Toplam
16
Paylaşım

boğa

BOĞA

 

Sevgili Boğa, Nisan sizin hep tazelendiğiniz ve kendinizi iyi hissettiğiniz, bir aydır ama bu Nisan biraz farklı olacak. Ayın büyük bölümünde, biraz yorgun ve miskin olabilirsiniz. Çok şeyi değiştirmek ve başarmak isteyip, hepsine yetişemiyorum diye dert etmeniz de mümkün. Şimdi, bir bakalım, neden böyle oluyor?

 

Nisan Koç’tan gelen sportif Mars enerjisiyle tüm burçların etkilendiği ve baharın, yeni bir astrolojik yılın, içsel ve dışsal yenilenmenin, doğanın coştuğu bir aydır. Ancak 2017 Nisan ayı, Retro gezegenlerle ağır çekim ilerleyen, kafa karıştırıcı, son haftası hariç bezgin ve tembel bir ay olabilir. Zira Nisan ayı içinde tam 3 gezegen Retro yapıyor. 9 Nisan’dan1 3 Nisan’a kadar olan süreçte Merkür, 6 Nisan’dan 25 Ağustos’a kadar Satürn retroya giriyor. Satürn retrosunda hayatımızdaki  sorumluluklar ve disipline yaklaşımımız, özgüvenimiz, gerçeklerle yüzleşmemiz sınanıyor.  Eğer bu gibi konularda, eksiklikleriniz veya kendinize söylediğiniz yalanlar varsa ortaya çıkacak, size zor zamanlar yaşatacaktır. Neyse ki bu ayın ortasında, 15 Nisan’dan itibaren Venüs düzeliyor, sevgi ve aşk konularındaki sis ortadan kalkıyor ve sevginin gerçek değerine ulaşıyoruz.

 

Çünkü, bu ayın ortalarına doğru 11 Nisan günü günü Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Zira  bu dolunay sizin  iş ve sorumluluklar evinize denk düşüyor.  Yani, günlük hayatınızda hep yaptığınız bir rutininizden vazgeçmeniz gerekebilir. Mesela, çok sevdiğiniz ve sık sık gittiğiniz bir sinema birden kapanabilir. Sağlığınızla ilgili belirsiz bir durum varsa, bu hafta tahlil sonuçları gelir veya doktor sizi çağırır. Sağlığınıza özellikle dikkat edin, dolunay öncesi bir kaç gün riskli sporlardan, aşırı alkolden veya uykusuz kalmaktan kaçının. Kazalar yaşayabilirsiniz. Öte yandan, günlük işlerinizde, iş akışınızda, günlük ödemelerinizde sorunlar olabilir, ayın son haftasını gergin geçirebilirsiniz.

 

 

26 Nisan, sizin tam tepenizde doğan Yeni bir ay ile biraz olsun, geçtiğimiz ayların stresini alacak. Boğa burcunda 6 derecede olacak bu yeni ay, çok büyük etkileşimlere gebe ve size özlediğiniz bir bahar enerjisi getirecektir. Sizi çok boğan bir yönetici, bir baba veya diktatör gibi bir kişilik varsa, isyan edip, zafer kazanma şansınız yüksek. Eğer, kendinize maddi ve manevi, doğru hedefler koyduysanız, ilk meyvelerini bu tarihten sonra toplamaya başlayacaksınız. Çok çalıştınız, yeni bir kitap mı yazdınız, bu tarihten sonra yayınlayın. Çevreniz, sizdeki değişimi bu kez keyifle kucaklayacak.

 

Bu ay Güneş sizin burcunuza ilerken kararlı, değişimci ve çalışkan bir ruh hali içinde olacaksınız. Bu etki ile hem duygusal hayatınızda, hem de çevrenizde değişimler olacaktır, çünkü siz bunu içten içe istiyor ve şartları yaratıyordunuz. İçinizde, kıştan kalma bir konuyla ilgili huzursuzluk, kaygı, sıkıntı gibi duygularınız varsa azalacaktır.

 

Ayın ikinci haftasında, Satürn retrosu size büyük bir ihtiras ve maddi hesaplaşma, pahalı bir şeye sahip olma arzusu verecek ama engeller çıkabilir. Bir arkadaşınızın aldığı yazlık evi almak, yeni bir televizyon gibi biraz da kıskançlık duygusu ile hareket edip, yüksek harcamalar yapabilir, kendinizi gereksiz maddi riskler içine atabilirsiniz. Aman dikkat, çünkü planlar bozulabilir. Para konusunda pek şanslı bir dönem de değilsiniz. Bu açının tek şanslı yanı, bekar ve çapkın Boğa’lar için oluşuyor. Özellikle ayın 23’ünden sonra cinsel bir elektrik ile başlayan hızlı bir ilişkinin içine girebilirsiniz. Evli Boğa’lar için de bir çapkınlık rüzgarı esiyor, aman şeytan kulağına kurşun!

 

Bu ayın önemli bir astrolojik hareketi de, meşhur Merkür retrosu… 9 Nisan tarihinde, Koç burcunda başlayan gerileme, 3 Mayıs tarihinde Boğa burcunda son bulacak. Merkür retrosu, teknoloji, ulaşım, uçak seferleri, bilgisayarlar, internet gibi konularda, aksama ve sorun çıkartır. Ancak, bir de iyi etkisi vardır. Geçmiş aylardan kapanmamış veya sürünceme de kalmış konuları yeniden gündeme getirir ama bu kez kesin sonucu görürsünüz. Yani, eski veya yarım projeleri revize etmek için harika bir zamandır Merkür retrosu, sakın bu fırsatı kaçırmayın. Yeni ilişki pek getirmez ama olan beraberlikleri de şöyle bir sallar. O nedenle, retro zamanı eşiniz veya sevgilinizi ihmal etmeyin.

 

 

Toplam
16
Paylaşım