20 Temmuz'da gerçekleşecek olan Dolunay'ın etkilerini Şebnem Ekşib yorumluyor;

 

20 Temmuz'un ilk saatlerinde gerçekleşecek Dolunay, Uranüs etkisinde, yani ani ve şok edici biçimde gelişmeler dolunay sürecinde yaşanmaya devam edebilir. 20 Temmuz dolunayı T-Kare dediğimiz bir açı kalıbında oluşuyor. Bu oluşum içinde Ay, Uttara Aşhadra yıldızından geçerken Uranüs ile sert bir etkileşimi var. Ay'ın dolunay sırasında bulunduğu yıldız ise Güneş ile yönetilir. Bu etki, otoritenin halk ve yöneticiler, yönetim kademeleri, idari amirler, devlet ve hükümet çalışanları, üst düzey yöneticilerle bağlantılı çok sert kararlar alabileceğini ama direnme veya tepkiyle karşılaşabileceğini gösteriyor.

Güneş ve Ay yani ışıklarla Uranüs arasında sert etkileşim, bilhassa dolunay sırasında (18 temmuzla başlar 20-23 temmuza kadar etki devam eder) önceden atılan adımları radikal şekilde uygulamaya başlayabileceğini göstermekte. Bu süreç terör olayları açısından özellikle büyük şehirler adına yine çok ama çok dikkat gerektiriyor.

20 temmuz dolunay

Ayrıca  Temmuz Dolunay'ı civarında doğal afetler, bilhassa deprem açısından risk söz konusu.

Güvenlik adına dolunay sürecinde hassasiyetler artarken, hem içeride, hem de sınırlarımız adına güvenlik durumuna dikkat etmek önemli olacak.

Dolunay anının haritasına baktığımda ise, Boğa burcu yükselirken, yöneticisi Venüs Uranüs tarafından tetikleniyor ve bu durum kamuoyu, iletişim ve haberleşme, basın, tv ve radyolar, uydu ve haberleşme sistemlerini ve bu alanları gösteren noktadan oluyor. Yani ülkenin iletişim ağı, internet, sosyal medya, televizyonlar, gazeteciler ve basın mensupları adına sıkıntılı bir dolunay döngüsü bekliyor bizi. Medyaya ciddi bir girişim yapılabilir. Ayrıca komşu ülkeleri ve sınırlarımızı gösteren bu alanın zorlanması sınır güvenliğimize dikkat edilmesini gerektirir.

 

Dolunay sürecinin etkin olacağı bu hafta boyunca toparlarsak;

Bu hafta büyük şehirler başta olmak üzere terör saldırılarına karşı çok tedbirli olmak gerekmekte.

Depremler açısından risk yüksek, bilhassa Marmara bölgesi ve Kuzey Ege, Marmara'nın batısı daha fazla risk altında.

Ekonomik olarak sorunlu ve iniş çıkışlı etkiler, piyasalar açısından dengesiz ve ani gelişmelere açık etkiler söz konusu olabilir.

20 temmuz dolunay etkileri

Burçlar açısından Temmuz Dolunayı:

Dolunay doğal olarak en yoğun Oğlak ve Yengeç burçları ile yükselenleri bu alanda olanları etkileyecek. Oğlak ve Yengeç yükselenler duygusal olarak daha tutkulu ve hassas olabilirsiniz.

 

Koç burçları veya yükselen Koçlar, kariyer, iş ve genel olarak statüleri açısından dolunay enerjilerini daha yoğun hissedebilirsiniz. Aile ve ev alanlarınız ve ebeveynlerinizle ilgili konular gündeminizi daha fazla meşgul edebilir.

Boğa burcu veya yükselen Boğa, uzun yolculuklar, eğitim ve kişisel gelişim, hayat enerjiniz, yakın çevreniz ve arkadaşlarla ilgili konular adına bu hafta gündeminiz yoğun olabilir.

İkizler burcu veya yükselen İkizler, dolunay size ani gelişmeler, bir süredir beklediğiniz bir konuda sonuç alma veya tamamlama yaşama getirebilir. Maddi konular, finansal alanlar adına dikkatli olmak doğru olur.

Yengeç burcu veya yükselen Yengeç, tamamlamak ve sonuçlamak istediğiniz bir konuda artık son noktayı koyabilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmek gereken duygusal hassasiyetleriniz çok artabilir.

Aslan burcu veya yükselen Aslan, gizli düşmanlara dikkat edin, rakipler veya sizden gizlenilen arkanızdan çevrilen bir konuyu durumu öğrenmeniz söz konusu. İçe dönmek ve kendinizle kalmak isteyebilirsiniz. Gürültülü ve kalabalık ortamlardan uzak durun.

Başak burcu veya yükselen Başak, ilişkiler, aşk hayatınız, duygusal konular, çocuklarla ilgili konular ve durumlar kişisel hayatınızda odak noktanız olabilir.

Terazi burcu veya yükselen Terazi; Ev ve aile, yuva alanlarınız öne çıkarken, ebeveynleriniz, aile içi durumlar, annenizle ilgili konular sizin için bu hafta biraz daha önemli olabilir.

Akrep burcu veya yükselen Akrep; iletişim alanlarınız, haberleşme trafiğiniz artacak, bunun yanında kısa seyahatler, kısa vadeli planlarınız adına ani gelişmeler söz konusu olabilir. Duygusal alanlarda bir süredir beklettiğiniz veya öne çıkarmadığınız bir durumu sonuca bağlamanız veya kafanızda oturtmanız söz konusu.

Yay burcu veya yükselen Yay: Maddi konular, aileniz, yakın ilişkileriniz adına kararlar alma söz konusu olurken, bir süredir hayatınızda değiştirmek istediğiniz konularda sonuç almanız veya yol almanız mümkün olacak.

Oğlak burcu veya yükselen Oğlak: Kişisel alanlarınız, hayatınızda bir süredir karar veremediğiniz tercihleriniz, duygusal alanlar, eşiniz, partnerinizle bağlantılı konu ve işler bu hafta daha fazla gündeminizde olabilir.

Kova Burcu veya yükselen Kova: Dolunay sürecinde hassas bir döngüden geçebilirsiniz. Bu hafta konuşmalarınız, sırlarınız veya birine güvenip paylaştığınız şeylere dikkat edin. Kendinizde kalmak, kendi alanlarınızda bulunmak daha iyi gelebilir. Duygusal hassasiyetleriniz artabilir. Sağlığınıza da bu dönemde dikkat edin.

Balık burcu veya yükselen Balık: Sosyal alanlar, arkadaşlarınız, çevrenizle kontaklar adına yoğun bir dönem geçireceksiniz. Aile büyükleriyle ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir. Duygusal konularda kararlar alma veya aldığınız kararları uygulamanız söz konusu olabilir.

Yazar: Şebnem EKŞİB

Bir cevap yazın