13 Mayıs 2019 haftasının en önemli özelliklerinden bir tanesi kuşkusuz 19 Mayıs’ta tamamlanacak Akrep dolunayı ve hemen öncesinde 18 Mayıs’ta kesinleşecek Venüs Uranüs kontağı olacak. 

Vedik Astrolojisinde bu hafta Aşwini yıldızında seyredecek olan Venüs, Uranüs ile tam kontağa girip ilişkilerde tamamlamalar, ani gelişmeler, özgürleşme istekleri, hızlı gelişmeler verip sonra yoluna devam edecek. 

Çok özel bir dolunaya doğru hafta boyunca ilerlerken karmalar hayli aktif olacaklar. Bu süreçte ne bitişlere üzülün ne başlangıçlara çok sevinin. Zira olması gerekenin yaşanmaya başlayacağı hasat vaktine giriyoruz. Sadece abartmayın. Tutkularınızın sizi savurmasına izin vermeden bu haftayı kontrol edebilirseniz çok güzel sonuçlar alacaksınız.

Astrolog Şebnem Ekşib’den 6-12 Mayıs haftasının astroloji yorumları.

Koç – Yükselen / Ay Burcu Koç    +

İlişkiler, aşk ve birliktelikler açısından hayli yoğun bir hafta geçirebilirsiniz. Dikkatiniz daha çok duygusal ihtiyaçlarınıza yönelirken, hafta sonuna doğru artan biçimde aşkta hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bu hafta kendi alanlarınıza, ihtiyaçlarınıza öncelik verin. Özgürlük isteğiniz artarken, birlikteliklerde sabırlı ve tahammülü olmayabilirsiniz.

Diğer yandan konfor alanlarınıza önem verin. Karar vermek için şartlar biraz karışık. Yeni bir ilişkiye başlarken dikkatli olun. Duygularınızı abartmayın veya buna dikkat edin. Duygusal yoğunluklarınız, istekleriniz karmaşık bir halde olabilir ki bu nedenle kendinizle olmanız önemli olacak. Diğer yandan ilgi çektiğiniz, flörte dönük olduğunuz bir süreçte yaşanabilir. Salı günü iş ve kariyer de dikkatli olmakta fayda var. Dolunay size hafta sonundan itibaren önünüzdeki on günlük süreçte hızlı dönüşümler, değişimler vaat etmekte.

Boğa –  Yükselen / Ay Burcu Boğa +

Kendinizle kalmak isteyeceğiniz bir döngüye geçiyorsunuz. Duygusal karmaşalarınız artabilir karar vermek için bu hafta acele etmeyin. Perşembeye kadar olan dönemde haftayı iyi yönetmek, iş ve mesleki konularda üstlerinizle olan iletişiminizde dikkatli olmak yerinde olsa da dolunay burcunuzla bağlantılı gelişecek.

Bu hafta atacağınız adımların sonuçları uzun vadeye yayılabilir ki gerek iş gerekse duygusal konularda daha çok izleyerek hareket edin. Dolunay döngüsünün etkileri önünüzdeki on günlük süreci etkileyeceği için herhangi bir konuda acele etmeyin. Haftanın ikinci yarısı ortaklı konular, eş veya partnerinizle bağlantılı önemli gelişmeler yaşanabilir. İş konularında tekliflere açık bir sürece giriyorsunuz. İş teklifleri, ortaklıklar, yeni iş olanakları açısından haftanın ikinci yarısı ve on günlük süreç önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İkizler – Yükselen / Ay Burcu ikizler +

Hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına bir süredir devam eden süreç sizi artık sonuca ulaştırabilir. Projeler, kontaklar, görüşmeler adına tempolu bir hafta olacak. Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilişkilerde olaylı bir hafta geçirebilirsiniz. Venüs Uranüs kavuşumu çevrenizle iletişimde sizi sıkan kişi, bir sevgili, arkadaş, akraba ile bağlantılarınızı aniden koparmanıza neden olma potansiyelinde.

Dolunay süreci; mesleki konular, iş teklifleri, iş arkadaşlarınızla ilgili konularda hareketli bir döngü getirecek. Sağlığınıza dikkat edin. Hormonlar, üreme organları adına hassasiyetiniz artarken, bağışıklık sisteminize bu hafta dikkat edin. Bedeniniz su toplama eğiliminde olabilir ki beslenme düzeninize de dikkat etmek yerinde olacak.

Yengeç – Yükselen / Ay Burcu Yengeç +

İş konularında beklenmedik gelişmeler yaşanırken, ani kararlar alabilir, hızlı gelişmelerle gelen güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Sanatla ilgili uğraşılarınız varsa veya yaratıcı olmanız gereken konularda iş yapıyorsanız, bu hafta ilham perileriniz sizinle olacak.

