1/6

Beyonce‘nin hafta sonu gerçekleşen Coachella performansı; sizin de farkedebileceğiniz gibi son 48 saattir herkesin gündeminde. Hamileliği sonrası ilk kez böylesine büyük bir müzik festivalinde sahne alan Beyonce ve ekibi; bu özel gece için Balmain’ın kreatif direktörü Olivier Rousteing ile iş birliği yapmayı seçti. Beyonce’nin 5 kostümü de ayrı anlamları simgeliyordu.

🖤

OLIVIER R. (@olivier_rousteing)’in paylaştığı bir gönderi ()

Beş kostümün en çok ses getireni ve merkezindeki kıyafet; Kraliçe Nefertiti’den esinlenen, binlerce siyah ve altın payetle süslenmiş bir başörtüsü, bodysuit ve pelerindi. Siyah bir kuş tüyü ile süslenmiş uzun boylu yuvarlak şapka, 1912 yılında keşfedilen ve o zamandan beri güzellik ve kadınlığın simgesi haline gelmiş olan ünlü Nefertiti büstünde görülenleri yansıtıyordu. Bodysuit ise kristallerle işlenmişti. 

2/6

“Jay Mısır tanrıçası pelerinini görmüştü; B onu giydiğinde gözlerinin kocaman açıldığını ve heyecanlandığını görebiliyordunuz.” diyen Rousteing aynı zamanda Beyonce’nin de kreatif olarak kostümlerde fikir belirttiğinin altını çiziyor.

3/6

 

Rouesting aynı zamanda Beyoncé ve stilisti Marni Senofonte’nin Balmain’ı seçmesindeki nedeninin; markanın sonbahar/kış koleksiyonundaki militer görünümlerin şarkıcının sahnedeki güçlü kadın imajını desteklemesi olduğunu da söylüyor.

4/6

İlerleyen dakikalarda siyah lateks bir body-diz üstü çizme; Destiny’s Child reunion’ı için işlemeli bodysuit ve sarı sweatshirt-denim şort ve unicorn çizmeler tercih eden Beyonce her kostümüyle seyirciyi etkilemeyi başardı.

5/6

Tabii ki dikkatli izleyiciler değişimin sadece kostümlerde yaşanmadığının farkındaydı. Beyoncé’nin oje renkleri de her görünümü için değişiyordu!

 

Bir diğer görünümünde ise önünde Mısır kraliçesi bürsü, siyah panter, siyah yumruk ve Horus’un Gözü sembollerini bulunduran bir tişört giyen Beyonce; bir kez daha sahne kostümleri ile mesaj vermenin çok ötesine geçmiş oldu.

6/6

 

Total
2
Shares

Bir cevap yazın