Hareketli bir haftaya giriyoruz. Artık Ay küçülüyor, Güneş Vedik (Hint) Astrolojiye göre Koç burcunda ilerlerken salı günü Güneş ve Uranüs kavuşuyor, aynı derecede hizalanıyorlar. Aşwini yıldızında gerçekleşecek olan bu enerji gündemin hızlanmasına neden olurken beklenmeyen gelişmelerin olabileceğine vurgu yapıyor ve kavuşum özellikle ekonomik alanlar, piyasalar açısından dikkat gerektirdiğini de göstermekte.

Koşulların hızlı değişebileceği, evdeki hesabın çarşıda kolay tutmayacağı bir hafta geçireceğiz ki netleştirmek istedikleriniz, kesin diye baktığınız şeyler adına sürpriz ve umulmadık gelişmeler yaşanabilir. Bilhassa haftanın ikinci yarısı perşembe ve cumadan itibaren belirsizlik etkileri artarken bu enerji, piyasalar üzerinde dalgalı bir seyir yaşanmasına neden olabilir.

Bu hafta, kesin vermeniz gereken kararları, sabit olmasını istediğiniz işleri, sonuçları uzun vadeye yayılacak adımlarınızı dikkatli yönetin. Hukuki konular, hukuksal adımlar, mahkeme veya benzeri işler, eğitimle ilgili önemli bir karar adına salı gününden itibaren hafta boyunca dikkatli olmaya, koşulları iyi ölçümlemeye gayret edin.

Astrolog Şebnem Ekşib’den 22– 28 Nisan haftasının astroloji yorumları.

Koç – Yükselen / Ay Burcu Koç    +

Hafta başı duygusal dalgalanmalara açık olabilirsiniz. Genel olarak değişim etkilerinin yüksek olduğu bir hafta geçireceksiniz. Bir süredir fiziksel görünümünüzde yapmak istediğiniz bir değişiklik varsa aniden karar verip radikal değişiklikler yapabilirsiniz.

Öte yandan kararlar almak, ani şekilde hareket etmek adına ilginç etkilerden geçeceksiniz. Hedeflediğiniz şeyleri yapmak, harekete geçmek adına yoğun istekler içinde olabilirsiniz ancak bu hafta ortaya çıkacak enerjiler dikkatli hareket etmeyi ve büyük resimden bakarak ilerlemek gerektiğini vurgulamakta. Maddi konularda bu hafta dikkatli olun. Bilhassa haftanın ikinci yarısı beklenmedik gelişmeler içinde olmanız olası. Diğer yandan hiç ummadığınız birinden destek almanız, size mucize gibi gelen bir gelişme yaşamanız söz konusu.

Boğa –  Yükselen / Ay Burcu Boğa

Ruhsal açılımlar adına hayli etkin bir hafta geçireceksiniz. Evrenin size ilginç mesajları olabilir. Önünüze düşen sürpriz gelişmeleri, aniden karşınıza çıkan durumları doğru değerlendirip, arkasındaki resmi iyi görmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz.

Gelir gider dengesi adına dikkatli olmak yerinde olacaktır. İş ve kariyerle ilgili kararlar verip adım atmak için çarşamba gününden sonrasında dikkatli olun. Hafta ortasından itibaren kararsızlıklarınız artabilir, acele etmeden, izleyerek adım atın. Düşmanlara, rakiplere dikkat etmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. İlişkilerinizde bu hafta özellikle hafta ortasından sonra duygusal konularda şartları ve partnerinizi zorlamayın, mantıklı hareket etmeye gayret edin. Perşembe ve cuma günleri ilişki ve duygusal hayatınızda daha sakin ve stabil hareket etmeye çalışmak yerinde olacaktır.

İkizler – Yükselen / Ay Burcu ikizler

Hayatınızdaki hedefleriniz, yapmak istediğiniz idealleriniz adına sürpriz gelişmeler içinden geçeceksiniz. Şartlar değişime çok açık olacak, önceden planladığınız bir durum beklenmedik şekilde yön değiştirebilir. Planlı olmak ama değişebilen durumlara karşı sakince koşullara uyarak ilerlemek hayli önemli.

