Geçtiğimiz gece düzenlenen İngiliz Moda Ödülleri‘nde “Yılın Modeli ödülünü kucaklayan Adwoa Aboah hızlı yükselişini sürdürürken hakkında bilmeniz gerekenleri sıraladık:

1. İlk podyum deneyimi 16 yaşındaydı

“Okulda bir defile düzenlemiştim; o dönemde modellikle alakam yoktu ama uzun süredir modellik ajansından tanıdığım biri vardı. 17 yaşıma geldiğimde onunla görüşmeye karar verdim; ilk buluşmamız Topshop’ın dışında olmuştu. Sonrasında ise bu eğlenceli sektöre atıldım. “

 

2. Camilla Lowther’ın kızı

Annesi Camilla Lowther da moda sektöründe oldukça bilinen CLM ajansının sahibi.

3. İlk “ciddi” podyum deneyimi Giles defilesinde oldu

“Tabii ki unutamadığım podyum anı, ilk kez yürüdüğüm Giles defilesiydi!”

4. Konuşmaktan korkmuyor

Ergenlik döneminde alkol ve uyuşturucu problemleriyle uğraşan; 2015 yılında ise yüksek dozdan komaya giren Aboah atlattığı kötü günler üzerine konuşmaktan korkmayanlardan.

 

5. Gurls Talk kurucusu

Aboah; kadınları sağlık, çeşitlilik ve bağımlılık gibi konuların yanı sıra pek çok alanda konuşmaya teşvik eden çevrimiçi platform olan Gurls Talk’un da kurucusu.

6. Oyunculuğa sıcak bakıyor

Ghost In The Shell filminde de izlediğimiz Aboah; en az modellik kadar üzerine efor sarfedebileceğini hissettiğinde oyunculuğa da geçiş yapabileceğinin altını çiziyor. Bir yapımda karşısında oynamayı hayal ettiği isim ise Amy Adams.

 

7. Cildine ve formuna dikkat ediyor

Şimdiye dek aldığı en iyi güzellik tavsiyesinin “asla makyajla uyumamak”olduğunu söyleyen Adwoa’nın gece tarifi ise şu şekilde: “Yüz maskemle uyuyorum ve cildimi temizlemek için elma sirkesi ve çok sayıda spot krem kullanıyorum.” Formunu korumak içinse boksu tercih ediyor.

8. Favori tasarımcıları

Maria Grazia Chiuri, Miuccia Prada, Stuart Vevers, Christopher Bailey, Marc Jacobs.

9. Alışveriş sevgisi

Alışveriş konusunda her şeyi alabildiğini söyleyen ünlü model; tam bir alışveriş bağımlısı olduğunu itiraf ediyor. Dolabındaki en sevdiği parça ise Prada paltosu.

10. Gece aktivitesi

Boş zamanlarında tüm gece dans etmeyi seviyor.

 

LONDON, ENGLAND – DECEMBER 04: Adwoa Aboah attends the Swarovski Prolouge at The Fashion Awards 2017 in partnership with Swarovski at Royal Albert Hall on December 4, 2017 in London, England. (Photo by Darren Gerrish/BFC/Getty Images for BFC)

Toplam
2
Paylaşım