Yaz mevsiminin içimize yaydığı o sıcak duyguya, sonbaharın gelişiyle birlikte yavaş yavaş veda ediyor olacağız. Bu vedalşamanın ardından hayatımıza dahil olacak yeni trendler de işin keyifli kısmı elbette ki.

İşte Sonbahar 2020 güzellik trendlerinden not almanız gerekenler.

#1 Kıvırcık Saçlar

kıvırcık saçlarınızla, hem doğal hem de cool görünün

Bu sene kırmızı halıda da çokça karşılaştığımız üzere, kıvırcık saçlar ve dağılmamış hacimli saçlar trend olarak ön görülüyor. Kıvırcık saç, az çaba ile kaliteli bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Saç uzmanları evde bu trendi uygulamak için, buklelerinizi fırçalamak için basitçe parmak veya geniş dişli bir tarak kullanmanızı, ardından kıvrılmayı tanımlamak için bölümleri parmakla bükmenizi öneriyor. Hem doğal hem de cool olmak işte bu kadar kolay!

#2 Vücut Makyajı

vücudunuzdaki kusurları yeniden sevmenin tam zamanı

Son zamanların popüler markaları makyaj dünyasına yeni bir soluk getirdiler : All Even ve KKW sadece bunlardan ikisi. Yeni vücut ürünleri, özellikle kırmızı halıdaki ünlüler için bir hayli kullanışlı! Avustralyalı editoryal makyaj sanatçısı Tobi Henney vücut makyajı hakkında şöyle düşünüyor.; “Çürükleri örtmek veya daha bronzlaşmış görünmek isteyen kadınların bacak makyajı için seçeneklerinin olması harika.” Sizler de vücudumda kusurlarım var diyorsanız vücut makyajı tam sizlik.

#3 Cam Cilt

Korelilerin güzellik anlayışından esinlenerek trend haline gelen cam cilt, ıslak bitişli ve parlak bir cilt anlayışıdır. Gözeneklerin bile gözükmediği bu cilt anlayışında makyajsızken bile canlı ve aydınlık görünmek çok önemli. Sizler de bu trendin bir parçası olmak isterseniz, Kevyn Aucoin’in saf Glass Glow’u veya Chanel’in net Baume Essentiel gibi parlak bir aydınlatıcıyı deneyebilirsiniz. Öte yandan makyaj artistleri net ve yüksek parlaklıkta bir dudak parlatıcısının da, camsı bir etki bırakacağını belirtiyor.

#4 Instagenic Ürünler

Parlak renkli ürünler ve tuhaf tasarımlı maskeler şimdiden sosyal medyada çok sevildi ve dikkat çekmeye başladı. En çok karşılaştığımız hayvan desenli ve şekilli maskeler kozmetik mağazalarında satılıyor. Ünlülerin estetik doktoru Renée Rouleau bu ürünlerin fayda sağladığı sürece piyasada varlığını sürdüreceğini düşünüyor. Sizlerde hem bakım yapmak hem eğlenmek isterseniz bu maskeleri mutlaka deneyin.

#5 Kabarık ve Taranmış Kaçlar

Son yıllarda alınmış ve ince kaşlar yerini doğal ve kabarık kaşlara bıraktı. Doğal olmayan ve yoğun bir şekilde doldurulan kaşların dönemi artık geride kaldı. Makyaj uzmanları taranmış kaşların daha uzun süre şekilli kalabilmesi için kaş jellerini öneriyor. Sizler de bu işlemi kullanılmamış bir diş fırçası ile yapabilirsiniz. Sadece kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak bu modayı yakından takip edebilirsiniz.

 

 

Total
0
Shares