Kraliyet ailesi üyesi olduklarından bu yana Kate Middleton ve Meghan Markle’ı değerli mücevherler içerisinde görmeye alıştık. Bu takıların bazıları ise bir zamanlar Prenses Diana‘ya aitti. Diana’ya ait olduğu bilinen bazı mücevherleri mercek altına aldık:

# Safir nişan yüzüğü

Diana’nın ölümünden sonra Prens William’ın annesinin Cartier saatini, Prens Harry’nin ise nişan yüzüğünü aldığı ancak daha sonra kız arkadaşı Kate Middleton’a evlenme teklif edeceği zaman William’ın Harry ile annelerinden yadigar olan bu iki mücevheri değiştirdiği söylentiler arasında. Her halükarda yüzüğü şuan Kate Middleton evlilik yüzüğü olarak kullanıyor. Yüzük Gerrard tasarımı.

# Akuamarin yüzük

 

Meghan Markle’ın mavi taşlı bilekliği Prenses Diana‘dan yadigar.

# Safir küpeler

Suudi Arabistan Prensinin Prenses Diana’ya düğün hediyesi olarak sunduğu safir küpeleri Kate Middleton evlilik yüzüğü ile uyumlu bir şekilde kullanıyor.

Diana, Prens Charles ile evlendiğinde, ailenin mücevher tasarımcısı olan Collingwood Jewelers, ona damla şeklinde inci küpelerden oluşan bir set hediye etti. Kate Middleton’ın bunları sıklıkla kullandığını biliyoruz.

Total
21
Shares