Cumadan itibaren hafta sonu boyunca fiziksel ve duygusal olarak kendinizi yormayın. Haftanın bu bölümünü biraz daha sakin geçirmeye çalışın. Maddi konularda önemli bir adım atacak, finansal bir karar verecekseniz, bu hafta şartlar sizi zorlayabilir, iyi düşünerek ve riske girmeden ilerlemelisiniz. Kariyer alanınızda bulunan Venüs sizi destekliyor ancak plansız, düşünmeden cesur adımlar atmadan hareket etmemek gerekmekte.

Yengeç – Yükselen / Ay Burcu Yengeç +

Kariyer ve iş alanlarında hayli hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Öncelikle iş alanlarınızda etkin olacak ve salı gününden itibaren etkisi başlayacak enerjiler sizi hızlı bir tempo içinde beklenmedik gelişmelerde tutabilir. Diğer yandan şartların çabuk değişmesine hızlı adapte olmanız da önemli olacak.

Bu hafta az konuş çok iş yap haftası, sonuç odaklı olmaya çalışın ve sonuca giderken sizi yavaşlatacak detaylarla vakit kaybetmeyin. Duygusal konularda özellikle hafta sonu cuma günüyle birlikte biraz daha temkinli olmakta fayda var. İlişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı konular hafta sonuyla birlikte iyi yönetmeniz gerekenler arasında ilk sırada.

Aslan – Yükselen / Ay Burcu Aslan +

Eğitim, akademik çalışmalar, yurt dışı kontakları, uluslararası işleriniz ve benzeri konularda bir süredir üzerinde düşündüğünüz bir plan, atmanız gereken adım varsa çok hızlı gelişmeler içinden geçebilirsiniz.

Bu hafta; mucizelerin, beklenmedik gelişmelerin, ummadığınız yerden gelebilecek tuhaf karşılaşmalarla hayatınızda önemli bir durumun çözümünün aktif olabileceği etkiler söz konusu. Çarşamba ile cuma arası ilişkiler veya çocuklarla alakalı konular öne geçebilir. Bekarsanız beklenmedik bir ilişki, bir teklif ile şaşırabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili çözüm gerektiren bir konuda ummadığınız gelişmeler yaşanabilir. Hızlı tempolu bir hafta olmakla birlikte evrenin sizi korumaya aldığı, güzel sürprizlerle şaşırtabileceği bir hafta geçirebilirsiniz.

Başak – Yükselen / Ay Burcu Başak +

Değiştirmeniz, dönüştürmeniz gereken neler varsa tüm bu alanlarla içli dışlı olacağınız bir hafta sizi beklemekte. Koşulları siz değil, şartlar belirleyecek. Planlı olmanın zor olacağı ve ani gelişmelerle planlarınızın sık değiştiği bir hafta geçireceksiniz.

Maddi konularda özellikle salı - cuma arasına dikkat etmeniz yerinde olur. Banka işleri, krediler, borç alacak işlerine yoğunlaşmanız gerekebilir. Cumadan itibaren daha rahat bir tempoya geçerken duygusal konular ve ilişkilere odaklanmanız söz konusu olacak. Hafta sonu keyif alacağınız, size iyi gelecek ortamlarda olmaya bakın.

Terazi – Yükselen / Ay Burcu Terazi +

İlişkiler alanında ilginç ve beklenmedik gelişmelerin içinden geçebilirsiniz. Bekarsanız ani bir şekilde gelişen bir durum ilişkilerle ilgili bakış açınızı yenilemenizi, kendinizi farklı bir ilişki içinde bulmanızı sağlayabilir. Halen devam eden bir beraberliğiniz var ise şartların değişken ve şaşırtıcı olabileceği unutmayın.

Öncelikle ilişkiler adına hayli hareketli bir hafta sizi bekliyor. Diğer yandan anlaşmalar, sözleşmeler, iş teklifleri, bir süredir peşinde olduğunuz bir görüşme ve benzeri bir iş alanında hatta ortaklı konular, proje çalışmalarında ilginç durumlar yaşanabilir. Kariyer ve iş alanlarında perşembe gününden itibaren hareket olacak ki hem duygusal alanlarınızı hem de işle ilgili konuları çok yönlü ve akıllıca çevirmeniz gereken bir hafta var önünüzde.

