Bu hafta dikkatiniz çabuk dağılabilir, odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Bir fikirde bir duyguda uzun süre kalmanız zor olabilir. Dağınık ve toparlamakta zorlandığınız bir zihinle boğuşmanız söz konusu.

Planlamalar, çok karışık organizasyonlar için haftanın etkileri bu nedenle çok destekli değil. Ancak yaratıcı enerjiler tam gaz devrede olurken, zor zamanlara çabuk uyum sağlamak ve hızlı çözümler bulmak, güçlü sezgileriniz ile daha önce fark etmediklerinizi hissetmek, evrenin size adeta mesajlar göndermesi söz konusu. 

O mesajları iyi okumak gerekiyor. Günlük hayatta karışıklıklar yaşayabiliriz ama unutmayın ki bu haftanın enerji frekansları çok güçlü olacak ve adeta evrenden sürekli mektup alacaksınız.

Yani bu hafta şaşırmaya hazır olun!

Astrolog Şebnem Ekşib’den 6-12 Mayıs haftasının astroloji yorumları.

Koç – Yükselen / Ay Burcu Koç    +

Haftanın ilk yarısını fiziksel ve ruhsal olarak kendinize önem vererek geçirin. Çabuk sinirlenme, gerginliğinizin hızlı artması, öfkeli tepkiler verebilmeniz adına pazartesi ile perşembe arasına dikkat etmekte fayda var. Bu hafta gerek duygusal konularda gerekse iş alanlarında düşünmeden bir şeye atlamayın ve ölçümlemeden hiçbir şeye karar vermeyin.

Sezgilerinize güvenebilirsiniz. Sizi bile şaşırtan hissedişler içinden geçeceksiniz. Rüyalar, farkındalıklar açısından çok yüksek bir potansiyelde olurken, günlük rutininizi biraz daha dikkatli ve sakin yönetmeniz gereken ve yakınlarınızla, yakın çevrenizle olan kişilerle iletişiminizi iyi ayarlamanız gereken bir hafta olacak. Tansiyon sorunlarına bu hafta dikkat etmekte fayda var.

Boğa –  Yükselen / Ay Burcu Boğa +

Pazartesi ve salı günleri boyunca özellikle pazartesi sabrınız sınanabilir. Ani patlamalara açık etkilerden geçeceksiniz. Yeme içme düzeninize dikkat etmeniz yerinde olur ve sinirsel gerginliklere bağlı sağlık sorunlarına, kas problemlerine yine dikkat etmek gerekecek. Sezgiler, haberci rüyalar açısından da bu hafta farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Çarşamba gününden itibaren temponuz hızlanırken, sinir sisteminizi ve tepkilerinizi kontrol etmekte fayda olacak. Cuma gününden itibaren rahatlayacak ve haftanın hızlı gelişmelerini daha çok aile veya yakınlarla bir arada olarak dengeleyebileceksiniz. Bu hafta cumaya kadar maddi konular ve finansal işlerinizde riskli adımlara hemen karar vermeyin ve maddi alanları iyi planlamaya çalışın.

İkizler – Yükselen / Ay Burcu ikizler +

Hızlı gelişmelerden geçeceksiniz. Neredeyse tüm hafta boyunca ama özellikle perşembe gününden itibaren hızlanan yüksek bir temponuz başlıyor. Bu hafta dikkat dağınıkları, odaklanma sorunları, hızlı düşünme ama uygulamada karışıklıklar söz konusu olabilir.

İlginç ruhsal gelişmeler, ele aldıklarınızda adeta gizli bir elin size yardımı varmış gibi hissedebilirsiniz ancak ayırt etmek, ayırım yapmak adına karışıklıklar da yaşanabilir. Bu nedenle sezgilerinize güvenin ama acele ile hareket etmeyin ve organize ettiğiniz her şeyi kontrol ederek ilerleyin.

Yengeç – Yükselen / Ay Burcu Yengeç +

Sosyal alanlar, gruplar içinde olmak, perşembe gününe kadar hızlı bir tempoda koşturmak sizin için söz konusu. Hedeflediğiniz veya yapmak, bitirmek durumunda olduğunuz işleri organize etmek adına haftanın etkileri perşembeye kadar destekli ancak genel etkiler şartların hızlı değişmesine de meydan vereceği için plan yaparken olabilecek sapmaları da hesaba katın. Duygusal konularda ise perşembe ile cumartesi arasında sakin olun ve partnerinizle iletişiminizde esnek olmaya çalışın.

Aslan – Yükselen / Ay Burcu Aslan +

İş ve kariyer açısından yoğun bir hafta sizi bekliyor. İş alanlarınızın, kariyerle ilgili ani gelişmelerin, beklenmedik durumların aktif olacağı bir hafta geçirirken, organizasyonlarda değişikler, birden gelişen yeni koşullar sürekli plan değiştirmek durumunda kalmanıza neden olabilir.

