Toplam
4
Paylaşım

Kış ayları -maalesef ki- beslenme ve spor yönünden raydan çıkmaya en müsait olduğumuz dönem. Hem soğuk hava hem de parti sezonu olması; hedeflerimizi uygulamamıza engel olabilir.

Peki buna engel olmanın bir yolu yok mu?

İşte kış aylarında kilo almayı engellemenin 5 yolu: 

Fotoğraflar: Tumblr

 

SOSYALLEŞİN

Bu kış her zamankinden daha fazla sosyalleşeceğinize dair kendinize hedef koyun! Hepimizin “mevsim dinlemeksizin egzersiz seven” arkadaşları vardır. Bunu avantaja çevirin; onlarla yoga kursuna gidin veya yürüyüşe çıktıklarında peşlerine takılın. Ayrıca yürüyüş yapmak; sohbet etmenin eğlenceli bir yolu!

80/20 KURALI KÖTÜ DEĞİLDİR

Teoride %100 sağlıklı ve temiz beslenmek harika bir fikir olabilir ancak kolay mı? Hayat doğru balansı kurmakla ilgili; bu yüzden 80/20 kuralın uygulayarak dengeyi sağlayabilirsiniz. %80 temiz ve vücudunuz için sağlıklı besinler tüketin. Geriye kalan %20’de ise keyif alacağınız lezzetlerle kendinizi şımartın.

 

SU TÜKETİN

Soğuk havalarda su yerine bol kalorili sıcak ilişkilere yöneldiğimiz bir gerçek. Ama kilo almanın önüne geçmek için daha çok su tüketmeniz gerekiyor. Su tüketmek şeker tüketme isteğini azaltmakla kalmaz aynı zamanda kalori yakmaya yardımcı olur, vücudu toksinlerden arındırır ve fitness hedeflerinize daha iyi odaklanmanızı sağlar.

DİKKATLİ OLUN!

Kış boyunca amaçsızca dolaşmayın ya da soğuk havayı zihninizi ve vücudunuzu şımartmak için bir bahane olarak kullanmayın! Unutmayın ki bikini vücudu kış aylarında yapılır. Belki bir meditasyon uygulaması kullanmaya başlayabilirsiniz. Her şey sağlıklı bir zihinle başlar… Vücut takip edecektir.

 

KENDİNİZE HEDEFLER KOYUN

Parti sezonu sona erdiğinde hepimiz Yılbaşı kararlarımızı düşünmeye ve kendimizi yaza hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Sizi kışın motive edecek şeyleri karıştırın. Eğer aynı spor rutininden sıkıldıysanız kendi spor programınızı yaratmaya çalışın. 45 dakikalık HIIT egzersizi yapabilir; her güne farklı esneme, kardiyo veya fitness programı uygulayabilirsiniz.

Toplam
4
Paylaşım