Akrep – Yükselen / Ay Burcu Akrep +

Sağlığınıza özellikle baş bölgenize, sinüzit, migren gibi başınızla ilgili alanlara dikkat edin. Stresi iyi yönetmeniz gereken bir hafta geçirebilirsiniz. Size bağlı çalışanlarla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir.

Güvendiğiniz bir eleman ayrılabilir veya birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. Haftanın ikinci yarısı ailevi konular, ev alanlarınız, evle ilgili bir süredir planladığınız bir durum hızlanabilir ancak şartlar çok net ve açık olmayacak ki ev ve aileyle ilgili bir karar almanız gerekirse haftanın ikinci yarısı acele etmeyin, düşünerek ilerleyin.

Yay – Yükselen / Ay Burcu Yay +

Değişim etkilerini güçlendiren enerjiler sizin ilişkiler alanınızı kuvvetli etkileyecek. Odak noktanız ilişkiniz olurken, bir süredir sabırla izlediğiniz, tahammül ettiğiniz bir konuda patlama veya ani kararlarla gelen adımlar atabilirsiniz. İlişkiler ilgili konularda hızlı gelişmeler söz konusu olacak.

Haftanın ikinci yarısı maddi konularda dikkatli olun ve ayrıca özellikle üstler, iş bağlantılarınızı yürüttüğünüz kişilerle konuşmalarınıza dikkat edin. Düşünmeden konuşmayın ve iletişim kurarken, yazılı ve sözlü alanlarda bu hafta çarşambadan sonra temkinli olmaya, yazışmalarınızı kontrol ederek ilerlemeye önem verin.

Oğlak – Yükselen / Ay Burcu Oğlak +

Ailevi konular, ev alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili durumlar bu hafta ani gelişmelere açık etkiler içinden geçecek. Evle ilgili bir değişiklik, bir süredir veremediğiniz kararda aniden harekete geçme durumu söz konusu olacak.

Öte yandan ebeveynlerin sağlığına dikkat edilmeli. Girişimleriniz, atmak istediğiniz adımlarla ilgili çarşambadan itibaren gelişmelere açık olacaksınız ancak bilhassa cuma gününden itibaren hissedilmeye başlanacak Mars-Neptün karesi, karar alırken ve adım atarken şartları zorlamamak gerektiğini göstermekte.

Kova – Yükselen / Ay Burcu Kova +

Kariyer ve iş alanlarında hareketli bir tempo ile haftaya başlayacaksınız. İşle ilgili bağlantıların, kontakların öne çıktığı bir hafta yaşanacak ki uzun süredir üstünde çalıştığınız, düşündüğünüz bir proje veya girişiminizle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

Yakın çevrenizden umulmadık destekler alabilirsiniz. Hafta ortasından itibaren sosyal alanlar arkadaşlarla ilgili konular odağınız olabilir. Öte yandan sizin için kapanmış bir konu da yeniden gündeme gelerek, üzerinde vakit geçirmenize neden olabilir. Dağılmadan ve ele aldıklarınızı planlı düzenlemeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Duygusal konularda cumadan itibaren partnerinizle ilişkinizi zorlamayın. Yanlış anlaşılmalara ve alınganlıklara açık etkilerden geçebilirsiniz ki konuşmalarınıza haftanın ikinci yarısı biraz daha dikkat etmek gerekiyor.

Balık – Yükselen / Ay Burcu Balık +

Maddi konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Parasal alanlarda özelikle kendi kazançlarınızla ilgili yeni fırsatlar, umulmadık teklifler, uzun süredir gelmeyen bir alacağın çözümlenmesi söz konusu. Hukuki konularda bu hafta dikkatli olun, önemli bir adımı özelikle hukuki alanlar veya eğitimle ilgili konularda acele ile atmayın.

Aşk ve ilişkiler adına perşembe gününe kadar daha rahat ve akıcı etkilerden geçeceksiniz. Perşembeden itibarense sosyal alanlarınıza yönelmek, görüşmediğiniz kişilere vakit ayırmak ve kendinizle kalmaktan çok vaktinizi sevdiğiniz kişilerle, sizi mutlu eden alanlarda geçirmek rahatlamanıza büyük destek verir. Hafta başı stres oranınız yüksekken, hafta ortasından itibaren ritminiz daha rutin bir seyire dönüşecek…