Battaniye altında yeni bir diziye başlamak için kış aylarından daha iyi bir seçenek düşünemiyoruz.

İşte bu kış başlamanız gereken 7 yeni dizi:

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Hit dizinin ikinci sezonu 1997 yılında geçiyor ve ünlü modacı Gianni Versace’nin cinayetini konu ediniyor. Gizemli cinayet, döneminin en ses getiren olaylarından birine dönüşmüş ve katil Andrew Cunanan dört kişiyi daha katlettin sonra intihar etmişti. Dizide Versace’ye Edgar Ramirez hayat verirken Donatella Versace’yi Penelope Cruz rolünde izleyeceğiz.

Altered Carbon

Game of Thrones’u geride bırakarak TV tarihinin en yüksek bütçeli dizisi olma rekorunu kıran Altered Carbon, Richard K. Morgan’ın klasik Siberpunk romanından uyarlandı.Toplumu değiştiren yepyeni bir teknoloji geliştirilmiştir ve artık insan bilinci başka bir bedene transfer edilebilmektedir. Böylece ölüm artık tarih olmuştur. Takechi Kovacs, yeni dünya düzenine karşı organize edilen bir başkaldırı sırasında yenik düşen yıldızlararası elit savaşçılardan hayatta kalan tek askerdir ve bilinci yüzyıllar boyunca buz içinde hapsedilmiştir. Ta ki çok zengin ve uzun yıllardır hayatta olan Laurens Bancroft adında bir adam ona yeniden yaşama şansı sunana kadar. Bancroft, Kovacs’tan bir cinayeti çözmesini istemektedir; Bancroft’un kendi cinayetini…

 

The Marvelous Mrs. Maisel

Gilmore Girls’ün yaratıcısı Amy Sherman-Palladino tarafından oluşturulan “The Marvelous Mrs. Maisel” Amazon Video’nun tarihsel drama ve komedi türündeki dizilerinden biri.
Miriam “Midge” Maisel (Rachel Brosnahan), 1958’de New York’ta yaşayan Yahudi bir ev hanımıdır. Komedyenlik yapan kocası Joel (Michael Zegen) mesleğinde oldukça başarılıdır. Midge kocası Joel’i provalarında destekliyor ancak Joel’in Bob Newhart’ın en iyi rutinlerinden birini taklit ettiğini keşfedince hayal kırıklığına uğruyor. Kötü bir performansın ardından bir gece Joel, Midge’e bir ilişkisi olduğunu ve onu terkettiğini itiraf eder. Midge ailesinden destek ister ancak ailesi Joel ile evlendiği için onu suçlar. Sarhoş olan Midge, Joel’in sahne aldığı komedi kulübüne geri döner ve iç güdüsel olarak sahneye çıkar. Doğal olarak sergilediği sahne performansı seyirci tarafından komik bulunur. Midge ne kadar çekici olduğunu göstermek için göğüslerini açar fakat ahlak suçlamasıyla tutuklanarak hapse atılır. Ertesi sabah hapisten kurtarılır ve Lenny Bruce (Luke Kirby) ile tanışır. Bruce, Midge’ye komedi işinin çok zor olduğunu anlatsa da Midge bu uyarıları daha da cesaretlendirici algılar. Ve bir komedi kulübü çalışanı olan Susie ile (Alex Borstein) takım kurarak çalışmalara başlar.

Gunpowder

17. yüzyılda Kral I. James’i öldürmek isteyen bir grubun parlementoyu bombalama planı olarak bilinen Gunpowder Plot’tan uyarlanan dizi, Robert Catesby ve Guy Fawkes Day’in gerçek hikayesini ekranlara taşıyor. Dizide Game of Thrones’da Jon Snow olarak tanıdığımız Kit Harrington’a Liv Tyler eşlik ediyor.

The Chi

Dizide genç bir Afro Amerikalı adamın hayatı konu ediliyor.

The Alienist

Caleb Carr’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan ve Türkçe’ye Ruh Avcısı ismiyle çevirilen The Alienist, 1896 yılında New York’ta geçiyor. Times muhabiri John Schuyler Moore, okul arkadaşı psikolog “ruh avcısı” Dr. Laszlo Kreizier ve henüz yeni atanmış olan polis müdürü Theodore Roosevelt’in bir cinayet soruşturması için birlikte çalışmalarının hikayesini anlatıyor.

Total
16
Shares

Bir cevap yazın