yay
YAY

Sevgili Yay, bu ay sizin için biraz zorlayıcı etkilere sahip. Ancak, ilginç olan bir durum var ki, bu karmaşanın sorumlusu sizsiniz. Eğer son aylarda gösterdiğiniz yükseliş, enerji ve başarılarınızı, ideallerinizi, hatta siyasi tavrınızı bir düşünün. Ne kadar doğru ve haklı olsanız bile, biraz buyurgan, ukala ve şımarık birine dönüşmüş olma ihtimaliniz var mı? Eğer kesinlikle yok diyorsanız, Kasım ayının tadını çıkarın. Ama evet, değiştim diyorsanız o zaman da, sizin kaprislerinize ve tavırlarınıza yakın çevrenizin kazan kaldırmasına hazırlıklı olun. Bu kişiler başta eşiniz, ciddi bir ilişki içinde olduğunuz sevgiliniz ve aileniz olabilir. Bunun yanı sıra bu ay, para konularında da her zamanki kadar şanslı olamayabilirsiniz. Fevri para harcamaktan uzak durmalısınız.

Eğer, hali hazırda kalbini kırdığınız, ihmal ettiğiniz biri varsa, onun gönlünü almak için 4-8 Kasım tarihleri arası gayet uygundur. Merkür’den alacağınız destek ile kendinizi gayet iyi ifade edebilirsiniz. Yine bu tarihler içinde, kendi kendinizle olan belki çocukluktan, belki birkaç yıl öncesinden kalma bir gizli yara ile yüzleşmeniz ve ondan tamamen kurtulmanız da mümkündür.

11 Kasım tarihinde oluşacak bir yeni ay ise, size kendi kendinizi tedavi etme fırsatı veriyor. Ruhsal konulardaki sorunlarınız, korku, kaygı ve takıntılarınızdan kurtulmak için son derece yumuşak bir yeni aydan etki alıyorsunuz. Belki bir psikologa gitmek, belki de kendi kendinize bir kişisel gelişim kitabına gömülmek; sonuçta 11-17 Kasım arasında yapıcı ve hevesli bir ruh hali içinde olursanız, içsel dünyanızda güzel bir yenilenme yakalarsınız. Bu süreç içinde, gizli bir aşka başlamanız da mümkündür. Belki ikinizden birinin evli olması, belki iş durumlarınız veya aile baskısı, nedenini bilemem ama bu tarihlerde gizli kapaklı ilişkiler size her zamankinden daha çekici gelebilir. Bu yeni ayın dikkat edilecek en önemli yanı ise, gizli bir düşmanınızı ilk kez fark edebilirsiniz. Bu düşman veya rakip, kendini hemen göstermese bile Kasım ayı ortalarında, bir şekilde varlığını size hissettirebilir.

Bu ay, aşk konusunda dikkatli olmanız gereken tarihler ise ayın 20’sinden sonra başlıyor. Hali hazırda olan ilişkiniz sizin iş yoğunluğunuz, vurdumduymazlığınız veya sürekli sıkılma huyunuz yüzünden, bir sarsıntı geçirebilir. Bu tarihlerde kavga ve küslükler olabilir. Eğer uzun süredir size şikayet eden ama sizin de pek takmadığınız bir sevgiliniz var ise, terk edilebilirsiniz sevgili Yay.

Bu ay sizin insanlarla olan ilişkilerinizin sınavdan geçeceği bir ay olacağını söylemiştim. Ay başındaki yeni ay günlerinde, egonuza bir terbiye verdiyseniz ne ala. Ama dediğim dedik, diyorsanız, bu ay sonundaki dolunay size bir tokat indirebilir. 26 Kasım tarihindeki dolunay, evli veya ciddi bir ilişkisi olan tüm Yayları etkileyecek.Fikir ayrılıkları, bastırılmış duygular birden açığa çıkabilir. Eşiniz size hiç ummadığınız bir tavır koyabilir. Bu arada, dolunaylar beklenmedik sürprizleri de sevdiği için evliliğinizin içinde dönen bazı oyunları da fark etmeniz mümkündür. Eğer aşk hayatınızda her şey yolunda ise, o zaman gayet romantik ve sıcacık, bir dolunaya hazır olun. Bu ay boyunca sizin rakiplerinizle olan hesaplaşmalarınız bir türlü bitmiyor sevgili Yay. Yine bu dolunay öncesindeki günlerde, sizin de varlığından haberdar olduğunuz belki iş yerinde sizinle aynı işi yapan belki de okul yıllarından beri sizi kıskanan bir arkadaşınız, böyle birinin laflarına, dedikodularına canınız sıkılabilir. Eğer bu kişi iş hayatından biri ise, size karşı daha kurnaz oyunlar da oynayabilir, önleminizi alın. Bu kişiyi eğer uzun zamandır biliyor ve görmezden geliyorsanız, artık bir tavır koyma zamanınız geldi!

26 Kasım tarihinde, bir önemli astrolojik olay daha oluyor. Uranüs ve Pluto yeniden kafa kafaya geliyor. Eğer 2008 yılından itibaren, sizi etkileyen bir zıtlaşma, bir problem var ise, onun devamı veya benzeri bir durum hayatınıza gelebilir. Bu konunun aşk hakkında olması çok mümkündür. Aşk ve sizin iş hayatınız çakışabilir. Sizin kariyerinize veya eğitiminize odaklanmanızı engelleyen, çok talepkar bir sevgiliniz olabilir. Belki de adım attığınız ilişki size pek uygun görülmez ve sosyal çevreniz size bir set çekebilir. Bu aşk yüzünden, aşırı para harcama eğiliminiz de olabilir. Yani, bu aşkın bedelini ödemek zorunda kalabilirsiniz!

Total
13
Shares

Bir cevap yazın