Güneş altında, deniz kenarında ya da yemyeşil bir ormanın ortasında olma fikri bile oldukça mutlu edici… Tatil yapmaya fırsat bulanlar ya da tatil hissini şehrin ortasında yaşamak isteyenler için bu yazın en beğendiğimiz 10 parfümünü listeliyoruz.

 

 

Flowerbomb Bloom / Viktor & Rolf

Kırmızı meyve, turunçgil ve parfüm evinin ‘sıvı oksijen’ olarak tanımladığı akorlardan oluşan bu yeni parfüm; yaz boyunca istediğiniz tazeliği yakalamanıza yardımcı oluyor. Orijinal versiyonunun yanında oldukça odunsu bir koku olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Au Bord De L’Eau / Artisan Parfumeur

İçeriğindeki biberiye, menekşe, bergamot ve limonla oldukça fresh ve unisex bir koku. Hafif tuzlu ve yemyeşil bir etkisi var…

 

 

 

Eau Des Merveilles Bleue / Hermès

Deniz tuzu, odun ve paçulinin muhteşem bir karışımı… Kokunun tendeki devamı klasik Eau Des Merveilles’ye benzese de, çok daha taze ve yaz kokusu olduğunuz söyleyebiliriz.

 

 

 

No.5 L’Eau / Chanel

Klasik No.5’in daha hafif ve genç bir versiyonu. Limon, aldehit, portakal ve ylang ylang çiçekleriyle, mavi ve sarının bir karışımı gibi.

Izia / Sisley

Gül ve miskin inanılmaz bir yorumu… Gül deyince aklınıza nostaljik bir hava gelmesin; pembe biber sayesinde oldukça modern bir hava yaratıyor.

 

 

 

Leather & Artemisia / Jo Malone

Absinthe’in şaşırtıcı etkisi, süsen ağacı, deri ve absinthe’le birleşince oldukça eşsiz bir birleşim yaratıyor. Yaz kullanımı için oldukça uygun ancak farklılığını da hissettiren bir parfüm arayışında olanlar için…

 

 

 

 

Turquoise / Michael Kors

Yaz mevsiminde açan narin beyaz çiçekler, deniz tuzu ve salatalık gibi ferah notalarla bir araya gelince oldukça çekici ve taze bir koku kombinasyonu oluşturuyor.

 

 

Miu Miu L’Eau Bleue / Miu Miu

Akigalawood paçuli, biber ve odun notalarının bir karışımı. Miu Miu’nun ilk parfümünde bulunan ve parfüme bir hâyli keskin fakat kadınsı hava katan bu nota, L’Eau Bleue’de de bulunuyor. Ancak bu yorumda, piramitte biraz daha çiçek ve yeşil notalar ağırlıklı…

 

 

 

Fleur Musc For Her / Narciso Rodriguez

For Her koleksiyonunun son üyelerinden biri Fleur Musc. Ağırlıklı olarak şakayık, gül ve miskten oluşuyor. Miskten vaz geçemeyen, çiçek severler için oldukça iddialı bir seçenek.

 

 

 

 

Alaia Eau De Parfum Blanche / Alaia

Azzedine Alaïa’nın Tunu’taki hatıralarından yola çıkarak yarattığı Bu parfüm, pudra ağırlıklı, hafif ve beyaz çiçekler sayesinde oldukça sakin. İsmi gibi bembeyaz bir koku olduğunu söyleyebiliriz.