Toplam
2
Paylaşım

YÜZÜNÜZDE ARGAN YAĞI KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN (2)

Argan yağı denildiğinde genelde aklımıza saç ürünleri gelse de, aslında çok amaçlı bir yağ. Hindistan cevizi yağını bir kenara bırakıp son trend argan yağına başlamak için işte 6 neden:

Görseller: Pinterest

YÜZÜNÜZDE ARGAN YAĞI KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN (1)

1. İçeriği cildiniz için yararlı şeylerle dolu

Argan yağı antioksidanlar, E vitamini ve esansiyel yağ asitleri içerir. Cildiniz için doğal bir koruyucu ve besleyici ürün.

 

YÜZÜNÜZDE ARGAN YAĞI KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN (5)

2. En kuru cildi bile nemlendiriyor

Eğer mağazada cildiniz için inanılmaz derecede iyi bir nemlendirici arıyorsanız, Josie Maran’ın 100% Doğal Argan Yağı dışında bir ürüne bakmamanız gerek. Sadece cildinizi nemlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda cildi serbest radikallerden  ve dış ortam gibi zararlı etkilerden korur.

YÜZÜNÜZDE ARGAN YAĞI KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN (6)

3. Yağlı cildi daha da yağlandırmaz

Yağlı cilt için harika çünkü aynı zamanda yağı da kontrol ediyor. Cildinizi yağdan yoksun bırakırsanız, daha da aşırı yağ üretmeye başlayabilir. Cildinizde yağ kullanırsanız, doğal yağ üretiminizi dengeler ve nötralize eder.

YÜZÜNÜZDE ARGAN YAĞI KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN (8)

4.Gözenekleri tıkamaz

Evet çoğu yağdan korkma nedenimiz gözenekleri tıkaması ama neyse ki argan yağının böyle bir özelliği yok. Çünkü argan yağı yüzünüzdeki yağı kontrol eder ve aslında akne, leke gibi sorunlara da yardımcı olur. Egzama, sedef hastalığı ve rosacea gibi hassas cilt koşullarına sahip insanlar üzerinde özellikle nazik bir ürün.

YÜZÜNÜZDE ARGAN YAĞI KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN (3)

5. Anti-aging etkisi de var.

Aynı zamanda anti-aging serumu olarak da kullanabilirsiniz. Çünkü içerisinde cildinizin elastikiyetini koruyan antioksidanlar var.

The origin of argan oil

6. Hem gece hem gündüz kullanılabilir

Argan yağı hem gece hem gündüz nemlendirmesine uygun. İki ürün fiyatına bir ürün kullandığınızı düşünün!

 

Toplam
2
Paylaşım