Yaratıcı enerjilerinizin yükseldiği ve ele aldıklarınıza farklı baktığınız bir süreç olacak. Hafta ortasına kadar dikkatiniz daha çok iş, öğrenci iseniz okul alanlarına yoğunlaşırken, perşembe gününden itibaren ilişkiler, aşk konularına odaklanacaksınız. Çocuklarla ilgili dolunay sürecinde bir süredir beklediğiniz bir durum gelişme gösterip, tamamlanabilir yani sonuç alabilirsiniz. Ancak çocuklarınızla ilişkilerinize dikkat etmekte fayda var. Aşk ve ilişkilerde duygusal kararlar verme zamanları değil.

Aslan – Yükselen / Ay Burcu Aslan +

Dolunay süreci ev ve aile yaşamınızla bağlantılı konularına odaklanmanıza neden olacak. Bu haftanın ikinci yarısından itibaren eviniz, ebeveynlerinizle bağlantılı durumlar, aile içi konularda duygusal hassasiyetiniz artabilir, durumları daha sakin ve mantıklı ele alın.

Diğer yandan Venüs Uranüs kavuşumu eğitim, kişisel gelişim, hayata bakışınızı etkileyecek enerjiler vermekte. Planlamadığınız bir kişisel gelişim alanında fırsatlara açık bir süreç geçirebilirsiniz. Benzer biçimde ani bir yolculuk kararı ve hesapta olmayan bir seyahat, planlarınızı tekrar gözden geçirmenize neden olabilir. Ebeveynlerinizle ilişkinizde ise özellikle babanızla, diyaloglarınıza veya baba yerine koyduğunuz kişilerle ilişkinize dikkat etmekte fayda var.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak +

İlişkilerde duygusal ihtiyaçlarınızın değişeceği, partnerinizden beklentinizin yükseleceği ve sizi yoran, üzen bir beraberlikten uzaklaşma dönemine girdiniz. İlişkiler adına radikal kararlar gelebilir. Karşı tarafın beklemediği adımlar atabilirsiniz. Diğer yandan bu hafta sonu gerçekleşecek dolunay yakın çevreniz, arkadaşlarınız, sizin için önemli kişiler ve aile üyeleri açısından hareketli zamanlar geçirmenize neden olacak.

Önemli bir girişiminiz, bir iş veya benzer bir konuyla ilgili bir beklentiniz sonuca ulaşacak. Yüklerinizden hafifleme haftasından geçiyorsunuz. Bu nedenle olaylar karşısında daha sakin ve bu durumdan ne ders çıkarmanız gerektiği mantığı ile ilerlemeye çalışın. Fiziksel ve duygusal olarak kendinizi yormadan haftayı planlamaya çalışın.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi +

Venüs Uranüs kontağı ilişkiler alanınızda gerçekleşirken, bekarsanız hayatınıza aniden biri girebilir veya beklenmedik şekilde ummadığınız birinden hoşlandığınızı, o kişiye karşı duygularınızın değiştiğini hissedebilirsiniz. Duygusal konularda fazla spontane, hızlı gelişmelere açık olduğunuzu unutmayın. Bu hafta duygusal bir ilişki veya konuda alacağınız karar daha sonra değişebilir.

Bu nedenle aşk ve ilişkilerde ne kadar gerçekçi olduğunuzu ara sıra kendinize bu hafta sorun, bir ilişkiyi abartmayın. Evli iseniz veya uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa partnerinizin veya eşinizin hayatında çok ani gelişmeler olabilir. İş, kariyer değişiklikleri, özellikle de ailevi konularda onun hayatındaki dalgalanma sizi etkileyebilir. İlişkinizi fazlasıyla gözden geçirmeye dönük olacaksınız. Sizi yoran ve özgürlüğünüzü kısıtlayan durumlara daha tepkisel yaklaşabilirsiniz. Maddi konularda ise özellikle cumadan itibaren ilginç gelişmeler olabilir. Bir süredir beklediğiniz bir alacak veya emeğinizin karşılığı dolunay süreci ile önünüzdeki on günlük aralıkta size gelebilir.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep +

Duygusal yoğunluğu etkin olan bir hafta geçireceksiniz. Dolunay hayatınızda önemli bir tamamlama, sonuca ulaşma, beklediğiniz bir durumun sizin göreceğiniz şekilde sonuçlanmasına neden olabilir. Bir konuda haksızlık gördüyseniz, buna neden olan kişilerin evrenin adaletine maruz kaldığına şahitlik edebilirsiniz.

