Toplam
19
Paylaşım

 

Akne ve sivilcelerden geriye kalan izler en büyük cilt problemlerinin başında geliyor. Elinizi yüzünüzde gezdirdiğinizde hiç bir problem olmaması ancak aynada koyu renkli sivilce ve akne izleriyle karşılaşmanız kadar kötü bir şey yok! Neyse ki güzellik sektörünün bu durum için oldukça kullanışlı çözümleri var!

İşte sivilce ve akne izleri için en etkili 13 krem:

Meyve içerikleri sandığınızdan daha çok işe yarıyor. Limon, üzüm,ananas ve tutku meyvesi içeren bu ürünü 10 dakika cildinize maske olarak uygulayın ve izlerin yok olduğu gibi gözeneklerinizin de temizlendiğini hissedin.

 

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (13)

REN Glycol Lactic Radiance Renewal Mask,  sephora.com
Bu hassas ürün tüm cilt tipleri için uygun. İzleri yok ettiği gibi cilde ışıltılı bir parlaklık da kazandırıyor.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (1)

Caudalie Vinoperfect Radiance Serum
Akne izleri tedavi etmenin en iyi yolu, ilk etapta onların oluşumunu engellemektir. Xout gözeneklerin içierisine girerek akne oluşumunu engelleyip, iz görünümünü azaltır.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (2)

X Out Basic Kit Wash-In Acne Treatment, xout.com
Bio-Oil’in cildi çok amaçlı düzelten serumu benzersizliğini kendisine özgü içeriğinden alıyor. Kırışıklıkları, çizgileri, sivilce izlerini dengeleyip cildi yeniler. Aynı zamanda diz ve dirsekleriniz gibi neme ihtiyaç duyan yerleriniz için de kullanabilirsiniz.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (3)

Bio-Oil Specialist Skincare, target.com
Teknik olarak aslında direkt yara izleri için üretildiği söylenemez ancak Dr. Gross’un bu çok satan ürünü cildi tenizleyip sıkılaştırarak sivilce izi görünümünü en aza indirgiyor.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (4)

Dr. Dennis Gross Skincare Smooth & Flawless: Peel + Moisturize, amazon.com
Bu uygulaması kolay serum yara izlerinin tonunu cildinize eşitliyor.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (5)

Kate Somerville D-Scar Diminishing Serum
Akneleri temizleyip önceki izleri yok eden formülü aynı zamanda cildi daha da yumuşatarak hoş bir his bırakıyor.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (6)

Proactiv+ Adv. Dark Spot Correcting Serum, proactivecatalog.com
Yara izlerini yok etmede oldukça ünlü olan bu krem, aynı zamanda güzellik gurularının da favorisi. Tamamiyle doğal içeriği (protein ve vitaminler) izleri yok ettiği gibi daha kusursuz bir cilt de vaat ediyor.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (7)

Revitol Scar Removal Cream, buyhealth.com
Paula’nın bu iz kremi aynı zamanda akne karşıtı bir görev de görüyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu ürün; C vitamini bulunduran içeriğiyle akne izlerini kontrol altına alıyor.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (8)

Paula’s Choice Resist 25% Vitamin C Spot Treatment, paulaschoice.com
Clean & Clear’ın bu ürünü karanlık izleri kontrol altına alıyor. Aynı zamanda içeriğindeki yararlı asitlerle akneye eğilimli ciltleri yağ çözücü teknolojisi ile dengeliyor ve pürüzsüzleştiriyor. Aynı zamanda bütçe dostu.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (9)

Clean & Clear Advantage Mark Treatment
Mederma’nın bu kremi, yara izlerini tedavi etmek konusunda oldukça ünlü. Bu krem sivilce lekelerini yumuşattığı gibi cildi güneşten de koruyor. Aynı zamanda doktorların da favorisi.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (10)

Mederma Scar Cream Plus
Bir kaç hafta içerisinde yüzünüzdeki karanlık noktaları azaltan Clinique’in bu ürünü ile eski cildinize güle güle deyin. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu hassas üründen maksimum sonuç almak için günde iki kez uygulayın.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (11)

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector
Murad’ın bu kremi akne sonrası yaşanacak izler için bariyer oluşturur. Cilt bu sayede pürüzsüz görünüyor ve içeriğindeki hidrokinon ile renk değişimlerini hafifletiyor. Bu çift amaçlı ürün; yara izlerini azaltmak için harika bir seçenek.
AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (12)

Murad Post-Acne Spot Lightening Gel, murad.com

Toplam
19
Paylaşım