2019 Sonbahar/Kış koleksiyonlarının sunulduğu Milano Moda Haftası sürecinde dikkatlerden kaçmayan ve şimdiden radarınıza almanızda fayda olacak 5 trendi sizler için inceledik!

1# Mikro Çantalara Yeni Soluk

İçerisinde bir şeyler bulmakta zorlandığınız çantaları bir kenara bırakın. Prada’nın bota monte edilmiş çantaları ve  Versace’nin adeta bir kolluk gibi taşınan küçük çantaları sezonun çanta anlayışını gözler önüne seriyor. Muhtemelen bir ruj, şeker ve kablosuz kulaklıkların taşınabileceği bu çantalara sığdırabilecekleriniz oldukça kısıtlı olsa da havalı göründükleri kesin.

2# Sonbaharda İlkbahar Renkleri

Sonbahar denildiğinde zihninizde hangi renkler canlanıyor? Gri, kahverengi tonları, hakiler? 2019 sonbaharında bu renkleri unutun! Max Mara canlı maviler ve sarılarla soğuğa adeta meydan okuyor. Prada ise renklerin yanı sıra üç boyutlu çiçek görünümleriyle ilkbaharı erkenden hissettiriyor.

3# Deri Her Yerde

Deriyi sadece ceketler ve aksesuarlarla sınırlandırmayın! Tod’s, Salvatore Ferragamo ve Roberto Cavalli’de de gördüğümüz gibi etek, ceket, pantolon hatta elbise gibi parçalarla tüm vücudunuz derilere bürünecek.

4# 80’lere Dönüş

Mini elbiseler, keskin omuzlar, yüksek beller, eldivenler Moschino, Alberta Ferretti ve Gucci tasarımlarında dikkat çekiyor.  80’lere damga vuran tüm bu detaylar, 2019’un sonbahar ve kış aylarında hayatlarımızda yer edinerek bizi nostaljiye sürüklemeye hazırlanıyor.

5# Takım Elbiselere Değişik Yorumlar

Sezonda klasik takım elbiselerin değişik yorumlarına şahit olacağız. Gucci’nin adeta terziden henüz çıkmamış gibi görünen işaretleriyle takım elbise yorumu en akıllara kazınanlar arasında. Ayrıca Marni ve Bottega Veneta gibi markaların tasarımları da gösteriyor ki, alışılageldik takım elbise siluetlerine 2019 Sonbahar sezonunda bir süre ara vereceğiz .

Total
0
Shares