Giyim konusunda birkaç noktaya dikkat ederek, olduğunuzdan daha zayıf görünmeniz mümkün. İşte 21 adımda daha zayıf görünmenin yolları: 
1

1. Bedeninizi bölün

Sezonun sürprizi olan renk blokları, vücudu net bir şekilde bölerek uzun boyluların en iyi arkadaşı oluyor. Üst ve alt tarafı ayrı renklerden oluşan bir elbise giyebileceğiniz gibi, farklı renklerden parçaları da birleştirebilirsiniz.

2. Şekilli bacaklar yaratın

Bacaklarınız çelimsizse artık üzülmeyi bırakabilirsiniz! Diz altı etekler baldırların en geniş olduğu kısımda bittiği için bacaklarınızı daha şekilli gösterir. Yüksek topuklulardan destek almayı da unutmamalısınız.

3. Geniş omuzlarınızı dengeleyin

Geniş kenarlı şapkalardan faydalanmanın tam sırası. Omzunuzu daha dar göstermenin yanı sıra, belinizi de ince gösterecek.

4. Trendy bir kamuflaj kullanın

Maksi etekler uzun zamandır bu kadar moda olmamıştı. Siz de bacaklarınızı forma sokana kadar onları bu eteklerle gizleyebilirsiniz.

2

5. Adımlarınızı mükemmel atın

Bantlı ayakkabılar giyerken bantların bulunduğu yere dikkat etmelisiniz. Bacak boyunuzu uzatmak için bilekten bağlanan bantlar yerine, ayağın burun kısmına yakın olanları tercih edebilirsiniz.

6. Düz bir siluet oluştur

Düz kesim boru paça ipek pantolonlarla fazlalıkları kamufle ederken, bacak boyunuzu da daha uzun göster.

7. Tüm dikkatleri gövdenizde toplayın

Gövdeyi şekillendiren korseler şüphesiz her kadının gizli silahı. Kalp yaka ve ön ortadan dikey inen fermuar gibi bir detay sizi daha da ince gösterecek.

8. Belinizi inceltin

Kalın kemerler, şıklığınızın yanı sıra beldeki istenmeyen fazlalıkları da kamufle edecek. Belinizi vurgulamak sizi her zaman daha ince gösterir.

3

9. Boyunuzu uzatın

Tulumlar uzun bir siluet yaratır. Etkiyi artırmak için dikey kruvaze yakalı ve topuklu ayakkabılarınızı örtecek uzunluktaki tulumları tercih edebilirsiniz.

10. Kendinizi küçültün

Büyük aksesuarlar olduğundan daha küçük görünmenizi sağlar. Canlı rengiyle tüm dikkatleri çeken sert kalıplı büyük çantaları ister elinizde taşıyın, ister çapraz takarak basenlerinizi örtmeyi deneyin.

11. İddialı olun

Geniş kadranlı erkeksi saatlerle bileklerinizin ne kadar ince göründüğüne şaşıracaksınız.

12. Bacaklarınızı vurgulayın

‘Cool’ bir tarz sağlayan cepler, bacağı uzatan dikey pililer ve yüksek bel. Tüm bunlar buluştuğunda ince ve uzun bacakları garanti ediyor.

4

13. Kalçalarınızı gizleyin

Uzun ve dökümlü bir ‘blazer’ ı kalça ve basenlerini örtmek için kullanabilirsiniz. İnce uzun yakalı bir modeli tercih edin ve kollarınızı kıvırarak bileklerinizi açıkta bırakın.

14. A – Kesimden yardım alın

Armut tipi vücutların imdadına yetişen bu elbiseyle tüm bakışlar size çevrilecek. Geniş pileli kloş etekle kalçanızı gizlerken bele oturan kesimiyle hacimli görünmenizi engelleyecek.

15. Kum saati silueti

Kayık yakalar, dar omuzları daha geniş gösteriyor. Vücuda oturan elbise ise belinizin ince görünmesini sağlayacak.

16. Skinny giyin

Bacakların ince ancak şort giyecek kadar formda değilse, onları seksi bir siluetin garantisini veren jeanlerle vurgulayın.

17. Beyazla incelin

Bacakları ince gösteren dökümlü pantolonlar ve gövdeyi uzatan smokin ceketler kullanabilirsiniz.

5

18. Optik illüzyon yaratın

Opart etkisi yaratan desenlerle gözleri yanıltarak daha ince görünebilirsiniz. Bu illüzyonu asimetrik kesimli kıyafetlerle arttırabilirsiniz. Aksesuarlarda ise düz renkleri tercih etmelisiniz.

19. Göğüslerinizi büyütün

Üst tarafta hacim yaratmak mı istiyorsunuz? En kolay yolu 50’ ler stili. Göğsü kuplu bir büstiyerin üzerine yakası hacimli bir transparan gömlek giymek.

20. Yüksek belden yararlanın

Yüksek kesim daha ince bir gövde görüntüsü oluşturuyor ve bu bölgedeki fazlalıkları geniş paçalı 70’ ler siluetinin altında gizliyor. Daha ne olsun?

21. Bacak boyunuzu uzatın

Minyon hatlara sahipseniz, size çok güzel bir haberimiz var; belde biten kısa ceketler yine çok moda. Bu ceketler boyunu daha da uzun gösterecek.

 

Total
1
Shares

Bir cevap yazın