Paris’teki Rodin Müzesi’nde gerçekleşen Dior Sonbahar/Kış 2019 defilesinin backstage’inden yeni sezona dair en önemli güzellik trendinin tüyolarını almak mümkün. Dior’un dünyaca ünlü makyaj artisti Peter Philips‘in bu koleksiyon için yarattığı makyaj stili; ilhamını Londra’nın 1960’lardaki gençlik kültüründen alıyor. Tabii ki 60’lar denildiğinde aklımıza tek bir güzellik ikonu geliyor: Twiggy!

Tıpkı Twiggy stilinde olduğu gibi bambi tarzı uzun ve kıvrık grafik kripiklerin başrolde olduğu bu görünümde Philips; Dior On Stage Liner(Matte Black) ile üst göz kapağına grafik bir makyaj uygulamış. Işıltılı bir cilt içinse Dior Backstage Glow Face Palette kullanılmış. Son olarak markanın yeni serisi Dior Addict Stellar Shine Lipstick‘in Mirage rengi ile tüm modellerin ışıltısı bir üst seviyeye çıkarılmış.

View this post on Instagram

Door Show #pfw @guidopalau

A post shared by sandyhullett (@sandyhullett) on

“İlhamım 1950’ler ve 1960’lardaki Londra’nın sokak kültürü oldu” diyen Philips; “Bu çiğ İngiliz stili. Aslında fazlasıyla sert ve cesur” diye ekliyor.

Alt kirpiklere sahte kirpik çizecek olanlara ise Philips’in bir kaç tüyosu var. “Her zaman bunu yaparken gözlerin açık olduğundan emin olurum. Kat kat maskara uygulamaktan çekinmeyin. Ancak alt kirpiklere uygulamayın. Alt kirpikleri her zaman sahte olarak çizmeyi deneyin.”

1960’ların bu cesur güzellik görünümü özellikle önümüzdeki bahar ve yaz ayları için harika bir seçenek, siz ne dersiniz?

Total
0
Shares