Toplam
1
Paylaşım

Her dermatolog ziyaretinizde kesinlikle duyacağınız 3 cümle vardır;

1) Her gün ama her gün güneş koruyucu sürmelisiniz.

2) Cildinizi her gün düzenli olarak temizlemelisiniz.

3) Her sabah yüzünüze C vitamini içeren bir serum sürmelisiniz. Cildiniz problemliyse C vitamini çok iyi gelecektir. Bunu okurken kafanızda C vitamininin ne yaptığıyla ilgili soru işaretleri olduğuna eminim.

İşte tam da bu noktada size yardımcı olmaya çalışacağız.

Dermatologların sıklıkla önerdiği retinol, ilk aylarda çoğu kullanıcının cildinde tahriş ve kuruluğa sebep olabilmektedir. Retinolün aksine, C vitamini çoğu cilt tipin için uygun ve tolere edilebilir bir üründür. C vitamini kozmetik olarak da kullanılabilir ve cildi nadiren tahriş eder. Bunu bir diğer etkisiz trend olarak düşünmeyin çünkü C vitamini hemen hemen her cilt tipinde hızlı etkiler gösterir. C vitamini cilde yaygın olarak serum formunda uygulanır.

İşte C vitamini kullanmanız için 5 neden:
1) C vitamini, cilt tedavilerinde kullanılan en güçlü antioksidanlardan biridir, dış etkenlerin sebep olduğu tahriş ve hasarı etkili bir şekilde tedavi edebilir.
2) Cildinizde hasarlara karşı bir kalkan oluşturur.

3) Cildinizi pürüzsüzleştirir.
4) Ciltteki kollajen üretimini arttırarak kırışık görünümünü azaltır.

5) Akne izlerinin ve lekelerin neden olduğu cilt tonu eşitsizliğini dengelemeye yardımcı olur.

Eğer cildiniz aşırı hassas ve alerjik (rosacea gibi bir probleminiz yoksa) değilse, cilt bakım rutininize C vitamini serumunu da eklemelisiniz. Sabahları temiz ve kuru cildinize birkaç damla damlatın ve masaj yaparak iyice yedirin. Cildiniz ürünü birkaç dakika içinde tamamen emecektir, böylece günlük nemlendiricinizi, güneş kreminizi ve makyajınızı uygulayabilirsiniz. Bir kullanımla mucizeler yaratacağını söyleyemeyiz fakat birkaç haftalık düzenli kullanım sonucunda cildinizdeki değişimi fark edeceğinize eminiz.

Toplam
1
Paylaşım