyu renklerde ahşap detayları öne çıkıyor.

Mağazada Alexander McQueen‘in üstün zanaatkarlık ve  el işçiliği değerlerini koruyan geleneksel teknikleri vizyoner tasarım ve yeniliklerle buluşuyor. Mağazadaki cam silindirler ışığı süzerek katlar arası yansıtırken, yer döşemesinde pamuk bazlı kağıt hamurundan özel bir giydirme kullanıldı.

Ön cephesi ve soyunma odaları, markanın koleksiyonlarından referansla her sezon yenilecek olan Alexander McQueen Londra mağazasında, Sarah Burton ve ekibi tarafından özenle tasarlanan ve marka için özel olarak dokunan ve işlenen kumaşlar, mağaza mimarisinin bir parçası haline geliyor.

Mağaza geneline özenle yerleştirilen, Şilili sanatçı Marcela Correa’nın imzasını taşıyan mermer, bronz, granit ve ahşap heykeller dekorasyona zenginlik katıyıor.

Üç kattan oluşan mağazanın giriş katında kadın hazır giyim, birinci katta erkek hazır giyim koleksiyonları yer alıyor. Yaratıcı bir topluluğun oluşumunu teşvik etmek için tasarlanan deneysel bir alana ev sahipliği yapan ikinci katı ise; Alexander McQueen’in  yaratıcı süreci, fotoğraf ve sanat eserlerinin yanı sıra markanın arşiv ve güncel koleksiyonlarından özel parçalara ev sahipliği yapıyor. Özellikle öğrencilere ilham vermeyi amaçlayan bu alanda, zaman zaman sergi ve konuşma programları gerçekleştirilecek.

Total
0
Shares