Toplam
2
Paylaşım

Kış tatili rotalaı

Kış tatili rotanızı belirlemeden önce seyahatperest.com blogunun sahibi Özge Lokmanhekim’in önerilerini okumanızı tavsiye ederiz.

 

Kış tatili rotaları için önerileriniz neler olur?

Kar yağdığında en çok Kartalkaya’ya gitmeyi seviyorum. Golden Key Chalet severek konakladığım otellerin başında geliyor.  Karda peribacaları bambaşka bir güzelliğe sahip oluyor, bu yüzden Kapadokya’yı da öneriyorum. Kapadokya Premium Caves ve Argos in Cappadocia favori otellerim arasında. Royal Baloon ile sabah erkenden gün doğuşunu izlemek mümkün. St. Moritz’deki Arosa Kulm Hotel&Alpin Spa ile Courcevel’deki Le Paddock da beğendiğim otellerden.

 

Uygun bütçeli bir tatilde nereye gitmeli?

Kış tatili için Bulgaristan uygun bütçeli alternatifler sunuyor. Doğu Avrupa’nın en önemli kayak beldelerinden de biri olan Pamporovo, Rodop Dağlarının zirvesini oluşturan Snejanka Tepesini de bünyesinde barındırıyor. Sofya’dan araba ile 3,5 – 4 saatte (yaklaşık 260 km) Pamporovo’ya varabilirsiniz.

 

Bir bavulun olmazsa olmazları nelerdir?

Kıyafet dışında benim bavulumda bakım ve makyaj ürünleri (dudak nemlendiricisi, güneş ve el kremi olmazsa olmazlardan), not defteri, fotoğraf makinesi ve şarj aleti, kitap, yedek ayakkabı, şal, bir davete ya da bir etkinliğe katılmam gerekirse diye siyah bir elbise (her zaman hayat kurtarıyor) ve uçakta okumak için kitap yer alıyor.

Seyahate çıkarken her şeyi unutabilirim ama cep telefonum, güneş gözlüğüm ve cüzdanım olmazsa olmazlar arasında.

 

Yılbaşını yurt dışında geçirmek isteyenler için hangi ülkeleri önerirsiniz?

Moskova’da Kızıl Meydan’da harika yılbaşı kutlamaları oluyor, üstelik vize zorunluluğu olmadan da gidebilirsiniz. Londra her yılbaşı olmak istediğim şehirler arasında. Eğer macera seviyorsanız, büyük göçün büyüleyici havasını solumak için yılbaşını Kenya’da da, Masai Mara savanlarında da geçirebilirsiniz.

 

Toplam
2
Paylaşım