(1/7)

“Her gelin adayı bu özel gününde yüzünü bir makyaj artistine teslim etmek ister” diye bir kural yok. Cildinizin yapısını, kontürlemeniz gereken noktaları, neyi sevip neyi sevmediğinizi en iyi siz biliyor veya deneyerek öğrenmek istiyorsanız; kendi makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Daha fazla ilham için Marie Claire Wedding Fest‘e uğramaya ne dersiniz? Detaylı bilgiler burada!

İşte düğün makyajını kendiniz yapmak istiyorsanız; dikkat etmeniz gereken püf noktaları: 

Görseller: Pinterest

Mükemmel makyaj, deneme yanılma gerektirir. Bu özel gün için hafif, cildinizin hava almasını engellemeyecek ve ışıldayan (ancak çok da kaygan görünmeyen) ürünler tercih edin. Bobbi Brown’ın Extra Illuminating Moisture Balm‘ını yanaklarınızda kullanarak doğal bir ışıltı yaratabilirsiniz. T bölgenize ise asla ışıltı uygulamayın.

SPF faktörü fotoğrafları etkileyecektir, ancak eğer plajda ya da kır düğününde evleniyorsanız SPF’i makyajınıza eklemekten çekinmeyin. SPF15’ten daha yüksek seviyeleri tercih etmeyin; bu flaşla çekilen fotoğraflarda hayalet gibi çıkmanızı engelleyecektir.

Ayrıca bronzerınızı iyi dağıtın; yüz tonunuzun omuzlarınız ve boynunuzla eşit olduğundan emin olun. Eğer sprey otobronz kullanıyorsanız; mutlaka düğün öncesinde bir deneme yaparak teninize ve fondöteninize uygun tonda olduğundan emin olun.

(2/7)

Mükemmel allık tonunu bulmak; kendi doğal dudak tonunuzu bulmaktan geçiyor. Allık konusunda biraz cömert davranabilirsiniz, özellikle fotoğraflarda cansız görünmek istemezsiniz. Özellikle önceden bir makyaj provası yaparak farklı ışıklarda yüzünüzün fotoğrafını çekin (içeride ve dışarıda.) Aynı zamanda flaş denemeyi de unutmayın.

Her şey ayrıntılarda gizli. Göz kapaklarınızdaki renk farklılıklarını bile eşitlemeniz gerek. Renk eşitleyici ya da concealer kullanarak işe biraz aydınlık katın. Far bazınız ve primerınızı güçlü seçmeniz gerek; bununla birlikte farınızı da waterproof seçmek isteyebilirsiniz. Solgun ciltler göz kapaklarını nötralize etmek için beyaz bir ton, orta ciltler kemik tonu; koyu ten tonlar ise taupe tonlarını kullanabilir.

(3/7)

Eğer düğününüzde kırmızı ruj sürmek konusunda kararlıysanız; kesinlikle dokuya dikkat etmeniz gerek.

Parlak ya da kremsi yapılar konuklarınızı öperken leke yapabilir ya da şampanya kadehinizde iz bırakabilir. Kırmızı rujunuzu pat hareketleriyle parmağınızla uygulayarak daha uzun süreli kalıcık sağlayabilirsiniz. Rujunuzu sabitlemek için Bobbi Brown Retouching Powder‘ı kullanabilirsiniz.

Eğer gloss’vari bir ruj kullanacaksanız; ince tabaka halinde en az iki kez uygulayıp bir peçeteyle fazlasını hafifçe alın.

(4/7)

Kaşlarınız konusunda kesinlikle her zaman tercih ettiğiniz ve güvendiğiniz yöntemi uygulayın; jel ya da kalem… Jeller kesin bir şekil için yararlıyken; kaş kalemleri derinlik ve gölge ekliyor.

Kaş kavisinizi far uygulama rehberiniz olarak kullanın, özellikle smokey makyaj yapıyorsanız. Taupe renkteki far herkese yakışan nadir farlardan biri. Çok ağır siyah bir görünüm istemiyorsanız kahverengi kalem kullanabilirsiniz.

(5/7)

Maskara öncesi mutlaka kirpik kıvırıcı kullanın. Daha dolgun bir görünüm için önce waterproof olmayan bir maskara ile dolgun bir görünüm elde edin. Sonrasında ise kalıcılık için waterproof bir maskarayla üzerinden geçin.

Mutlaka deneyin. Düğün öncesi bir gece gezmesinde ya da partide takma kirpik denemesi yapın.

(6/7)

Smokey makyajı her zaman önce uygulayın. Sonrasında ise büyük temiz bir fırçayla göz altlarınıza dökülen malzemeleri temizleyip; corrector ya da concealer uygulayın.

Düğün makyaj çantanızın içerisine mutlaka fondöteninizi ve yağ emici mendillerinizi koyun. Lipstick ve allığı da ekledikten sonra hazırsınız!

(7/7)

Daha fazla ilham için Marie Claire Wedding Fest‘e uğramaya ne dersiniz? Detaylı bilgiler burada!

Toplam
5
Paylaşım