Toplam
1
Paylaşım

Özellikle yılbaşı sofraları düşünüldüğünde kontrolü kaybetmek en büyük hakkımız! Ancak sonrasında dengeyi sağlamak önemli zira bikini vücudu kışın yapılır!

İşte kontrolü kaybettiğiniz bir yemeğin sonrasında dengeyi sağlamanız için 4 öneri: 

 

Bol su kuralını tekrarlamamıza gerek var mı?

7 Gün Detox Mucizesi’nin yazarları Peter Bennett, Stephen Barrie ve Sara Faye, sisteminsu ile detoksunun 1 haftanın içinde sonuç verebileceğini açıklıyor. Yeni başlayanlar için, kahve, alkol ve şekerli içki alışkanlığı yerine her gün iki litre su için.

Karaciğeri temizleyin

Kkaraciğeriniz özellikle tatil ve kaçamaklar sırasında fazla kaçırmış olabileceğiniz alkolü filtreler, ancak vücudunuza giren diğer tüm toksinleri de filtreleyerek dışarıda bırakır. Bu nedenle, yeşil çay yudumlayıp detoks işlevini yeniden devreye sokmak akıllıca bir hamle olacaktır. Edward Group’a göre, yeşil çay “karaciğer fonksiyonlarına yardımcı olduğu bilinenantioksidanlarla dolu”

C Vitamini alın

Vitamin C, vücudu serbest radikallere ve toksinlere karşı koruyan, tatil sonrasında vücudunuzu temizlemek için mükemmel bir antioksidandır. (Her zaman olduğu gibi ek vitamin almadan önce önce doktorunuzla konuşun.)

Sağlıklı gıdalar yiyin

McKittrick, meyveler, sebzeler ve yağsız protein gibi sağlıklı besinler üzerinde stoklanmayı öneriyor.  Enginar ve brokoli gibi sebzeler, vücudu detoksifiye etmek ve sağlıklı balansı sağlamak için mükemmel seçenekler olacaktır.

Ocean Mist

 

Toplam
1
Paylaşım