Alicia Vikander‘ın geçtiğimiz günlerde puantiyeli &Other Stories bikinisiyle görüntülendiği karelerden sonra aklımızda kalan tek bir şey vardı: Karın kasları!

Neredeyse photoshop gibi duran karın kaslarıyla bizi şok eden Vikander’ın; Lara Croft rolü için oldukça sıkı çalıştığı ortaya çıktı.

Genetik faktörünü boş verirsek; sadece beslenme ve sporla bu karın kaslarını nasıl elde edebiliriz? Aslında tarif, çok da yabancı olduğumuz bir liste değil. Vikander’ın sırları için galerimize devam edebilirsiniz:

Fotoğraflar: Pinterest

Profesyonel seviyede çalışıyor

Evet hem de programın adı; Magnus Metodu! Antrenör Magnus Lygdbäck’ın yarattığı bu metod hem beslenme hem de fitness programını kapsıyor. Fitness programı ise ağırlık kaldırma, boks, MMA ve tırmanmadan oluşuyor. Tüm bu programdan sonra ise 2 ay boyunca 30 dakika HIIT, 45 dakika ise gym egzersizleri yapılıyor.

Size oldukça sıkı çalıştığını söylemiştik!

If you only knew what’s coming! #tombraider #laracroft #capetown #training #nutrition #aliciavikander #magnusmethod

Magnus Method (@magnuslygdback)’in paylaştığı bir gönderi ()

Beslenme önemli

Vikander, kilo verme uğruna aç kalmaya katlanamayanlardan. Daha önceki röportajlarında da buna değinen ünlü oyuncu; özellikle Hollywood etkinliklerinde aç kaldığını söylemişti. ” İnsanlar yemek yemiyor. Her yerde yemek var ama ben her defasında ‘peki tabaklar nerede?’ diye sormak zorunda kalıyorum. Bu her zaman böyle. Geldiğim İsveç’ten oldukça farklı. Orada her zaman yemek için oturur ve bir şeyleri kutlarsın. ”

Gıda alışverişini kendisi yapıyor ve kendi yemeklerini pişiriyor

“New York’ta, Whole Foods’a yakın oturan bir arkadaşımı ziyaret ettiğimde onu çok kıskanmıştım. (*Whole Foods, Amerika’da doğal ürünler satan ünlü bir market.) Görür görmez hemen ‘bu akşam yemek pişirebilirim’ dedim. Ama markete girer girmez kendimi kaybettim. Orada yaklaşık 2.5 saat geçirmişim! Daha önce görmediğim pek çok besini bulunduran bir markette olmak ilginç gelmişti. ” Peki yapmayı en çok sevdiği yemekler ne? Parmigiana (kızartılmış ince patlıcan dilimlerinin peynir ve domates sosuyla kaplanarak fırında pişirilmesiyle hazırlanan bir klasik Güney İtalya yemeği), yahni ya da musakka.

Out grocery shopping in Sydney. #AliciaVikander

Alicia Vikander (@aliciavikanderdaily)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ruhsal olarak da buna hazırdı

Daha öncesinde Angelina Jolie özdeşleşen; bu da yetmiyormuş gibi bilgisayar oyunu nerdlerinin sahiplendiği bir karakteri canlandırmak onun için hiç zor değil: “Onu genç kadınlar için oldukça iyi bir rol model olarak görüyorum.  Fantastik bir karışımı var; hem dayanıklı hem savunmasız, zeki ve güçlü! Ayrıca daha önce canlandırdığım diğer karakterlerden farklı. Üstelik Lara’nın kafasına girmeye çalışırken; fiziksel olarak da meydan okuyan bir karakter olması oldukça heyecan verici.

 

Toplam
7
Paylaşım