Kontür konusu özellikle yeni başlayanlar için tehlikeli bir konu olabilir. Ancak kullanımı kolay paletler ile; abartıdan uzak kontür uygulamaları yapabilirsiniz. İşte temel ihtiyaçlara göre, yeni başlayanlar için kontür paletleri: 


MEDIUM ve KOYU CİLT TONLARI İÇİN

Fotoğraf: Pinterest

Smashbox Step-By-Step Contour Kit in Medium/Dark

Bu aynalı kit; birbiriyle karıştırılabilir üç harika ve süper mat pudraya sahip; hem de derin ve sıcak kırmızı alt tonlarıyla birlikte.


IŞILTI İÇİN

Hourglass Ambient Lighting Edit Volume 3

İçerisindeki pudraların hepsi oldukça yüksek pigmentli; üstelik cildinizde doğal bir ışıltı bırakıyor. Tüm cilt tonlarına uyması da bir diğer avantajı.

Şampanya tonundaki ürünü; cildinizi ısındırmak için tüm yüzünüze sürün; bronz olan tonu elmacık kemiklerinizin altı ve alnınızın köşelerine kullanın; gül rengini (açık tenler için) ya da bordoyu (koyu tenler için) ise yanaklarınızın üstüne ve göz kapaklarınıza uygulayın.


Açık tenler için

Glo Skin Beauty Contour Kit in Fair

Çoğu kontür kitinin koyu; terra cotta kırmızısı alt tolarına sahip olduğunu düşündüğümüzde bu set daha da değer kazanıyor. Tam açık tenlere göre olan bu kontür paletinden boz kahveyi kulağınızdan yanağınızın yarısına kadar sürün. Sonrasında sıcak kahveyi yanaklarınızın üst kısmına sürün. İşte hazırsınız!


MİNİMUM KONTÜR İÇİN

Black Up Contour Powder

Eğer bu iki parçalı kite yakından bakarsanız aslında üç renge sahip olduğunu göreceksiniz. Solda bir mat kontür rengi ve sağda biri mat biri yanar döner olmak üzere iki aydınlatıcı renkten oluşan bu kiti doğal bir görünüm için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Total
4
Shares

Bir cevap yazın