Toplam
20
Paylaşım

Maybelline-New-York-Spokesmodel-Gigi-Hadid-at-Canadas-Maybelline-100-Year-Anniversary-Event-in-Toronto-3

Highligter gibi yüze parlaklık verecek ürünlere ihtiyacımız olmuyor olabilir.

Ancak doğal bir parlaklık peşinde olmadığımız zamanlar – ki bu da günün %90’ı oluyor – yağlı cilt fazlasıyla keyif kaçırabiliyor.

Bakalım sadece yağlı cilde sahip olanların karşılaştığı bu 9 sorun size de tanıdık gelecek mi!

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9SORUN ff

1. Kısıtlı makyaj malzemesi opsiyonu

Dışarıya çıkmadan fondoten mi sürmek istiyorsunuz? Kısaca “Hayır”a ne dersiniz? Fondoteninizin güneş ışığına çıkar çıkmaz erimiş peynir gibi yüzünüzden akmaya başlayacağını hepimiz biliyoruz.

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9SORUN f

2. Katman katman matlaştırıcı sürmek 

Matlaştırıcı krem, baz, fondoten, sprey… Elinize geçen her matlaştırıcı ürünü yüzünüzde katmanlamak zorunda kalıyorsunuz. Ona rağmen en şanslı gününüzde maksimum bir saat dayanıyorlar!

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9 SORUN

3. Çantanızda yağ emici malzemeler olmak zorunda

Yüzünüzün parlaklığını alacak yağ emici mendiller ve matlaştırıcı pudralar en yakın arkadaşlarınız. Eğer yanınıza almayı unuttuysanız starbucks mendilleri ve tuvalet kağıtlarının yardıma koşacağını biliyorsunuz.

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9SORUN d

4. Yüzünüze yapışıp duran saçlar

Saçların haftada bir yıkanmasının yeterli olduğunu söyleyen doktorarın yağlı cilde sahip olmadığını farketmişsinizdir. Yağlı yüzümüz her dokunan saç yapışırken yıkamamak mümkün değil! Kırpma kestirmenin hayatınızın en büyük hatası olacağından bahsetmiyoruz bile!

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9SORUN

5. Telefon ekranınızın yağlanması

Misas’ın dokunarak altına çevirme efsanesinin daha acıklısını yaşıyorsunuz. Yüzünüze dokunan her şey yağa dönüşüyor! Telefon ekranınızı silip durmak zorunda kalmamak için mesaj atmayı tercih etmek zorunda kalıyorsunuz.

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9 SORUN f

6. Fotoğraflarda ışıktan kaçma sorunu

Normal insanlar selfielerinde doğru ışığı yakalamak için 50 poz çekiyorsa, siz hem ışığı yakalayıp hem parlak görünmemek için ekstra 50 poz daha çekmek zorundasınız. Arkadaşlarınızr fotoğraf çekerken ayna gibi parlamamak için flaşı açmamaları için yalvarıyorsunuz. Sizi anlıyoruz…

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9 SORUN fere

7. Akne sorunu

Aşırı yağ üreten ciltlerin kaçınılmaz sorunu geniş gözenekler ve en olmadık zamanlarda çıkan akneler. Matlaştırıcı ürünlerinizin altına bir katman da akne ilacı sürüyorsunuz. Evet, biz de benzoil peroksit ve salisilik asit hakkında bir kaç şey biliyoruz.

SADECE YAĞLI CİLDİ OLANLARIN BİLDİĞİ 9 SORUN fff

8. İnsanların yüzünüze dokunması

Kocaman bir “Hayır”. Çok sevdiğiniz biri dahil olsa yüzünüze dokunulmasını istemiyorsunuz. Karşı tarafın eline yağ bulaşması yetmezmiş gibi sizin yüzünüzdeki yağı da her yerinize yayıyorlar. Daha korkunç olabilir miydi!

EN ÇOK TERCİH EDİLEN 9 KIRMIZI RUJ
9. Yağlı göz kapakları

Yağlı bir cilt yeterince kötü değişmiş gibi bir de yağlı göz kapaklarınızın olması durumu daha da kötü hale getiriyor! Sürdüğünüz farlar maksimum yarım saat içerisinde bir çizgide topaklaşıyor ve devamlı göz kapaklarınızı kontrol etmek zorunda kalıyorsunuz. Gün sonuna doğru göz kırpmak bile zor hale geliyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplam
20
Paylaşım