30’lu yaşlara başlamak çok abartılacak bir durum değil elbette, sonuçta kendinizi kaç yaşında hissediyorsanız hayat öyle akacak sizin için.

Ama yine de yaş aldıkça bazı şeylerin önemini daha iyi anlama ya da verilen önemi ona göre geri çekme hali yaşanabiliyor.

İşte 30’lu yaşları kendinize bir limit olarak koymak isterseniz diye yapılacak ya da yapılmayacak şeyleri özetledik.
30 olmadan önce yapılması gereken 10 şey

Görsel: Pinterest +

1- Seyahate para harcamaktan korkmayın. Hatta seyahate tek başınıza çıkmayı deneyin. Verdiği özgürlük hissi sizi daha da mutlu edecek.

2- Sağlıklı kahvaltılara başlamak için ilerleyen yaşları beklemenize gerek yok. Günün en önemli öğününü şahane ve “sağlıklı” bir kahvaltıyla geçirmek dinç ve zinde olmanızı sağlayacak.

30 olmadan önce yapılması gereken 10 şey 2

Görsel: Pinterest +

3- Cilt ürünlerinizi düzenli kullanmaya başlamanın tam zamanı. En azından yatmadan önce mutlaka nemlendirici sürmeyi deneyin. Bunların hepsi 30’lu yaşları güzel geçirmenin püf noktalarından, unutmayın.
4- Kişisel ilişkilerinizin sınırlarını net çizin. İstemediğiniz bir şeyi kesinlikle yapmayın. Hayır demek ve hayır demeyi alışkanlık haline getirmek için en güzel yaşlar.

30 lu yaslar için yapılması gerekenler
5- Sevdiğiniz arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla aranızı iyi tutun. Onları düzenli olarak arayın. Sevdiğinizi hissettirin. Sevgi, sevgiyi çoğaltacak ne de olsa.
6- Yatırım ve tasarruf işlerine de kafa yormayı ihmal etmeyin. Belki de harcamalara dikkat etmenin zamanı gelmiştir.

30lu yaslar için en önemli kurallar
7- Stilinizin çizgilerini belirleyin. Asla giymeyeceğiniz bir şeyi artık gardrobunuza sokmayı düşünmeyin bile. Her yerde bulabileceğiniz basit ve şık parçalara yönelebilirsiniz.
8- Asla kendinizi başka kişilerle karşılaştırmayın.

30lu yaslar için günlük tutun

Görsel: Pinterest +

9- Günlük tutmaya ne dersiniz? Kesinlikle tutmalısınız.
10- Çok ama çok mutlu zamanlar geçirmek için fırsat kollayın. Kendinizi mutsuzluğa hapsetmeyin.

Total
41
Shares

Bir cevap yazın