Çocukların kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyen MuziKOD programı, yepyeni versiyonu ile tüm Muzipo Kids merkezlerinde şimdi çocukları bekliyor. Çocukların çoklu zekâ becerilerini ve gelişimini destekleyen hareket odaklı programda; dikkat, konsantrasyon ve odaklanma sürelerinin de artmasını hedefliyor.

 

Türkiye’de ilk kez Muzipo Kids merkezlerinde faaliyete geçenMuziKOD programı, çocuklara kodlamanın temel mantığını hareket ettirerek öğretiyor. Kodlama ve algoritma ile çocuklar problemlere farklı yönlerden bakıp çözümler üretebilmenin yanı sıra sistemli ve yaratıcı düşünebilme becerilerini de geliştiriyor. Uzmanlara göre çocuklar algoritma mantığını kavradıklarında her şeyin belirli bir düzen içerisinde gerçekleştiğini kolayca kavrayabiliyor. Bu doğrultuda oluşturulan ve içeriği Muzipo Kids’in alanında uzman kadrosu ve danışman kadrosu tarafından hazırlanan programla; çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal becerilerinde gelişim sağlanması amaçlanıyor.

Hareketli ve eğlenceli matlar aracılığıyla, çocukların psiko motor gelişimini desteklerken aynı zamanda; dil gelişimini, dikkat koordinasyonunu, yoğunlaşma ve odaklanma sürelerini arttırmayı hedefleyen MuziKOD için size en yakın Muzipo Kids merkezine gidebilir ve ayrıntılı bilgi isteyebilirsiniz.

Total
0
Shares