LVS_02493.nef

 

Toplam
21
Paylaşım

Sevgilinizle seyahat etmek; ilişkinizi daha da güçlendirecek bir deneyim olabilir. Ancak aynı zamanda limitlerinizi ve birbirinize ne kadar bağlı olduğunuzu farklı; daha önce hiç bilmediğiniz yerlerde test ediyor olacaksınız.

İşte sevgilinizle tatile çıkarken dikkat etmeniz gereken 7 şey:

Fotoğraflar: Pinterest

Partnerinizi iyi tanıyın

Şunu unutmayın; bir tatil sizi hiç olmadığınız kadar yakınlaştırabilir de, uzaklaştırabilir de…. Birlikte unutulmaz hatıralara eşlik edeceğiniz kişi; aynı zamanda 2 haftalık tatilinizin bitmesi için gün sayma nedeninize dönüşebilir. Bu yüzden özellikle ilk seyahatiniz ise; partnerinizi iyi tanıdığınızdan emin olun; sonrasında ise ikinizin de keyif alacağı bir rota seçin. Tanıdığınız yerlerde sürekli yanyanayken zorlu görünmeyen şeyler; bilmediğiniz ve keyif almadığınız bir yerde işkenceye dönüşebilir.

Gerçekçi bir bütçe belirleyin

Pink Floyd’un “Money” şarkısında söyledikleri maalesef ki doğru. Hiçbir şey para problemleri kadar tatilinizi mahvedemez. Bu yüzden evden ayrılmadan önce ortak bir miktar belirleyin. Bu miktarı hayat tarzınızla uyuştuğuna emin olun.

Bütçede kısıtlamalar Barcelona’da gürültülü bir odada kalmak ile; Bali’de okyanus manzaralı bir oda tutmak arasındaki farkı net bir şekilde hissetmenize neden olabilir. Ama şuna inanın ki; bütçe planınıza uygun ilerlediğinizde tatilinizdeki olası problemlerin çoğunu çözmüş olacaksınız. Kim bilir, tatil mekanınızdan ayrılmadan önce kendinizi şımartacak sürprizler bile yapabilirsiniz.

Maliyetleri nasıl bölüşeceksiniz?

Eğer ilişkinizde “benim olan, senindir” noktasına henüz varmadıysanız; hesap ya da maliyetler konusunda ortak bir paylaştırma yapsanız iyi olabilir. Tarafların “haksız yere fazladan para ödüyormuş gibi” hissetmemesi için; romantik akşam yemeklerine ayrı bir ortak bütçe yaratabilir ya da herkesin kendi hesabını ödemesi konusunda anlaşabilirsiniz.

Yeni arkadaşlar edinin

İlişkiniz kadar samimi olursa olsun; yeni insanlarla tanışmaktan korkmayın. Yeni arkadaşlıklar edinmek için çaba sarfetmek hem sizi yeni deneyimlere açacak hem de farklı karakterlerinizi tanıma açısından iyi olacaktır.

Ayrıca farklı arkadaşlıklar demek, farklı kültürleri öğrenmek de demektir.

Biraz ayrı ayrı vakit geçirin

Eğer her iki taraf da yeni arkadaşlıklar edindiyse; biraz ayrı vakit geçirmek iyi olabilir. Ayrıca unutmayın ki; tatildesiniz. Her saniyenizi dip dibe geçirmeniz için bir neden yok.

Ayrıca her iki tarafın da farklı ilgi alanları, görmek istediği farklı yerler olabilir. Bu yüzden ayrı ayrı takılıp bunları keşfederken zamandan kazanırsınız. Üstelik birbirinizi başka bir şehirde özlemek; yeniden buluşmayı anlamlı kılacaktır!

Birbirinizin güçlü yönlerini kullanın

İlk tanıştığınızda birbiriniz hakkında ne düşündüğünüzü hatırlayın. “Beni tamamlıyorsun.”

Tamam belki bunu dememiş olabilirsiniz ama bir ilişki içinde olmanız ve birlikte tatil yapmayı seçmeniz; harika bir tatil ekibi haline geldiğinizi gösterir. Partneriniz pazarlıkta, siz yabancı dilde başarılı olabilirsiniz. İşte bu noktada birbirinizin güçlü yönlerini kullanmanız gerekiyor. Bu takım çalışması ruhu seyahatin sorunsuz işlemesini sağlayacak ve anılarınızı daha kolay hatırlamanıza yardımcı olacak.

20’ye dek sayın

Otel, rezervasyonunuzu mu unutmuş? Garson sizi sinirlendirdi mi? Taksi şöförü sizden fazladan para mı talep etti?

Bu tarz şeyler hep olur. Bu noktada kendinizin ve partnerinizin de sakin kalmasını sağlamanız gerek. Muhtemelen duruma yardımcı olmayacak bir öfkeli bir açıklama yapmadan önce içinizden 20’ye dek (veya daha az) sayın. Bu süre sakinleşmenize ve olayı çözecek daha mantıklı bir iletişim kurmanıza yardımcı olacak.

 

 

 

Toplam
21
Paylaşım