akrep
AKREP

İşte yılın favori ayına geldik sevgili Akrep… Doğum günleri kutlanmaya çoktan başladı, davetler, mesajlar, hediyeler derken, zaman azıcık şımarma zamanı! Zaten bu ayın tek kötü tarafı da bu, bu çocuksu haliniz sizin bütçenizi sarsabilir veya yanlış işlere evet diyebilirsiniz. Aşk konusunda da sabırsız ve çılgın bir havanız olabilir. Normalde daha seçici ve ağır olsanız da, bu ay sizi biraz heyecanlı ve cesur görüyorum.

Kasım ve Aralık ayı boyunca, Satürn sizin para evinizde disipline devam ediyor. Yani, her ne kadar bu benim yaş günüm deseniz de, limitlerinizi bilin. Özellikle lüks alışverişlerden veya büyük alımlardan ev, araba vs uzak durun. Yeni yılda daha iyi parasal şartlar oluşacak zira. Bu iki ayı biraz bütçe ve mümkünse tasarruf ayı olarak görün.

4-8 Kasım tarihleri arası, arkadaşlarınızla hoşça vakit geçireceğiniz, eğlence ve keyifli günler. Ayın son haftası daha zor olduğu için bu günlerde moral toplamaya bakın. Yine bu günler projelerinizi dünyaya sunmak, sınavlara girmek veya cesaret isteyen işlere adım atmak için de uygundur.

Zaten 11 Kasım tarihinde oluşan yeni ay sizin tam tepenizde, pırıl pırıl parlayacak. O gün elinize bir defter alın ve 2015 yılından, 2016 yılına neler geçmeli, neler gitmeli bir liste yapın. Buna özellikle kendi kötü huylarınız ve takıntılarınızı da ekleyin. Çünkü bu yeni ay sizin yeni yaşınızla beraber yenilenmesi ve daha da güzelleşip, güçlenmesi gereken sizi işaret ediyor. Ayın enerjisini tüm eski bavullardan kurtulmak için kullanın. Sosyal sorumluluk projelerine başlamak, gibi manevi görevleri de ihmal etmeyin. Son zamanlarda eskisi gibi yürüyüş yapmıyor, dostlarınızı ihmal ediyor, kültürden uzak yaşıyorsanız o zaman, bu konularda da 11 Kasım için bir re-start verin.

Bu ayın 20-26 arasında tarihler arasında ise iş hayatınızda sorunlar olabilir. Moral bozukluğu veya çok fazla iş yüzünden sağlığınız bozulabilir. Buna izin vermeyin. Yaklaşan dolunay öncesi sadece siz değil bir çok burç, benzer problemler yaşıyor olacak, o nedenle kendinize karşı çok zalim olmayın. Herkes hata yapabilir.

26 Kasım tarihinde gerçekleşen dolunay ise, sizin öncelikle ortaklaşa para işleriniz konusunda bir finali getiriyor. Bir mahkeme kararı, birikmiş bir tazminat, bir borç; kim haklı kim haksız karar açıklanıyor. Bu dolunay sürecinde birikmiş vergi veya kredi borçlarınızı ödemek için güzel fırsatlar olabilir, Aralık maddi olarak daha zor bir ay, mesela bir borç taksitlendirmesini bu ay yapabilirsiniz. Yine bu dolunay size zorluk çıkaran, sizi yeteri kadar sevmeyen, hatta belki de sadece seks için kullanan bir kişiden kurtulmak için de bir olaylar zinciri başlatabilir. Esasında içten içe bilip de, bilmezden geldiğiniz bu gerçekle nihayet yüzleşip, bu kez giden siz olabilirsiniz. Ancak hayatınızda böyle biri yok ise, dikkatli olun, böyle birini hayatınıza çekme olasılığı da mevcut. Bu ay zaten çok duygusalsınız ve çekiciliğiniz yüksek, bir de aşk konusunda cesursunuz. Dolunayın duyguları nasıl da coşturduğunu düşünürsek, sizi zapt etmek zor olabilir sevgili Akrep!

Bu ayın önemli bir astrolojik tarihi daha var; o da 26 Kasım. Uranüs ve Pluto, yeniden kafa kafaya geliyor. Yani, 2008 yılına bir geri dönüp bakalım; o yıl sizin hayatınızda neler sizi zorladı? Bürokrasi, dedikoducu iş arkadaşları, yetersiz bir ofis ortamı, hukuksal sorunlar, iletişim sorunları, internet şifrelerinizi ele geçiren bir hacker; benzer sorunların devamı veya tamamen yeni bir durum ortaya çıkabilir. Komşularınızla ilgili sorunlar baş gösterebilir. Nisan ayına kadar devam edecek bu etki yüzünden, kış bir çok burç gibi sizi de biraz zorlayabilir. 2008 yılında neler yaptığınızı ve nasıl direndiğinizi hatırlarsanız, şimdi de benzer formüller işinize yarayacaktır.

Total
13
Shares

Bir cevap yazın