Todos lo saben

8-19 May?s tarihlerinde gerçekle?ecek olan 71. Cannes Film Festivali için geri say?m? ba?latmaya ne dersiniz? Cate Blanchett’in ba? jürisi oldu?u festivalin jüri koltu?unda oturacak di?er isimler ise; Ava DuVernay, Denis Villeneuve, Kristen Stewart, Léa Seydoux, Chang Chen, Robert Guediguian, Khadja Nin ve Andrey Zvyagintsev.

Geçti?imiz günlerde, Palme d’Or (Alt?n Palmiye) için yar??acak 18 filmin aç?klanmas? üzerine de festival için duydu?umuz heyecan daha da artt?.

 

Cate Blanchett

Ba?rollerinde Penélope Cruz ve Javier Bardem’in yer ald??? Asghar Farhadi‘nin Todos lo saben filmi, festivalin aç?l???n? yaparken Nuri Bilge Ceylan’?n Ahlat A?ac? ve Lars Von Trier’in The House That Jack Built filmlerinin de festival program?na eklendi?ini belirtelim.

 

??te merak uyand?ran listeler ?öyle;

 

Ana Yar??ma

Le Livre D’Image, Jean-Luc Godard

Blackkklansman, Spike Lee

Three Faces, Jafar Panahi

Cold War, Pawel Pawlikowski

Leto, Kirill Serebrennikov

Lazzaro Felice, Alice Rohrwacher

Under The Silver Lake, David Robert Mitchell

Capernaum, Nadine Labaki

At War, Stephane Brizé

Asako I&II, Ryusuke Hamaguchi

Sorry Angel, Christophe Honoré

Dogman, Matteo Garrone

Girls Of The Sun, Eva Husson

Yomeddine, A.B Shawky

Burning, Lee-Chang Dong

Shoplifters, Kore-Eda Hirokazu

Ash Is Purest White, Jia Zhang-Ke

Un Couteau Dans Le Cœur, Yann Gonzalez

Tulpan, Sergey Dvortsevoy

Ahlat A?ac?, Nuri Bilge Ceylan

 

Belirli Bir Bak??

Angel Face – Vanessa Filho

Border – Ali Abbasi

El Angel – Luis Ortega

Euphoria – Valeria Golino

Friend – Wanuri Kahiu

The Gentle Indifference of the World – Adilkhan Yerzhanov

Girl – Lukas Dhont

The Harvesters – Etienne Kallos

In My Room – Ulrich Köhler

Little Tickles – Andréa Bescond & Eric Métayer

My Favorite Fabric – Gaya Jiji

On Your Knees, Guys – Sextape – Antoine Desrosières

Sofia – Meyem Benm’Barek

 

Yar??ma D???

Le Grand Bain – Gilles Lellouche

Solo: A Star Wars Story – Ron Howard

 

Geceyar?s? Gösterimleri

Arctic – Joe Penna

Gongjak AKA The Spy Gone North – Yoon Jong-Bing

 

Özel Gösterimler

Dead Souls – Wang Bing

La Traversée – Romain Goupil

O Grande Circo Místico – Carlo Diegues

The State Against Mandela and the Others – Nicolas Champeaux & Gilles Porte

10 Years in Thailand – Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol & Apichatpong Weerasethakul

To the Four Winds – Michel Toesca

 

 

Total
6
Shares

Bir cevap yazın