Unutmayın; dost acı söyler.

Aşağıdaki maddeleri okuduktan sonra iş hayatınızı gözden geçirmenizi ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermenizi tavsiye ederiz.

mad

 

1) Mesafeli davranışlar

Patronunuzun mesafeli ve soğuk davranışları, işlerin yolunda gitmediğini düşünmeniz için önemli bir sebep. Eğer sizi göz ardı ediyorlarsa bunu ciddiye alın. Sizi kovmak için iki kere düşünmezler bile.

2) Daha fazla çalış, daha az eğlen

Sizinle yapılan eğlenceli sohbetlerde azalma mı var? Espirileriniz göz ardı mı ediliyor? Bu durumu ciddiye alsanız iyi olur.

mad men
3) Ani bir telefon gelirse

Eğer insan kaynakları beklemediğiniz bir anda sizi arıyorsa, kendinizi hazırlamaya başlayın.

4) Detaylara dikkat etmek

Elinizdeki işin her detayına gereğinden fazla mı ilgi gösteriyorlar? Alarma geçmenin zamanı! Bunun sebebi işlerinizi bir an önce eksiksiz bir şekilde tamamlamanız.

5) Masanın etrafındaki ziyaret artışı

Patronunuz, masanızın etrafında her zamankinden daha çok dolaşıyor ve dikkatli gözlerle sizi takip ediyor… Bir kulp aradığı kesin. Kapıyı göstermek için meşru gerçekler arıyor olabilir.

6) İşten devre dışı bırakılmak

İşinize faydası olabilecek yeni bir şeyler öğrenmiyorsanız, becerilerinizi geliştirecek pozisyonlar oluşmuyorsa, bir anlamda size yatırım yapmak istemediklerini gösterir. Kimse yollarını ayıracağı birine çeşitli imkanlar sunmak istemez tabii.

7) Gizli konuşmalar

Patronunuzu üstlerinizle fısır fısır konuşurken mi gördünüz? Onlar konuşurken kapılar kapalı mı açık mı? Kulaklarınızı açık tutsanız iyi olur. Bu konuşmalar hayra alamet olmayabilir.

 

kovulmak üzere olduğunuzun işaretleri r

8) Atılan imzalara dikkat etmek

Siz, siz olun, önünüze gelen evrakları okumadan imzalamayın. Size getirdikleri evrağı imzalamadan önce okumak için vakit isteyin.

9) İç güdülerinize güvenmek

Bu işaretlerden hiçbiri size uymuyor, ama sizin içinize sinmeyen bir şeyler var… Şirketteki yerinizi ve önceliklerinizi yeniden değerlendirin. . Seçeneklerinizi gözden geçirin. Durumunuzun kurtarılabilir olup olmadığına bakın ve sonuca göre harekete geçin.

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın