Son birkaç sezondur parlak ve ışıltılı görünüm hiç olmadığı kadar hayatımızda. Hatta günlük stilimize de imzasını atmakta.

Eğer bu ışıltıyı sadece kıyafetlerinizde taşımakla sınırlandırmak istemiyorsanız, simli ya da diğer adıyla glitter makyaja da başvurabilirsiniz.

Morhipo ekibinden de aldığımız pratik önerilerle glitter makyajın sırlarını galerimizde bulabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken noktaların başında ise risklerle dolu bu makyajda dengeyi tutturmak olmalı.

Her şeyden önce sim kutusuna düşmüş gibi görünmemek için modern ve cool bir glitter makyaj yapılmalı. Bilinen en eski makyaj kurallarından biri, yüzün sadece belli bir bölgesini öne çıkarmamız gerektiğini söyler. Eğer gözlerinizde simli farı tercih ediyorsanız ama dudaklarınız da ön plana çıksın istiyorsanız mat ve parlak dengesini kurmalısınız.

Koyu renk ama mat bir rujla parlak far ikilisi çarpıcı bir görüntü elde etmenizi sağlar. Mat rujun göz önüne çıkmasını isterseniz parmak ucunuzla parlaklık verecek ürünler sürebilirsiniz.

 

 

Işıl Işıl Gözler
Göz kapaklarınıza makyaj yapmak, glitter makyajı kullanabileceğiniz en etkili yüz bölgesi. Gözlerinizde pırıl pırıl altın taneleri varmış gibi görünmesini istiyorsanız, sadece göz kapağınıza bu farlardan birini uygulayabilirsiniz. Göz kapağını komple glitter ile kaplamak size abartılı gelirse, o zaman pastel renklerde mavi, pembe ya da sarı farı göz kapağınıza dağıttıktan sonra, göz pınarına ve kuyruğuna hafifçe ışıltılı farınızı uygulayın.

Biraz da kirpik altlarına sürdüğünüzde ışıl ışıl ve zarif bakışlar elde edebilirsiniz.

 

Parıltılı dudaklar
Eğer glitter makyaj trendini en kolay yoldan uygulamak isterseniz dudaklarınıza yönelebilirsiniz. Bu sezon cam efektli parlak dudaklar fazlasıyla ön planda. Dolayısıyla rujunuzu uyguladıktan sonra üstüne parlatıcı sürerek hızlıca görünümünüzü son trendlere uydurabilirsiniz. Özellikle koyu renk rujlarda glitter etki iki katına çıkıyor. Üstelik bu yöntemle dudaklarınızın daha dolgun görünmesini de sağlarsınız.

 

 

Elmacık kemiklerinde ışıltı
Biraz dramatik bir ışıltı peşindeyseniz, simleri elmacık kemiklerinize dağıtın. Tabii öncesinde cilt makyajınızda, simleri tutacak ürünler kullandığınızdan emin olun.