Toplam
5
Paylaşım

Temel olarak ihtiyacınız olan makyaj ürünleriyle tanışın! Sadece bu ürünleri kullanarak doğal, basit ve günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Piyasada çok fazla kozmetik ve makyaj ürünü mevcut, seçenekler bu kadar fazlayken minimalist ve makyaja yeni başlayan kişiler için alışveriş fikri kulağa biraz korkutucu geliyor olabilir. İşte tam burada bu yazı yardımınıza koşacak.

Işıltılı ve doğal bir makyaj görünümüne ulaşmak için kontur ve aydınlatıcı paletlerine ihtiyacınız yok, birkaç anahtar ürüne sahip olmanız yeterli olacaktır.

1- FONDÖTEN

 

Lise boyunca fondöten cildimizin düşmanı olmuş olabilir ama aslında doğru formülü ve cildimize uyan fondöteni bulduğumuz an bu ürün en iyi arkadaşlarımızdan birine dönüşecektir. Kuru ve parça parça durmadan yeterli kapatıcılığı veren fondöten ile makyajınızın ilk adımını tamamlayabilirsiniz.
2- MAKYAJ SÜNGERİ

Youtube’da bu süngeri görmekten ne kadar sıkıldığınızı biliyoruz ama ten makyajınızı yaparken Beautyblender’ın yarattığı farkı göz ardı edemeyiz. Krem formüllü ürünleri -fondöten, concealer, krem allık- cildinize hem eşit hem de kusursuz bir şekilde yayacaktır.

3- CONCEALER

İşin doğrusu birçok concealer beklentilerimizin altında kalıyor, ya göz altı çizgilerine doluyor ya pul pul olup dökülüyor ya da morluklarımızı griye döndürüp göz altını canlandırmaktansa daha da karartıyor.

Pro Longwear Concealer bir concealer’dan beklediklerinizi karşılayacaktır; sivilce ya da cildinizdeki kabarıklıkları parça parça dökülmeden kapatabilir veya göz altınızı aydınlatabilirsiniz. Nemli Beautyblender ile veya parmaklarınızla hafifçe vurarak uygulayabilirsiniz.

4- PUDRA

Minimalist bir makyaj için pudra ekstra bir adım olabilir fakat cildiniz yağlı ise bi adım ekstra değil atlamamanız gereken bir adımdır. Yoksa gün içinde makyajınız cildinizin yağlanması nedeniyle akacaktır. Sık tüylü, yumuşak bir pudra fırçası yardımıyla fondöteninizi ve concealer’ınızı uyguladıktan sonra T bölgenize hafifçe uygulayacağınız pudra makyajınızı gün içinde sabit tutmaya yardımcı olacaktır.

5- BRONZER

 

Bronzer uygulamaktan korkmayın çünkü makyajınızda gerçekten fark yaratacaktır. Bronzer’ınız yüzünüzden iki ton koyu olmalıdır. Fondöten ve concealer’ınızı uyguladıktan sonra yüzünüz biraz tek boyutlu gözükebilir.

Yüzünüzü boyutlandırmak için açılı ve sık tüylü bir fırça yardımıyla bronzer uygulayabilirsiniz. Bronzer’ı yüzünüz yan taraflarına üç çiziyormuş gibi uygulamalısınız; şakaklardan başlayıp elmacık kemiklerinizin altına, oradan da çene kemiğinize inmelisiniz. Bu şekilde yüzünüze boyut kazandırabilirsiniz.

6- ALLIK

Eğer allık konusunda acemi iseniz ve porselen bir bebek gibi görünmekten korkuyorsanız, pigmenti düşük, pudra formundaki allıklarla başlamalısınız. Böylece rengini kat kat uygulayarak artırma seçeneğine de sahip olacaksınız.

Yumuşak bir fırça yardımıyla elmacık kemiklerinize nazikçe uygulayın ve dağıtın, böylece sağlıklı ve canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Toplam
5
Paylaşım