Duygusal alanlarda perşembe gününe dikkat etmekte ve partnerinizle ortak bir karar vermeniz gerekiyorsa bu hafta başkalarıyla ortaklaşa işlerinizde zorlanacağınızı bilmekte fayda var. Eğitim konuları, yurt dışı işleriyle bağlantılı uğraşılarınız varsa sürpriz gelişmeler olabilir.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak +

Hızlı dönüşümlerden geçebilirsiniz. Uranüs Merkür kavuşumu spritüel alanlar, ruhsal gelişim açısından hayli yoğun etkilerden geçmenize, farklı hissedişler, sezgiler ile adeta tıkanıkları aşmanıza destek verecek. Şifa çalışmaları ile ilgili uğraşılarınız varsa hayli verimli bir hafta geçirebilirsiniz.

Dönüşüm etkilerinizin güçlü olduğu bir ayı deneyimlerken bu hafta bu etkiler daha da güçleniyor. Maddi konularda yine ani gelişmeler yaşanabilir. Riskli adım ve yatırımlara, parasal konularda birden karar vermeden iyi analiz ederek hareket etmeye özen gösterin. Bu hafta perşembeden itibaren kariyer ve iş alanlarına odaklanmanız ve işinizle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşamanız olası.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi +

Evlilik, partnerinizle iletişim, ilişkilerinizle alakalı vereceğiniz ani kararlar adına hayli hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Ortaklı tüm alanlarınızda, iş ortaklığı, ortak çalışmalar adına da hareketli, koşulların değişeceği bir hafta var önünüzde.

Ani gelen teklifler, yeni iş olanakları, birden karşınıza çıkan bir fırsat ile şartlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Özellikle çarşamba civarında eşiniz, sevdiğiniz kişi veya her türlü ikili ilişkinizde daha sakin ve akıllıca hareket etmeye çalışın ve tartışmalardan uzak durmaya gayret edin.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep +

Haftanın ilk yarısı hızlı gelişmeler içinden geçerken, ayın burç geçişi sizi evlilik veya ilişkinize daha yoğun odaklayacak. Dikkatiniz daha çok ikili ilişkilerinizde olabilir. Sağlığınızda vertigo türü rahatsızlıklara eğiliminiz varsa bu hafta dikkatli olun.

Genel olarak da özellikle iş veya günlük rutininizde, birlikte çalıştığınız kişilerle iletişiminizde akılcı hareket etmekte fayda var. Perşembeden itibaren maddi konular sizin için öne geçebilir.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay +

İlişkilerde tepkilerinize dikkat edin… Aşk ve ilişkiler adına küçük bir durumu, bir şakayı veya bir sohbeti farklı algılayarak, fazla tepki verme eğiliminiz artıyor. Abartmaya meyilli olacaksınız ve özellikle partnerinizle diyaloglarda bir bardak suda fırtına çıkarma yatkınlığınız söz konusu olabilir.

İlişkilerinizde bu hafta şartları zorlamayın, bir konuşmayı, bir durumu büyütmeyin veya tepkilerinizde bu konuyu ne kadar büyütüyorum diye kendinize sormaya özen gösterin. Bu eğilim iş alanlarınız, iş arkadaşlarınızla diyaloglarınızda yine geçerli olacak. Bu hafta iletişime dikkat etmenizde fayda var.

Oğlak – Yükselen / Ay Burcu Oğlak +

Ailevi konular ile aşk ve ilişkilerde karışık etkilerden geçebilirsiniz. Bir süredir görüştüğünüz birini bir yakınınız veya aileniz ile tanıştırmak, bir araya getirmek adına bu hafta adım atmayın. Uzlaşma gerektiren konularda özellikle aile içinde zorlanmanız, ebeveynlerinizle hızlı biçimde ters düşmeniz olası. Diğer yandan ev konuları, taşınma, gayrimenkullerle ilgili hızlı bir gelişme yaşayabilirsiniz. Bu konularda bir süredir bekleyen ilerlemeyen işler aniden hız kazanabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova +

İş alanlarınızda ele aldıklarınızı, iş arkadaşlarınızla diyaloglarınızı dengeli biçimde yürütmeniz gereken bir hafta söz konusu. Ev ve gayrimenkul ile ilgili bir karar vermeniz gerekiyorsa acele etmeyin şartlar hızlı değişebilir veya siz özellikle evle ilgili konularda fikir değişiklikleri yaşayabilirsiniz.

Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlarla ilgili alanlarda gelişmelere ancak bununla birlikte tartışmalara da açık olacaksınız. Yakın çevrenizle iletişimde yine daha tedbirli veya biraz daha mesafeli olmanız gereken bir hafta olacak ki özellikle aile içi konularda meseleleri büyütmeyin.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık +

Tereddütlerin yoğun yaşandığı, karar vermekte zorlandığınız bir hafta geçirebilirsiniz. Sezgisel enerjileriniz hayli yükselirken, bir yandan da tıkanıklara, sorunlara daha önceden aklınıza gelmeyen güzel çözümler üretme potansiyeliniz olacak. Konuşmalarınıza, yazdığınız veya sözlü iletişiminize dikkat edin.

Bu hafta söz verirken düşünerek taahhütte bulunun. Size verilen sözleri de hemen kabul etmeden iyi analiz etmeye çalışın. Odaklanma sorunları yaşayabilirsiniz bu nedenle karışık işleri, çetrefilli projeleri ele almak adına tedbirli olmakta fayda var. Duygusal konularda dikkat çektiğiniz bir dönemden geçiyorsunuz ama ilişkinizde özgürlük alanlarınızı fazlasıyla sorgulayacaksınız.