The nebula RCW49, shown in infrared light in this image from the Spitzer Space Telescope, is a nursery for newborn stars. Using NASA’s Spitzer Space Telescope, astronomers have found in RCW49 more than 300 newborn or ‘protostars,’ all with circumstellar disks of dust and gas. The discovery reveals that galaxies make new stars at a much more prolific rate than previously imagined. The stelar disks of dust and gas not only feed material onto the growing new stars, but can be the raw material for new planetary systems. Used with permission by: UW-Madison University Communications 608/262-0067 Photo by: courtesy NASA/JPL-Caltech/University of Wisconsin-Madison Date: 5/04 File#: scan provided

 

Toplam
10
Paylaşım

koç

KOÇ

11 Şubat’ta gerçekleşen Dolunay ve ay tutulması duygusal bir enerji yüklüyor sevgili Koç. Eğer varsa çocuklarınızla ilgili konular da gündeme gelecektir. Yaratıcılığınızı ortaya koymakla ilgili bir sıkıntınız varsa, yaşam enerjinizin kısıtlanması suretiyle zorlanacağınız bazı durumlarla karşılaşmanız söz konusu olabilir. Hamilelik durumunda erken doğum veya düşüklere karşı kontrollü olmanızda fayda vardır.

Aşk konusu ise daha karışık, Size kıskançlık yapan, baskı kuran, tutkulu bir kişi hayatınıza girebilir. Tanıdığınız biriyle aniden bir gönül ilişkisi başlayabilir. Yada Şubat’ın ilk haftasında yaşayacağınız dramatik bir olay, bir aşkı tamamen bitirebilir. Geri dönüş zordur, fazla yas tutmayın derim.

16-27 Şubat arası Mars sizi çok hareketlendirecek. Hayatınızda hiç olmadığınız kadar sportif hissedebilirsiniz. Böylesine yüksek bir enerji altında olduğunuz için girişim yapma, iş kurma, evlilik kararı verme ya da bitmesi gereken şeyleri sonlandırma cesaretiniz çok yüksek olacaktır. Bu etki aynı zamanda kişinin aşırı acele hareket etmesi yüzünden bazı sakarlık ve kazalara maruz kalmasına sebebiyet verebilir, dikkat! Sizi sakinleştirecek yoga, meditasyon gibi içe döneceğiniz egzersiz çalışmaları iyi gelecektir. Zaten ateş burcusunuz, kalp kırmayın bu günlerde. Hatta devletle, şirketinizdeki patron veya apartman yöneticinizle papaz olmayın.

Koç hızlı karar vermeyi sevdiği için pişmanlıkları ile meşhurdur. Ayın son haftası hayatınızdaki ilk çember içinde yer alan kişilerle olan diyaloglarınıza dikkat edin. Tehlikeli sporlardan, kendinizi zorlayıcı ortamlardan, stresten uzak durun. Normalden daha fazla bedel ödeyebilirsiniz.

26 Şubat’ta gerçekleşecek ruhsal dünyanıza ve bilinçaltınıza doğan Yeniay ve Güneş tutulması ruhsal farkındalığınızı ciddi şekilde yükseltecektir. Bir medyum kadar hassas oluyorsunuz bu ayın ortasından itibaren!

Özellikle iç dünyanız, ruhsal sağlığınız, vicdanınız ve kendinizle hesaplaşmalarınız için yeni bir dönem başlıyor. Fakat, bu güçlü etki ile ayın 22-28 Şubat arası günlerde içe kapanık, melankolik  ve yaşamı sorgulayıcı bir tavır içinde olabilirsiniz.

Şubat ayında içgüdülerinizi dinleyin, bir rüya günlüğü tutun mesela. Bu sebeple yalnızlık, ibadet, meditasyon gibi manevi çalışmalara yönelmeniz iyi gelecektir. Uzun süredir devam eden zihinsel bir sağlık probleminize şifa bulabilirsiniz. Moral bozukluğu, odaklanmamak veya stres kaynaklı bir sorunu da göz ardı etmeyin, Mart ayında katılacağınız etkinlikler veya özel gruplar size fayda sağlayacaktır. Alternatif tedavi yöntemleri (masaj-detox-otlar) size fayda sağlayabilir. Gizli düşmanlar, arkanızdan iş çeviren kişiler ilahi bir yardımla hayatınızdan çıkacaktır.

Gücünüzü Mart ayına saklayın, sizin için esas şans önümüzdeki ay ortaya çıkıyor.

Toplam
10
Paylaşım