Toplam
2
Paylaşım

Kore dizilerinin giderek yükselen popüleritesi; ilerleyen yıllarda da azalacak gibi durmuyor.

Eğer siz de bu akıma katılmaya karar verdiyseniz; işte mutlaka izlemeniz gereken 7 Kore dizisi:

Oh My Venus

Kim Young Ho(So Ji Sub) dünyaca ünlü kişisel antrönör ve zengin bir aileden gelmiş çocukluğunda da sakatlık geçirmiş acı bir geçmişe sahip bir adamdır .Kang Joo Eun (Shin Min Ah) ise bir zamanlar güzelliğiyle baş döndüren biriyken avukat olmuş ve kilo alarak eski cazibesini ve güzelliğini yitirmiş bir kadındır ve bu yüzden sevgilisi tarafından terk edilmiştir.Bir gün bu iki insanın yolları kesişir ve gelişen olaylar sonucunda Kim Young Ho, Kang Joo Eun’un kişisel antrenörü olur.Bu sırada birbirlerine aşık olacaklardır.

Boys Over Flowers

Sadece Asya’daki değil tüm dünyadaki izleyicilerin  kalbini fetheden Kore drama dizilerinin en sürükleyicisi olan Boys Over Flowers‘ta elit insanların olduğu Shin Hwa Üniversitesi’ne giden fakir bir kızın okul günleri anlatılıyor. Bu yönüyle bu dizi uluslararası olarak giderek büyüyen izleyici tabanını gerçekten hak ediyor. Dizi burada Güneşi Beklerken adında uyarlanmıştı.

Strong Woman Do Bong Soon

Olayın içerisinde biraz daha fantastik dokunuşlar istiyorsanız; izlemeniz gereken dizi bu olabilir!

Pinocchio

Yerel bir gazetede muhabirlik yapmaya başlayan, gerçeğin peşinden koşan 20’li yaşlardaki bir grup gencin aşklarını, başarısızlıklarının yanı sıra gelişmelerini anlatıyor.

Healer

Jung Hoo (Ji Chang Wook) Healer [Şifacı] kod adıyla gece kuryeliği yapmaktadır. Gece kuryeleri özel olarak eğitilmiş kişilerden oluşup, müşterilerin istekleri doğrultusunda getir-götür işi yapan kimselerdir. Young Shin (Park Min Young) ise küçük bir kanalda muhabirlik yapmaktadır. Şifacının bir sonraki görevi Young Shin’i araştırmaktır, bu sayede ikilinin yolları geçmişte olduğu gibi gelecekte de bir kez daha kesişir..

The Heirs

Okulları, fabrikaları, şirketleri olan zengin bir ailenin dışlanmış gayri meşru oğlu olan 18 yaşındaki Kim Tan (Lee Min Ho) tahtına ortak istemeyen üvey abisi tarafından Amerika’ya sürülmüştür. Burada yapayalnız bir hayatın içine düşen melankolik Kim Tan günlerini sörf yaparak geçirmektedir. Cha Eun Sang (Park Shin Hye)  ise zengin bir evde hizmetçilik yapan konuşma engelli annesiyle birlikte küçük bir evde yaşamaktadır. O yarı zamanlı işten öbür yarı zamanlı işe koşturan Eun Sang Amerika’da okuduğunu ve yakında evleneceğini sandığı ablasını ziyaret etmek üzere Amerika’ya gider. Ablasını bulduğundaysa okul, evlilik bütün bunların yalan olduğunu, ablasının serseri bir adamla birlikte yaşayıp, bir cafede çalıştığını öğrenir. Ablası Eun Sang’ın bütün parasını alıp kayıplara karışır. Sinir krizleri geçiren Eun Sang’ı karşıdaki kafede oturan Kim Tan izlemektedir. Ve birtakım olaylar sonucunda Kim Tan’la Eun Sang’ın yolları kesişir, Amerika’da birlikte bir kaç gün geçirmek zorunda kalırlar. Kim Tan birlikte geçirdikleri günlerin sonunda bu kıza aşık olduğunu fark eder. Kız Güney Kore’ye döndükten sonra, daha fazla gurbet ellere dayanamaz ve evine dönmeye karar verir. Evde kendisini, bu durumdan hoşnut olmayan üvey abisi, babasının gölgesi altında kimsenin varlığından haberdar olmadığı annesi ve babasının nikahlı eşi beklemektedir. Bir sürü entrikanın döndüğü evde kendisini bir de bir sürpriz bekler. Evin hizmetçisi kendi evinin kirasını ödeyemediği için evinden çıkmak zorunda kalmış ve kızıyla birlikte bu eve yerleşmiştir. Evet, doğru tahmin ettiniz; kız, Cha Eun Sang!

I’m Sorry, I Love You

Cha Moo Hyuk Avustralya sokaklarını gözetleyen önemsiz bir çetecidir. Çocukken ebeveynleri tarafından terk edilmiştir ve evlat edinen aile onu Avustralya’ya götürür. Evlat edinen aile ona kötü davranır ve böylece kayboldukları zaman paralı yabancıları dolandırarak sokaklarda amaçsızca aylak aylak dolaşır. Song Eun Chae’ye rastlaması hilelerinden biri yoluyla olur. Song Eun Chae ünlü Kore şarkıcısı , Choi Yun’un program koordinatörü ve çocukluk arkadaşıdır. Choi Yun’u yaşamının odak noktası gibi görür ve onu memnun etmek için yapabileceği her şeyi yapar. Choi Yoon başka bir ünlü Koreli aktris (Kang Min Joo) ile bir çekim yapmak için Avustralya’yı ziyaret eder. Eun Chae’yle Min Joo tesadüfen iyi arkadaşlar olurlar. Choi Yoon Min Joo ile ilgilendiğinden dolayı ona yakınlaşabilmek için Eun Chae’’den yardım ister. Bu Choi Yoon’a gizliden aşık olan Eun Chae’nin kalbini kırar ama bu doğrultuda hareket eder. Moo Hyuk ile kaderini belirleyen karşılaşması sadece yaşamını değil aynı zamanda onun için değerli olan Choi Yoon’ın da yaşamını etkileyerek sonuçlanır.

x

Toplam
2
Paylaşım