Toplam
8
Paylaşım

boğa

BOĞA

Ocak ayının astrolojik gündemde en önemli olayı, Merkür Retrosu’nun son güçlü dalgasıyla yeni yıla başlamamız… Bu Retro sebebiyle hukuk, yurtdışı, eğitim ve kariyer anlamında bazı gecikmeler yaşanabileceği gibi; fikirsel bazı tartışmalara maruz kalabilirsiniz.

8-31 Ocak Merkür’ün direkt hareketi sırasında hedefleriniz, kariyer, geleceğe yönelik plan ve projelerinizi hayata geçirebilir. Patron ya da yöneticilerinizle hazırladığınız işleri görüşebileceğiniz gibi terfi fırsatları yakalamanız mümkündür. Yine bu Retro nedeniyle, yılbaşı ertesinde bir iç sıkıntısı, kararsızlık veya güven kaybı da yaşamanız mümkündür. En sevdiğiniz kişiler veya hobilerle, moralinizi yüksek tutmaya bakın.

2015 Nisan ayında yaşadığınız olayları bir anımsayın sevgili Boğa. Para, iş, aşk, ihanet, sinsilikler, , tamiratlar, borçlar, ailenizde bir büyüğün hastalığı vs. İşte benzer durumlar ( neyse ki biraz daha hafif ) olarak yeniden yaşanabilir. Benzer konularda sizi zorlayıcı yepyeni etkiler bu ay ortasında yeniden ortaya çıkabilir.

Sevgili Boğa, bu ay, bazı zorlayıcı olaylar yaşasanız da güçlü ve bir sporcu gibisiniz, sağlığınız formunda. Ayın ilk haftasına ait her günü, dolu dolu geçirmeye bakın. Kulaklarınızı negatif yorumlara kapayın, moralinizi yüksek tutun ve harekete geçin. Özellikle de para ve ticaret konularında 12-18 Ocak arasında, daha inatçısınız ve istediğiniz sonuçları daha rahat alacaksınız. Bu etki sizin iletişim gücünüzü de güçlendirdiği için, edebiyat, reklam, medya gibi alanlara ilgi duyan veya çalışan Boğa burçları için bir fırsat arayışına geçmek için de uygun aya giriyoruz.

12 Ocak günü gerçekleşen Dolunay ise, yılbaşı ertesi olmasına rağmen , size bir 2.muhabbet ortamı getiriyor. Yine birkaç günlük yakın bir yere veya akrabalarınızın yaşadığı, kente de bir gezi yapabilirsiniz. Yılın ilk günlerinde, deyim yerindeyse leyleği havada göreceksiniz sevgili Boğa. Eğitim, daha özgür bir hayat, yeni ticari girişimler, önemli alışverişler yapmak için de, karşınıza büyük fırsatlar veya teklifler çıkabilir. Bu yüzden, imzalayacağınız kontratlar, anlaşmalar olabilir. Yılın ilk haftası bol, bol telefon görüşmesi, e posta trafiği de yaşanabilir. Akrabalarınızdan bir konuda yardım görebilir, hatta uzun zamandır görmediğiniz bir akrabanız ile yıllar sonra yeniden bir araya gelebilirsiniz. Ancak bu Dolunayın gücüne rağmen, Merkür’ün devrede olduğunu düşünüp, 2016 senesinden kalma bir girişimse sonlandırın. Yepyeni ve pahalı alışverişler içinse 14 Ocak’tan sonrası uygundur.

Gelelim, bu ayın 28’inde gerçekleşen Yeni Aya… Bu Yeni Ay, yukarıda söylediğim özellikle de eğitim ve kariyer konularında açılan bir kapıyı işaret ediyor. Özellikle de, ödüller, şöhret, alkışlar ve toplumdan size gelecek hayranlığın artışı konusunda yepyeni bir dönem başlayacak. Üzerinde çalıştığınız bir iş için hak ettiğiniz komisyonu alacaksınız. Umarım sonu ikramiyeniz yüksek gelir. İş yerinizde yaptığınız bir uygulama size aniden saygı kazandıracak. Her Yeni Ay başlangıç enerjilerini çok kuvvetli kıldığı için, eğer yukarıda saydığım gibi bir durumunuz yok ise, başlamak için uygun bir zaman. Diyelim, elinizde biraz nakit paranız var. İyi bir eğitim programına yazılmak için de doğru bir tarih.

Ancak, bu Yeni Ayın en güzel yanı, eğer yalnızsanız, iş-eğitim çevrenizden tanıdığınız veya tanışacağınız biriyle duygularınızı bir adım daha ciddi bir noktaya taşıma kararı alabilir, ilişkinizi netleştirebilirsiniz. 28 Ocak tarihinde başlayıp, yaklaşık 10 gün devam eden süre içinde, tanışacağınız bir kişi ile yepyeni bir ilişkiye girmeniz de olası. Ancak dikkat edin, bu yeni ilişki de duygular değil fiziki çekim veya maddi hesaplar olabilir. Kandırılmayın ve siz de kimseyi kandırmayın! Eğer evli bir Boğa burcuysanız ve evliliğinizde bir sorun varsa, bir sevgili arayışına çıkmanız veya peşinize düşen birine çabuk teslim olmanız da mümkün. Benden uyarması!

Kendi imajım diyorsanız, bir tarih daha önemli. O da 25-27 Ocak tarihleri; şöyle ki sadece aşk değil, kendinize yeni bir imaj, yeni bir saç kesimi, evinizi güzelleştirmek, kırık dökük eşyaları tamir ettirmek, diş beyazlatmak gibi yeni yıl hazırlıkları için ideal bir hafta. Yine var olan ilişkinizde veya evliliğinizde sorunlar var ise, yapıcı adımlar ve taze başlangıçlar için de çok güzel bir dönem.

Toplam
8
Paylaşım