Toplam
2
Paylaşım
Son olarak Spider-Man: Homecoming filminde izlediğimiz genç oyuncu Zendaya; sadece yeteneği ve stili ile değil; uzun süredir cesur güzellik görünümleriyle de radarımızda. Onu radarımızdaki diğer isimlerden ayıran ise; büyük davetler ve kırmızı halı öncesinde genellikle kendi makyajını kendisinin yapması!İşte genç yıldız Zendeya’dan 7 güzellik tavsiyesi:

Fotoğraflar: Pinterest ve Instagram

1. Kural şu… Kural yok!

“Güzelliğin herhangi bir tanımı yok. Ama eğer büyüdükçe kendiniz için bir tanım yaratacaksanız; bu sürekli değişecektir. 18 yaşınızdaki, 22 yaşınızdaki ve 30 yaşınızdaki algılarınız farklı olacaktır. Kendinize zaman tanıyın!”

2. Kıvrık kirpiklerinin sırrı

Saç stilistinden öğrendiğimiz kadarıyla; iki farklı boyutta farklı kirpik kıvırıcılar kullanıyor.

3. Zendaya, kontürü bırakmanız için bir neden olabilir

Zendaya gibi ağır kontür yerine taze ve ıslak görünümlü makyajlar her zaman daha taze hissetmenizi sağlayacaktır.

4. Makyaj işini gerçekten biliyor

Kırmızı halı öncesinde bile kendi makyajını kendisi yapıyor. Makyaj ekiplerinin ise görünümünden yararlandığını söylüyor. “Makyajı öğrenmem uzun bir süreçti. Pek çok insan makyajımı yaptı, pek çok kez kötü ve turuncu göründüm. Hiçbir şey yüzüme uymuyordu. Ben de bu yüzden makjay yapmayı öğrendim. Pek çok YouTube videosu izledim.”

 

5.  Makyaj diyeti

Üstüste çok fazla ağır makyaj yaptığında; mutlaka yüzünü bir kaç gün kozmetik detoksuna sokuyor.

6. Yorgun yüz için sadece tek bir sırrı var

“Işıltı” diyor ve ekliyor “ışıltılı şeyleri seviyorum. Önce tüm makyajımı yapıp sonra ışıltılı pudrayı üzerine geçiyorum. İşte o ‘parlayan cilt” klasiği buradan geliyor. Hayır, aslında sadece pudranız parlıyor.” Zendaya daha öncesinde Urban Decay‘in Naked Illuminated Shimmering Powder for Face and Body ürününü kullandığını söylemişti.

7. Ve her şeyin ötesinde, makyaj yapmanın eğlenceli olduğunu düşünüyor

“Makyajım o gün ne giydiğime ve aklımda hangi fikirlerin olduğuna bağlı. Genelde geçmişten ilham alıyorum. Mesela Bianca Jagger’dan ilham alıyorum. Bir kaç yıl öncesinde Cher’in makyajından ilham alarak VMA’e katılmıştım. Her şey tekrara bağlı.”

 

Toplam
2
Paylaşım