Uzun süredir beklediğiniz bir haber veya durum son noktasına ulaşıp önünüze düşebilir. Genel olarak duygusal iniş ve çıkışlarınızı bu hafta iyi kontrol etmeye çalışın. İş konularında ise anlaşmalar, sözleşmeler, iş teklifleri adına güzel bir dolunay geçireceksiniz. Üzerinde bir süredir çalıştığınız bir projede size faydalı olacak şekilde sonuç almanız, tamamlamanız olası. Kadersel gelişmelerin etkin olacağı bu dolunay burcunuzla direk bağlantılı ve hayatınızda beklenmedik kadersel gelişmeler, güzel sürprizler yaşayabilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay +

İlişkilerde hem şanslı olduğunuz hem de süreci iyi yönetmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Özellikle cumartesi gününe bu anlamda dikkat edin. Ve partnerinizle iletişiminizde cumartesi enerjilerinin sizin üzerinizde ek gerginlikler getirebileceğini unutmayın.

Yakın çevreniz, arkadaşlar veya direkt kontakta olduğunuz kişilerle bağlantılı, hızlı ve ani gelişmelerin olduğu bir hafta geçireceksiniz. Kişisel alanlarınız, ihtiyaçlarınız artarken, arkadaşlarınız veya partnerinizin bu alana girmesini ve sizi yormasını istemeyecek şekilde davranabilirsiniz. Haftanın üzerinizdeki yoğun enerjilerini daha iyi yönetmek adına kendinizle kalmanız, kendi ihtiyaçlarınızı önemsemeniz yerinde olur.

Oğlak – Yükselen / Ay Burcu Oğlak +

Ev ve aile alanlarınızda hızlı gelişmeler olabilir. Taşınma, ev dekorasyonu, tadilat gibi kendi iç alanlarınızla ilgili ani kararlar verip hareket etme eğiliminiz var. Kişisel alanlarınız önemli olacak. Duygusal iniş çıkışlara açık olduğunuz bu hafta boyunca ailevi tartışmalara, daha alıngan olabileceğiniz yaklaşımlara açıksınız ki yakınlarınızla ilişkilerinizi iyi yönetmeniz gerekecek.

Öte yandan sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili gelişmeler de dolunay süreciyle yani hafta sonuna doğru daha etkin olacak. Bir süredir sıkıntı yaşadığınız bir arkadaşınızla yollarınız ayrılabilir. Hedeflediğiniz konular, işler veya elinizdeki projelerle ilgili gelişmelere ve ilerlemeye açık bir dönem geçireceksiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova +

İş alanlarınızda bir süredir yürüttüğünüz konular, projeler, hedeflediğiniz işler adına artık sonuç alma hasada geçme süreci olacak. Bitirmek için uğraştığınız bir iş beklenmedik şekilde sonuçlanabilir. Hukuki konular, eğitimle bağlantılı işler adına uzayan işleri sonuca ulaştırabileceksiniz.

Yönettiğiniz alanlarda parlama, öne geçme, rekabet ettiğiniz kişileri yenme potansiyelinizin yükseldiği güçlü adımlar atabileceğiniz bir döngünüz başlıyor. Bu hafta ortasından itibaren duygusal ve zihinsel olarak biraz daha sakin olmaya bakın. Yine hafta ortasından itibaren iş temponuzu veya günlük rutininizi daha sakin ve esnek planlayın. Duygusal konularda ise yakın çevre veya arkadaşlar bağlantılı tanışacağınız biri siz epey etkileyebilir. Duygusal değişimlerin hızlı olduğu bir süreç olduğunu unutmayın. Başta hissettikleriniz, sonradan değişebilir.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık +

Kendi iç sorgulamalarınızın arttığı bir hafta geçireceksiniz. İstekleriniz değişirken, uzun süredir peşinde koştuğunuz şeyleri daha farklı bir gözle inceleme, değerlendirme içinden geçeceksiniz. Maddi konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Özellikle lüks tüketimde, pahalı alım satımlarda dikkatli olun ve ihtiyaç dışında alımlar yapmayın.

Öte yandan duygusal ilişkilerinizde beklentilerinizi daha net şekilde ortaya koyma dönemine geçtiniz. Partnerinizden beklentiniz yükselirken, bu durumu ifade etmeye de yönelik olacaksınız. Yurt dışı konuları, eğitim alanları, yayıncılık, akademik çalışmalarla bağlantılarınız varsa veya bu konulardaki beklediğiniz kontaklarınız bulunuyorsa hafta ortasından itibaren bu süreçlerde tamamlanarak, genel olarak hayatınızda havada olan konuların yerine oturmaya başladığınız fark edeceksiniz.

Total
0
Shares

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.

Çerez ayarları

Aşağıda bu web sitesinde hangi tür çerezlere izin vereceğinizi seçebilirsiniz. Seçiminizi uygulamak için "Çerez ayarlarını kaydet" düğmesini tıklayın.