Toplam
1
Paylaşım

PARIS, FRANCE - NOVEMBER 30: Adriana Lima has her Hair & Makeup done prior the 2016 Victoria's Secret Fashion Show on November 30, 2016 in Paris, France. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images for Victoria's Secret)

Kusursuz ve yumuşak görünümlü bir cilt makyajı; hepimizin hayali. Doğal ve sağlıklı görünen bir cilt makyajı için YSL Beauty makyaj artisti Fred Letailleurve Bobbi Brown makyaj artisti Hannah Martin’in önerilerine kulak verin.

Görseller: Pinterest
MAKYAJ ARTİSTLERİNDEN PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER_

GÖRÜNMEZ RENK

Tabii ki ilk olarak kusursuz renk uyumunu bulmanız gerek. Bu yüzden fondöten alırken öncelikle çene bölgenizde deneyip gün ışığında tonunu kontol edin. Ama tabii ki asıl kusursuz seçim tüm yüze uygulayıp bakmakta yatıyor. Elin üzerine ya da çenede küçük bir bölgede denemek her zaman kesin tonu tutturmanızı sağlamıyor. Cildinizde daha sıcak bir ton için yapmanız gereken, daha koyu bir fondöten seçmek değil; bronzer kullanmak.

 

MAKYAJ ARTİSTLERİNDEN PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER (1)

DOĞRU DOKU VE APARATLAR

Rengin doğru olması kadar; ürünün dokusu (dolayısıyla cilt tipiniz) da oldukça önemli. Daha koyu cilt tipleri likit ya da krem, normal cilt tipleri likit, krem ya da toz ürünleri tercih edebilir. Eğer bunların dışında yağlı bir cilde sahipseniz; daha mat bir etki için toz ürünlerden yardım alabilirsiniz. Yine de T bölgenizde likit ürün kullanmak ve üzerinden hafifçe toz ürünle geçmek her zaman en iyi sonucu doğuracaktır.

Likit ürünleri uygulamak için her zaman yoğun ve kısa fırçalar en idealidir. Orta-tam kapatıcılık için dairesel hareketlerle  uygulayın.

Krem ürünler için tercihiniz Beautyblender benzeri süngerler ya da  YSL Polishing Brush tipi fırçalar olmalı.

Toz ürünleri kullanırken cildi daha kuru göstermemeye dikkat etmelisiniz. Yüzün merkezinde hafifçe uygulamakta yarar var.

Bu noktada baking trendinden bahsetmekte yarar var. Malzemelerin ciltte 10 dakika kadar pişme süresinden bahsediyoruz. Şu sıralar oldukça popüler ancak cildinizdeki çizgi ve gözenekleri dolduracağı da bir gerçek. Eğer düzgün ve genç bir cildiniz varsa bu tarz uygulamaları yalnızca geceleri kullanın. Gündüz kullanıma için fazlasıyla ağır kaçacaktır.

 

MAKYAJ ARTİSTLERİNDEN PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER (2)

STRATEJİK OLUN

Fondöten sürmeden önce tüm cildinize ne kadar süre bakıyorsunuz? Genelde tüm cildimizde değil sadece belirli bölgelerde tam kapatıcılığa ihtiyacımız olur. Daha natürel bir görünüm için sadece sorunlu bölgelere fondöten uygulayın; sonrasında concealer ile lekeleri sıfırlayın.

 

 

NEW YORK - NOVEMBER 19: A model prepares backstage at the Victoria's Secret fashion show at The Armory on November 19, 2009 in New York City. (Photo by Bryan Bedder/Getty Images)

YUMUŞAK BİR BİTİŞ

Eğer cildinizde istediğiniz yumuşak görünüme ulaşamadıysanız, primer kullanmanız gerekebilir. Bobbi Brown’un Skin Smoothing Pore Perfector ürünü ile cildinizde istediğiniz yumuşak görünüme kavuşabilirsiniz.

 

MAKYAJ ARTİSTLERİNDEN PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER (5)

YENİ “CİLDİNİZİ” HAYATA DÖNDÜRÜN

Tüm cilt ürünlerini kullandınız. Şimdi önce uzaktan sonra da yakından cildinizi inceleyin. Eğer ürünler oldukça belli oluyorsa, parmaklarınızla ürünü nazikçe dağıtmaya çalışın. Bu ürünün elinizin ısısıyla yüzünüzde daha doğal bir şekilde eriyip bütünleşmesini sağlayacak.

Eğer bu da işe yaramazsa; yüzünüze biraz su sıkmayı deneyebilirsiniz. Bu ürünü daha kolay yedirmenizi sağlayacak.

 

Toplam
1
Paylaşım