8 Mart Dünya Kadınlar Günü Netflix için de önemli bir gün. Çünkü Netflix, ister güçlü ister hassas, ister melek ister şeytan hepsi farklı ama hepsi birbirinden etkileyici kadın hikayelerine ev sahipliği yapıyor.

The Crown’dan GLOW’a, Altered Carbon’dan La Casa De Papel, Santa Clarita Diet ve Marvel’s Jessica Jones’a kadar Netflix yapımlarının kadın kahramanları ilham veriyor; izleyenlerde oturdukları yerden kalkıp hayallerinin peşinden koşma isteği uyandırıyor.

Fakat Netflix sadece dizi ve filmlerde arzıendam edenler değil, ekran arkasındaki kadınlarla da ayrı bir yerde duruyor.

İşte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Netflix kamera önünden ve arkasından kadın hikayeleri…

 

 

Kadınların kamera arkasında olduğu, mart ayında Netflix’te yayınlanacak yeni yapımlar:

→ Jessica Jones 2. Sezon. Tam zamanında, 8 Mart’ta yayında olacak! Ana karakterin kadın olmasının yanı sıra sezonun toplam 13 olmak üzere tüm bölümleri kadın yönetmenler tarafından çekildi. Baş yapımcısı da yine bir kadın, Melissa Rosenberg.

→ First Match. Olivia Newman’ın senarist ve yönetmen olarak imza attığı ilk uzun metraj filmi. Netflix orijinal yapımı, ayrı büyüdüğü öz babasına güreşerek yakınlaşmaya çalışan bir kızın hikayesini anlatıyor. 30 Mart’ı not edin.

→ Tutuklu Kızlar: Genç ve Tutuklu. 2 Mart’ta prömiyer yapan Netflix orijinal dizisi, demir parmaklıkların ardındaki genç kadınların yaşadıklarını ekrana taşıyor, bir kadın olarak hapiste olmanın ne anlama geldiğini irdeliyor.

→ 9 Mart’ta gösterime girecek olan İngiliz mini dizisinin yıldızı, bir cinayetin üzerindeki sır perdesini aralamaya çalışan bir dedektifi canlandıran Oscar adayı Carey Mulligan.

→ İlk Arjantin yapımı Netflix orijinal dizisi: İntikam, tutku ve karanlık sırlarla örülü bir dünyada tek başına çocuk büyüten moda tasarımcısı bir kadının mücadelesini anlatıyor. Merak edenler 16 Mart’ı beklesin.

→ David Letterman ile Sıradaki Konuğum. Söz konusu olan kamera arkasındaki değil de, konuk bir kadın olsa da atlamak olmaz! 9 Mart’ta yayınlanacak bölümde Letterman’ın konuğu Malala Yousafzai, bugüne kadar Nobel’a layık görülen en genç kişi.

 

Henüz Netflix ailesine katılmamış olanlar, ayda 15.99 TL’den başlayan fiyatlarla Netflix’e üye olabilir, tek hesabı beş ayrı profille yönetebilir. İlk ay hediye!