Toplam
2
Paylaşım

İşte maskaranızın alt kirpiklerinizden akmasının ya da yüzünüze küçük siyah noktalar halinde düşmesinin nedenleri!

Ayrıca bunun olmasını önlemek çok da kolay.

Günün sonunda göz altınızda siyahlıklar, yanaklarınızda dökülmüş maskaralar gördüğünüz olmuştur ve eminiz ki kimse bunu tekrar yaşamak istemiyordur.

Muhtemelen bunun suçlusunu kullandığınız “kötü maskara” olarak görüyorsunuzdur ve kendinizi eriyen bir makyaja mahkum gibi hissediyorsunuzdur. Fakat nedeni ve önlemesi çok basit, sabahları sadece ekstradan birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli olacaktır. Nedenini ve önlemini merak ediyorsanız okumaya devam edin.

 

 

KREMLERİ ATLAYIN

Tabii ki bu tüm yüzünüz için geçerli değil, nemlendiricinin ne kadar önemli olduğu üstünde tekrardan durmamıza gerek yok. Fakat nemlendiricinizi tüm yüzünüze yediriyorsanız -göz kapaklarınız ve göz altlarınız dahil- maskaranızın gün içinde akması için en uygun ortamı yaratıyorsunuz diyebiliriz. Gün içinde cildiniz ısındığı için krem yağlı ve kaygan bir ortam oluşturur ve bu da maskaranızın göz altlarınıza ve göz kapaklarınıza bulaşmasına neden olur.

 

 

 

YAĞ EMİCİ KAĞIT KULLANIN

Göz kapaklarınız cildinizin geri kalanından daha yağlı olmaya meyillidir -cildiniz kuru olsa bile-. Göz kapaklarınızdaki yağ gün içinde kirpiklerinize inerek makyajınızı çözer bu da maskaranızın akmasına sebep olur. Bu yüzden makyajınıza başlamadan önce göz çevrenizdeki fazla yağlardan kurtulmalısınız.

Yüzünüzü nemlendirdikten sonra yağ emici kağıdınızla göz kapaklarınıza ve göz altınıza nazikçe bastırın. Bu göz çevrenizi matlaştıracak ve fazla yağlardan arındıracaktır.

 

 

PRIMER KULLANIN

Biliyoruz göz primer’ı kullanmak biraz aşırıya kaçıyor gibi gelebilir size fakat zaten yüzünüz için primer kullanıyoruz. Birkaç saniyeyi göz kapaklarınıza sürmek için ayırırsanız, primer yardımıyla göz kapaklarınız matlaşacaktır. Bu hem gün içinde göz kapağınızın çizgilenmesini hem de maskaranızın akmasını önleyecektir.

 

 

 

SUYA DAYANIKLI MASKARALARA ŞANS VERİN

Waterproof maskaraların kirpiklerinizin en büyük dostu olduğunu söyleyemeyiz çünkü hem çıkarması güç olabiliyor hem de kirpiklerinizi kurutabiliyorlar -bu da zamanla kirpiklerin dökülmesine yol açabilir-. Fakat, eğer yukarıdaki adımları uyguladığınız halde maskaranız hala akıyorsa suya dayanıklı bir formüle şans verebilirsiniz.

Peki ya kirpiklerinizin zarar görmemesi için ne yapmalıyız?

Kirpiklerinizin zarar görmesini önlemek için maskaranızı uygulamadan önce kirpiklerinize nemlendirici bir baz uygulayabilirsiniz. Ayrıca, suya dayanıklı maskara alırken en iyi formüle yatırım yapmaya razı olmalısınız. Örneğin; Too Faced Better Than Sex Waterproof Mascara veya MAC In Extreme Dimension Waterproof Mascara. Maskaranızı çıkartırken ekstra nazik olmaya dikkat etmelisiniz. Şimdi maskara akmasıyla karşılaşmadan gönül rahatlığıyla makyaj yapabilirsiniz!

Toplam
2
Paylaşım